Produkty

Co zamiast płytek ceramicznych? Wykańczamy ściany w mieszkaniu dla studenta

Co zamiast płytek ceramicznych? Wykańczamy ściany w mieszkaniu dla studenta

Mieszkanie, które chcemy przeznaczyć pod wynajem studenta, nie musi być drogo wykończone, a jego wnętrze wygrywać konkursów na urządzone najbardziej stylowo. Przede wszystkim powinno być funkcjonalne i łatwe do utrzymania czystości. Sprawdźmy, jak wykończyć ściany w takim mieszkaniu.

kuchnia bez kafelekFarba zamiast płytek ceramicznych?

Jednym ze sposobów na tanie wykończenie ścian w łazience i kuchni jest ich pomalowanie. Dostępne obecnie specjalne farby lateksowe są odporne na ścieranie i oddziaływanie wilgoci. Z pewnością ich wadą będzie dość szybkie i łatwe pokrywanie się zabrudzeniami, jednak remont lub oczyszczenie takiej ściany nie sprawi nam większych problemów. Również sami studenci będą mogli ewentualnie samodzielnie odmalować takie pomieszczenia. Pamiętajmy jednak, aby wybrać odpowiednią farbę.

Wadą takiego rozwiązania jest ryzyko niszczenia tynku i przenikania wilgoci w głąb ściany w miejscach, gdzie styczność z wodą będzie zbyt duża. Pod natryskiem, a także przy zlewie, umywalce oraz wannie powinniśmy zastosować materiał wykończeniowy, który będzie bardziej odporny na wodę.

Malowana łazienkaPłytki ceramiczne, które nie są płytkami ceramicznymi

Tanią alternatywą dla płytek ceramicznych są tzw. kafle dekoracyjne. To swojego rodzaju okładzina ścienna wykonana z grubej folii PCV. Kafle dekoracyjne są dostępne w planszach o wymiarach 58 x 44 cm. Mają wypukłą, trójwymiarową powierzchnię, dlatego doskonale imitują płytki ceramiczne.

Szczególną zaletą takiej okładziny imitującej płytki ceramiczne jest łatwość i szybkość jej montażu. Nie musimy korzystać ze specjalnej, drogiej zaprawy ani wzywać fachowca. Kafle dekoracyjne możemy zamocować sami przy pomocy odpowiedniego kleju. Przy takim rozwiązaniu nie musimy również martwić się o fugi.

Czy wiesz, że…?

Kafle dekoracyjne są nie tylko estetyczne i niekłopotliwe w montażu oraz tanie – ich powierzchnia jest bardzo odporna na oddziaływanie wody i może być z łatwością czyszczona. Taką okładzinę możemy zastosować zatem na całej długości i szerokości ściany w łazience i kuchni bądź pokryć nią tylko najbardziej newralgiczne, narażone na wilgoć i zabrudzenia miejsca.

Tapeta zamiast płytek ceramicznych

Kafel dekoracyjny CastoramaObecnie w kuchni i łazience możemy także wykorzystać tapetę. Specjalne jej rodzaje są całkowicie odporne na ścieranie i oddziaływanie wilgoci. Wykonane z winylu lub włókna szklanego okładziny są o wiele tańszą formą wykończenia ścian. Ich montaż, chociaż wymaga pewnej wprawy, będzie również o wiele mniej kłopotliwy, czasochłonny i kosztowny niż montowanie płytek ceramicznych. W mieszkaniu dla studenta, które będzie intensywnie eksploatowane i będzie musiało być i tak remontowane, tapeta może być doskonałą alternatywą dla kafli.

Biorąc pod uwagę to, iż studenci, którzy będą wynajmowali od nas mieszkanie, nie są wymagający w kwestii jakości wykończenia pomieszczeń, oraz to, że nie przywiązują się do tymczasowego lokum, nie decydujmy się na zbyt drogie wykończenie ścian czy podłóg. Młodzi ludzie nie będą specjalnie o nie dbać, dlatego postawmy na szybkie, tanie i skuteczne rozwiązania.

Dowiedzmy się też, jakie są sposoby na tanie i dekoracyjne wykończenie ścian.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Aranżacja sypialni w stylu loftowym – metamorfoza Doroty Szelągowskiej

Aranżacja sypialni w stylu loftowym – metamorfoza Doroty Szelągowskiej
Mieszkanie, do którego wstawiono wyłącznie meble, trudno nazwać urządzonym. Wie o tym m.in. Ola. Sypialnia bardziej niż przytulny pokój ...
Czytaj więcej

Salon i kuchnia – aranżacje Doroty Szelągowskiej

Salon i kuchnia – aranżacje Doroty Szelągowskiej
Salon i kuchnia w mieszkaniu miłośników podróżowania to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza wtedy, gdy dotychczasowy wygląd i wyposażenie miesz...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - ściana z cegły - jak wykonać?

Instrukcja wideo - ściana z cegły - jak wykonać?
Ściana z cegły to doskonały sposób na modne wykończenie w nowoczesnych mieszkaniach. Jeśli chcesz wprowadzić taki element aranżacji do swoich wnętrz, ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Co zamiast płytek ceramicznych? Wykańczamy ściany w mieszkaniu dla studenta