Instrukcja wideo - ściana z cegły - jak wykonać?

Ściana z cegły to doskonały sposób na modne wykończenie w nowoczesnych mieszkaniach. Jeśli chcesz wprowadzić taki element aranżacji do swoich wnętrz, możesz wykonać tę czynność samodzielnie. Cegła na ścianie wcale nie musi być trudna do osiągnięcia i nie zawsze wiąże się ze skuwaniem tynku. Zobacz, jakie to łatwe!

Ściana z cegły – jak zrobić

Efekt modnego wykończenia nie musi wiązać się z budowaniem ściany na nowo bądź jej wcześniejszym wykonaniem z cegły. Jeśli mieszkamy w nowym budownictwie istnieje niewielka szansa, że nasze ściany są murowane. To jednak żaden problem, ponieważ efekt cegły na ścianie możemy łatwo osiągnąć za pomocą specjalnych płytek dekoracyjnych. Na powierzchnię naszej ściany nakleimy je tak jak glazurę. Czynność jest szybka, a efekt zadowalający. W instrukcji wideo pokażemy, jak wykonać białą cegłę na ścianie.

Cegła na ścianie – krok I

Jeśli chcemy, aby efekt był nie tylko zadowalający wizualnie, ale także trwały, musimy przygotować odpowiednio powierzchnię ściany, tak aby można było do niej swobodnie przytwierdzić płytki. Należy ją oczyścić, a potem zagruntować. Taka czynność daje nam pewność tego, że nałożona później zaprawa osiągnie odpowiednią przyczepność, dzięki czemu płytki dekoracyjne będą trwale przylegały do pionowej powierzchni. W ten sposób ściana z cegły będzie wykończeniem odpornym na rozmaite czynniki, a szczególnie uszkodzenia mechaniczne oraz mikrowstrząsy, które mogłyby doprowadzić do odklejania czy pękania płytek.

Biała cegła na ścianie

Modne wykończenie bez trudu możesz zastosować w swoim domu czy też lokalu usługowym. Efekt białej cegły na ścianie to jeden z ponadczasowych trendów aranżacyjnych. Kładzenie płytek dekoracyjnych nie jest trudne, a dzięki odpowiedniej instrukcji wideo, możemy poznać tajniki tego wykończenia. Oprócz stosownych materiałów przyda się nam również ołówek, piłka do gipsu i szpachla trapezowa. Wszystko, co musimy wiedzieć znajduje się w przystępnym instruktażu filmowym. Do dzieła!

Data publikacji: 17.03.2017