Produkty

Czarne ściany we wnętrzu – jak łączyć w przyjemne kompozycje

Czarne ściany we wnętrzu – jak łączyć w przyjemne kompozycje

Czarny kolor jest uznawany za barwę uniwersalną, przyjemną i elegancką. Może być przemycony do różnorodnych aranżacji wnętrz, co pozwoli wydobyć z każdego miejsca odrobinę głębi. Pomieszczenie wyróżnione nowoczesną kompozycją, wyrażoną przez połączenie koloru czarnego i… białego, pstrokatego już na pierwszy rzut oka wygląda oryginalniej niż klasyczne beże i kolory ziemi. Oto nasze sprawdzone sposoby na łączenie czerni i…

czarna ścianaCzerń matowa

Klasyczną czernią warto podkreślać wnętrza nowoczesne. Łączyć biel o zimnej tonacji z czernią oraz naturalnym drewnem. Pamiętajmy tylko o zachowaniu odpowiednich proporcji, tak by pomieszczenie nie wydawało się ani zbyt ciemne, ani zbyt jasne.

Do takiego połączenia barw możemy również dodać odrobinę miedzi, srebra, złota, a ciekawie zaprezentuje się również fiolet lub brudny róż.

Czerń z elementami połyskujących drobinek

To ciekawa kompozycja w domach, gdzie kluczową rolę odgrywa odrobina awangardy oraz nowoczesności. Mieniące się drobinki stworzą idealne tło, ale trudniej będzie je połączyć w zgrabną całość z innymi barwami.

Z pomocą może tutaj przyjść jaskrawy żółty, biały czy delikatny błękit. Te piękne kolory pozwolą wydobyć głębię, nawet z tych wnętrz, które na pierwszy rzut oka nie są zbyt oryginalnie urządzone.

Farba hybrydowa Bondex Smart Paint czarno czarny 2,5 lKlasyczne - czarne i białe

Standardowy wzór szachownicy najczęściej stosujemy na podłodze w łazience lub korytarzu. Mozaikową fakturę ścienną możemy jednak również odwzorować na ścianie czy też dodatkach do wnętrza.

Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by tak ozdobne, kraciaste wzory stanowiły główny trend w aranżacji kuchni, salonu oraz sypialni.

Wystarczy przyjrzeć się wnętrzom, gdzie znajduje się wspomniana szachownica połączona z innym, jaskrawym kolorem, przełamującym ścienną nudę.

Jeśli mimo wszystko mamy wątpliwości, czy przemalowanie ścian na czarny kolor będzie dobrym pomysłem, możemy ten elegancki kolor uwzględnić w dodatkach. Zaletą takiego rozwiązania będzie z pewnością fakt, że przy każdorazowej zmianie aranżacji wnętrza, kolorystyka wyposażenia wnętrza stworzy spójną kompozycję z drobnymi detalami.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak łączyć kolory? Harmonia między ścianami a podłogami

Jak łączyć kolory? Harmonia między ścianami a podłogami
Odważne zestawienie kolorów nie musi oznaczać rezygnacji z harmonii we wnętrzu. Podczas remontu warto zadbać, aby ściany i podłogi dopełniały s...
Czytaj więcej

Rodzaje farb do ściany – przegląd produktów GoodHome

Rodzaje farb do ściany – przegląd produktów GoodHome
Urządzasz lub remontujesz mieszkanie? Pewnie zastanawiasz się, jaka farba do ścian sprawdzi się w poszczególnych pomieszczeniach – łazien...
Czytaj więcej

Jak podzielić pokój dziecięcy na 3 strefy?

Jak podzielić pokój dziecięcy na 3 strefy?
Odpowiedni podział pokoju dziecięcego na strefy to jedna z ważniejszych kwestii podczas planowania i aranżacji pokoju. O czy należy pamiętać i jakich ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Czarne ściany we wnętrzu – jak łączyć w przyjemne kompozycje