Produkty

Do czego wykorzystać siatkę rattanową

Do czego wykorzystać siatkę rattanową

Rattan znany jest nam głównie z wykonanych z niego mebli stanowiących wyposażenie wielu ogrodów. Siatka rattanowa to produkt, w który możemy zaopatrzyć się w wyspecjalizowanych sklepach i który może posłużyć nam do ich renowacji, ale nie tylko. Oto do czego jeszcze będzie przydatna.

mebleZalety siatki rattanowej

Siatka rattanowa to rodzaj plecionki wykonanej z włókien rattanowych. Jest więc produktem naturalnym, który – w zależności od rodzaju – może pozostać w oryginalnym kolorze (siatka z licem) lub który możemy zabarwić na dowolny kolor (siatka bez lica). Daje to wiele możliwości aranżacyjnych, które pozwalają na połączenie ekologicznych upodobań z nowoczesną kolorystyką. Siatki rattanowe dostępne są w kilku wersjach w zależności od typu zastosowanego materiału (kory lub rdzenia rattanu), a także od rodzaju splotu. Znajdziemy siatki o mniejszych i większych oczkach, uformowanych w odmienny sposób. Siatkę zakupimy na metry, dzięki czemu możemy wykorzystać ją do wielu różnych celów. Poniżej wymieniamy kilka najpopularniejszych zastosować siatki rattanowej, choć z pewnością jest ich o wiele więcej – zwłaszcza w zakresie dekorowania pomieszczeń.

Naprawa mebli

Siatka rattanowa bardzo często stosowana jest do naprawy wykonanych z tego materiałów mebli – głównie siedzisk i oparć foteli czy krzeseł. Możemy zastąpić nią nawet wyplatane ręcznie siedzisko, choć oczywiście nie uzyskamy również efektownego rezultatu. W wielu wypadkach jednak siatka rattanowa, klej i odpowiedni kołek wystarczą, by przywrócić dawny blask naszym meblom bez konieczności oddawania ich w ręce specjalisty.

Maskownica na grzejnikmeble castorama

Ażurowa siatka z naturalnego materiału stanowi doskonały materiał na wykonanie osłony nieestetycznego grzejnika. Świadczy o tym fakt, ze tego typu maskownice wykonywane są na zamówienie w wielu firmach. Siatkę rattanową wystarczy rozciągnąć w drewnianych ramach. Jeśli mowa o maskownicach, warto dodać, że siatka z rattanu może przydać się także do ozdobnego wykończenia kratki wentylacyjnej.

Dekoracje mebli

Plecionka rattanowa stanowi także ciekawą propozycję na dekoracje frontów mebli. Z pewnością doda im uroku, a także klasycznego wyrazu, szczególnie jeśli zachowamy jej pierwotny kolor. Siatka przyda się np. do zmiany wizerunku frontów mebli kuchennych – części oszklone możemy zastąpić właśnie plecionką.

Ażurowa struktura sprawdzi się także podczas projektowania parawanów, którymi w symboliczny sposób oddzielimy poszczególne strefy w naszym domu.

 

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Jak zabezpieczyć owoce w ogrodzie przed szpakami i innymi ptakami

Jak zabezpieczyć owoce w ogrodzie przed szpakami i innymi ptakami
Ptaki w ogrodzie potrafią umilać czas pięknym śpiewem, a ich obserwacja przynosi wiele radości, zwłaszcza najmłodszym. Jednak szpaki czy wróble...
Czytaj więcej

Jak przygotować wybieg dla psa w ogrodzie?

Jak przygotować wybieg dla psa w ogrodzie?
Zbudowanie wybiegu dla psa w ogrodzie przy domu to rozwiązanie, które ma zapewnić bezpieczeństwo dla naszego zwierzaka, ale także stanu ogrodu....
Czytaj więcej

Montaż ogrodzenia krok po kroku

Montaż ogrodzenia krok po kroku
Ogrodzenie pełni na naszej działce wiele funkcji. Z jednej strony zabezpiecza teren, z drugiej estetycznie wykańcza. Wyróżniamy ogrodzenie metalowe, b...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Do czego wykorzystać siatkę rattanową