Produkty

Bidet czy rączka bidetowa – co wybrać?

Bidet czy rączka bidetowa – co wybrać?

Jeśli kwestia higieny jest dla nas kluczowa, w naszej łazience zdecydowanie powinien znaleźć się bidet. Co jednak w sytuacji, gdy niewielki metraż nie pozwala na jego montaż? Z pomocą przychodzi tutaj bateria bidetowa – zobaczmy czym jest i czy sprawdza się lepiej od klasycznego bidetu?

BidetCzym właściwie jest bidetta?

Rączka bidetowa, zwana również bidettą, to nic innego jak specjalna bateria ze słuchawką, którą montuje się w pobliżu toalety. Działanie takiej armatury łatwo dopasujemy do naszych preferencji, zmieniając natężenie strumienia wody czy też jej temperaturę.

Urządzenie możemy zamontować na stelażu podtynkowym (aby instalacja nie była widoczna na tle ściany) lub też połączyć je z rurami odpływowymi pod umywalką. Ta druga możliwość sprawdzi się jednak tylko wtedy, gdy toaleta oraz umywalka znajdują się blisko siebie.

Rączka bidetowa – zalety i wady

BidettaNiewątpliwą korzyścią z zastąpienia klasycznego bidetu rączką bidetową jest oszczędność miejsca. W końcu zamiast montować osobne akcesorium o wymiarach przypominających toaletę, stosuje się niewielką słuchawkę zawieszoną na ścianie. Dlatego też rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością wśród właścicieli niewielkich łazienek. Ważna jest także wygoda i prostota użytkowania bidetty – nie musimy nawet wstawać z toalety, by móc się podmyć. Kiedy jeszcze warto sięgnąć po rączkę bidetową? O jej zaletach możemy też przeczytać w tym artykule.

Czy rączka bidetowa ma jakieś wady? Owszem – w przypadku awarii armatury kapiąca woda będzie spadać prosto na posadzkę, gdyż nie ma pod nią ceramicznej misy tak jak przy bidecie. A stąd już tylko krok do zalania mieszkania – tak naszego, jak i sąsiadów na niższych piętrach.

Warto wiedzieć

Bidetta to akcesorium o szerokim wachlarzu zastosowań poza swoją zasadniczą, higieniczną funkcją. Możemy skorzystać z niej chociażby po to, aby dokładnie umyć stojącą tuz obok toaletę czy napełnić wodą wiadro do mycia podłóg – bez konieczności wstawiania go do wanny.

Bidet czy bidetta – co sprawdzi się lepiej?

Rączka bidetowaW kwestii komfortu dla użytkownika zarówno bidet, jak i bidetta znajdują się na podobnym poziomie. W przypadku rączki bidetowej jest co prawda o tyle wygodniej, że nie trzeba wstawać z deski sedesowej. Nie można też nie wspomnieć o tym, jak niewiele miejsca zajmuje – dzięki temu jest wręcz idealnym dodatkiem do łazienek, które cechują się wyjątkowo małym metrażem lub też stawiają na minimalistyczne wyposażenie.

Alternatywę dla bidetu i bidetty stanowią tzw. toalety myjące. Są to akcesoria, które łączą w sobie funkcjonalność klasycznej miski ustępowej oraz bidetu – a nawet wychodzą o krok dalej, gdyż najczęściej posiadają także zintegrowaną suszarkę. Co więcej, można sterować nimi przy użyciu pilota, dopasowując je do indywidualnych potrzeb. Choć na korzyść tego rozwiązania niewątpliwie przemawia komfort użytkowania oraz oszczędność miejsca, skutecznie odstraszyć może tu wysoka cena – znacznie przewyższająca koszt zakupu tradycyjnej toalety i bidetu czy też bidetty.

Data publikacji: 01.10.2018
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak wybrać baterię bidetową?

Jak wybrać baterię bidetową?
Decydując się na zamontowanie bidetu w łazience, powinniśmy również dopasować do niego odpowiednią armaturę – tylko wtedy będzie spełniać swoją fu...
Czytaj więcej

Bidet w małej łazience – jak to zorganizować?

Bidet w małej łazience – jak to zorganizować?
Bidet to funkcjonalne urządzenie łazienkowe, dzięki któremu szybko odświeżymy się w ciągu dnia, nie musząc brać prysznica. Nie zajmuje wiele mi...
Czytaj więcej

Rodzaje, konserwacja i wybór armatury łazienkowej

Rodzaje, konserwacja i wybór armatury łazienkowej
Wybór odpowiedniej armatury i jej regularna konserwacja może zapewnić nam możliwość jej wieloletniego bezawaryjnego użytkowania. Jakie są rodzaje arma...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Bidet czy rączka bidetowa – co wybrać?