Produkty

Jak wybrać baterię bidetową?

Jak wybrać baterię bidetową?

Decydując się na zamontowanie bidetu w łazience, powinniśmy również dopasować do niego odpowiednią armaturę – tylko wtedy będzie spełniać swoją funkcję. Jaką baterię bidetową wybrać, by nie tylko zapewniała nam komfort, lecz również nietuzinkowo się prezentowała? Zobaczmy, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę!

bateria bidetowaRodzaje baterii bidetowych – jakie mamy możliwości?

Biorąc pod uwagę sposób montażu, możemy podzielić baterie do bidetu na dwie podstawowe grupy. Zobaczmy, co warto o nich wiedzieć:

- bateria bidetowa stojąca – najbardziej klasyczne rozwiązanie, w którym armatura zostaje przymocowana do rantu bidetu. Jest wygodna i łatwa do utrzymania w czystości, a poza tym zapewnia łatwy dostęp do wszystkich wężyków i uszczelek – ewentualna naprawa czy wymiana nie sprawi nam zatem trudności;

- bateria bidetowa ścienna – najczęściej wykorzystywana w nowoczesnych łazienkach, w których pozostała armatura została zamontowana na ścianach – podtynkowo lub natynkowo. W tym przypadku armatura zostaje umieszczona kilka centymetrów nad miską bidetu – tak, aby korzystanie z niej wiązało się z komfortem.

Czy wiesz, że…?

Istnieje jeszcze trzeci rodzaj baterii bidetowej, który jednak nie jest spotykany zbyt często. Jest to specjalna armatura do mis ustępowych, które łączą w sobie funkcję klasycznej toalety oraz bidetu. W tej sytuacja bateria bidetowa jest także spłuczką, dlatego też cechuje się specyficzną konstrukcją.

bidetJaki kolor baterii bidetowej?

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej klasyczne rozwiązanie stanowią baterie do bidetu utrzymane w barwie chrom. Sprawdzi się to przede wszystkim wtedy, gdy pozostała armatura w łazience będzie w tym samym odcieniu – wtedy całość stworzy spójną kompozycję, dzięki czemu wnętrze będzie wyglądać na dopracowane w każdym szczególe.

Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się też armatura bidetowa w białej barwie. Decydując się na nią, powinniśmy jednak zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania – kolorowe powłoki lakiernicze mają bowiem skłonność do ścierania z biegiem czasu. Jeśli więc planujemy zakup białej baterii bidetowej, wybierzmy model z wyższej półki.

Bateria bidetowa Grohe Start Loop chromBateria bidetowa podtynkowa czy natynkowa?

Baterie bidetowe ścienne możemy podzielić na dwie kolejne grupy: natynkowe i podtynkowe. Które z nich wybrać? Baterie podtynkowe są zdecydowanie bardziej estetyczne – wszystkie elementy montażowe są schowane w ścianie, a przez to niewidoczne podczas korzystania z pomieszczenia. Choć jest to niewątpliwa zaleta, może jednocześnie działać na korzyść tego rozwiązania – do tak zamontowanej baterii ciężko się dostać w przypadku awarii. Koszt jej wymiany czy też naprawy może więc okazać się wysoki.

Baterie natynkowe co prawda nie prezentują się tak elegancko, jednak są znacznie łatwiejsze w codziennej eksploatacji – chociażby dlatego, że dostęp do wszystkich części nie jest niczym ograniczony. Możemy zatem łatwo naprawić zepsutą armaturę bądź też wymienić ją na nową. Warto jednak pamiętać o tym, że armatura natynkowa sprawdza się raczej w nieco większych łazienkach, gdyż do jej montażu potrzeba po prostu więcej miejsca niż w przypadku baterii bidetowej podtynkowej.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Bidet czy rączka bidetowa – co wybrać?

Bidet czy rączka bidetowa – co wybrać?
Jeśli kwestia higieny jest dla nas kluczowa, w naszej łazience zdecydowanie powinien znaleźć się bidet. Co jednak w sytuacji, gdy niewielki metraż nie...
Czytaj więcej

Bidet w małej łazience – jak to zorganizować?

Bidet w małej łazience – jak to zorganizować?
Bidet to funkcjonalne urządzenie łazienkowe, dzięki któremu szybko odświeżymy się w ciągu dnia, nie musząc brać prysznica. Nie zajmuje wiele mi...
Czytaj więcej

Rodzaje, konserwacja i wybór armatury łazienkowej

Rodzaje, konserwacja i wybór armatury łazienkowej
Wybór odpowiedniej armatury i jej regularna konserwacja może zapewnić nam możliwość jej wieloletniego bezawaryjnego użytkowania. Jakie są rodzaje arma...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak wybrać baterię bidetową?