Instrukcja wideo - jak wykonać ściankę ażurową ze sklejki?

Nietypowa dekoracja stojąca, która świetnie wpasuje się w wystrój każdego wnętrza? W tym celu możemy wykorzystać dekoracyjny panel ze sklejki z wyciętym ażurowym wzorkiem. Jak go zrobić? Pomoże nam w tym przygotowany przez nas filmik!

Instrukcja wideo - jak wykonać ściankę ażurową ze sklejki?

Ścianka ażurowa – gdzie wykorzystamy?

Gdzie możemy zastosować ażurowy panel? Świetnie sprawdzi się on w roli nietuzinkowej dekoracji, która optycznie przedzieli dostępną przestrzeń na 2 mniejsze części. Możemy go również użyć do wydzielenia spokojnego kącika w pomieszczeniach, z których korzysta więcej osób.

Panele ażurowe – jak wywiercić precyzyjny wzór?

Zanim przystąpimy do wycinania ażurowego wzoru, nawierćmy najpierw rogi, w których wyrzynarka będzie zmieniała kierunek pracy – ułatwi nam to sterowanie nią i zyskanie precyzyjnych kątów. Aby jeszcze dokładniej wykończyć krawędzie, obróbmy je narzędziem z precyzyjnym brzeszczotem, który z łatwością dotrze nawet do trudno dostępnych miejsc. Dzięki temu pozbędziemy się również drzazg i zadziorów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na wygląd panelu.

Zobacz także: Rodzaje profilów do płyt g-k

Instrukcja wideo - jak wykonać ściankę ażurową ze sklejki?

Jak przyozdobić gotowy panel dekoracyjny?

Gotową ściankę ażurową możemy wykończyć tak, aby pasowała do wystroju pomieszczenia. We wnętrzu króluje surowe drewno w jasnym odcieniu? Pomalujmy panel lakierobejcą, którą nada mu tylko połysk i podkreśli jego naturalne usłojenie. Jeśli chcemy z kolei, aby ścianka stała się przykuwającym uwagę, kontrastowym detalem, który ożywi całe pomieszczenie, możemy pomalować ją farbą w wybranym kolorze.

Przeczytaj też: Jak wydzielić przestrzeń w domu? Ścianki modułowe z serii Alara

Ciekawy sposób stanowi również wykończenie gotowego panelu dekoracyjnego techniką decoupage. Tak przyozdobione akcesorium wpasuje się przede wszystkim we wnętrza utrzymane w romantycznym stylu, choć nie tylko. Możemy także obkleić ściankę lustrzaną folią, która sprawi, że światło będzie się od niej ciekawie odbijać.