Strona główna

Strzałka w prawo

Kuchnia

Strzałka w prawo

Sprzęt AGD do kuchni

Strzałka w prawo

Filtry do okapów

Strzałka w prawo

Filtry do okapów

Filtry do okapów to niezwykle istotny element kuchennej przestrzeni, który umożliwia skuteczne usuwanie szkodliwych oparów i zapachów z powietrza. Dzięki ich zastosowaniu, kuchnia staje się przyjemniejszym miejscem do gotowania oraz spożywania posiłków. W naszej ofercie znajdziesz różnego rodzaju filtry, dostosowane do różnych typów okapów.

Filtry

Filtry do okapów

Filtry do okapów to niezwykle istotny element kuchennej przestrzeni, który umożliwia skuteczne usuwanie szkodliwych oparów i zapachów z powietrza. Dzięki ich zastosowaniu, kuchnia staje się przyjemniejszym miejscem do gotowania oraz spożywania posiłków. W naszej ofercie znajdziesz różnego rodzaju filtry, dostosowane do różnych typów okapów.

11 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Okapy i pochłaniacze kuchenne

Wyświetlanie 11 z 11 produktów

Filtry to niezbędny element każdego okapu

Podczas gotowania w Twojej kuchni powstają intensywne zapachy, a w powietrzu unoszą się także drobinki tłuszczu. Urządzeniem niwelującym te skutki uboczne przygotowywania jedzenia są okapy, które zapewniają czystość powietrza. Prawidłowe działanie okapu determinują specjalne filtry do okapów lub wkład węglowy do okapów, które gromadzą wszelkie zanieczyszczenia kuchenne. Aby urządzenie działało sprawnie cały czas, należy te elementy regularnie wymieniać.

Istnieją filtry do okapów przeciwtłuszczowe – przeznaczone do obiegu otwartego, czyli do okapów połączonych z szybem wentylacyjnym – oraz filtry węglowe do okapu cechujące się wyższą wydajnością, w związku z czym idealnie nadają się do okapów zamkniętych. W drugim przypadku oczyszczone powietrze nie opuszcza pomieszczenia, więc musi być dokładnie przefiltrowane.

Standardowym wyposażeniem są filtry aluminiowe do okapu. Stanowią one nieodłączny element klasycznych urządzeń, którymi są okapy podszafkowe. Filtr aluminiowy do okapu składa się z gęsto zamontowanych siatek. Dzięki temu konstrukcja jest w stanie wyłapać wszystkie drobinki tłuszczu podczas gotowania. Filtry aluminiowe do okapu są zdejmowane. Ważne jest ich odpowiednie czyszczenie, gdyż po każdym użyciu osadza się na nich nowa warstwa zabrudzeń.

Filtry do okapów kuchennych mogą mieć różne kształty, rozmiary, a także przeznaczenie. Niektóre rodzaje filtrów możesz myć, podczas gdy inne wymagają regularnej wymiany na nowe. W zależności od rodzaju i częstotliwości używania okapu wymiana ta może odbywać się co kilka tygodni lub tylko dwa razy do roku. Jeśli jednak zależy Ci na sprawnej pracy urządzenia, filtr do okapu kuchennego nie może być nadmiernie eksploatowany.

Wśród naszego asortymentu znajdziesz szeroki wybór zarówno filtrów węglowych, jak i przeciwtłuszczowych, dzięki czemu z łatwością dopasujesz filtr do okapu w swojej kuchni. Wykonane są z rozmaitych materiałów o różnej klasie zużycia.

Filtry oczyszczają powietrze i chronią urządzenie

Okap bez filtra nie będzie działał skutecznie. Dzięki filtrom powietrze jest oczyszczane z zapachów. Ma to największe znaczenie w przypadku pochłaniaczy powietrza, bo okapy kuchenne kominowe po prostu usuwają powietrze poza obszar pomieszczenia. Jeśli zatem nie masz możliwości podpięcia urządzenia do wyciągu, wybierz dobry i skuteczny sprzęt. Filtr węglowy do okapu będzie natomiast tym elementem, który zagwarantuje Ci skuteczność urządzenia w pochłanianiu niechcianych, uciążliwych zapachów.

Okapy kominowe również wymagają filtrów, jednak ich zadanie jest inne. Filtry do okapów dbają o ochronę przed tłuszczem, który jest pochłaniany wraz z powietrzem. Cząsteczki tłuszczu mogą osadzać się wewnątrz rury oraz na silniku. To natomiast prowadziłoby do uszkodzenia urządzenia. Jeśli chcesz tego uniknąć, tłuszczowy filtr do okapu jest niezbędnym elementem wyposażenia Twojego sprzętu.

Nie mniej istotną funkcją filtrów jest także zdolność do zatrzymywania wody. Ponownie największe znaczenie ma to w przypadku urządzeń bez wyciągu działających jako pochłaniacze. Wkład węglowy do okapu lub klasyczny filtr aluminiowy do okapu sprawiają, że codzienne gotowanie jest dużo przyjemniejsze. Nieużywanie okapu wiążę się z tym, że wszelkie opary, tłuszcz oraz inne zabrudzenia mogą rozprzestrzeniać się po szafkach i ścianach.

Filtr aluminiowy do okapu bądź wkład węglowy do okapu skutecznie pochłaniają nawet przykre zapachy powstające podczas smażenia ryb lub mięs. Dzięki temu nie musisz męczyć się w zaparowanej i zadymionej kuchni. Wystarczy, że włączysz okap na wyższe obroty, a urządzenie oczyści powietrze w Twojej kuchni.

Jaki filtry wybrać do okapu kominowego?

Okapy do zabudowy wymagają stosowania dodatkowych podzespołów. Filtry do okapów odpowiadają za sprawność pracy urządzenia, a do tego zwiększają jego żywotność. Zarówno filtr węglowy do okapu, jak i filtr aluminiowy do okapu skutecznie zatrzymuje zabrudzenia, zwłaszcza tłuszcz. Ciężkie drobinki nie osadzają się na ścianach rur wentylacyjnych tylko na specjalnej powierzchni. Jesteś na etapie wyboru odpowiednich filtrów? W tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie nie tylko bogaty asortyment tych produktów, ale i kilka wskazówek. Dzięki temu zakupy będą w pełni udane!

Okapy kuchenne z podłączeniem do komina to urządzenia, które wyrzucają powietrze poza pomieszczenie. Dzięki temu działają szybko i skutecznie. Nie wymagają tym samym żadnych filtrów likwidujących zapachy, bo te są po prostu z kuchni usuwane. Czy w takim razie filtry do okapów są w ogóle potrzebne w przypadku tych modeli?

Jeśli posiadasz okap, który działa jako wyciąg, dobierz do niego filtr do okapu tłuszczowy. Drobiny tłuszczu mogą bowiem osadzać się wewnątrz rury, utrudniając przepływ powietrza. Ten sam tłuszcz tworzy także trudną do usunięcia warstwę na silniku urządzenia. Regularne czyszczenie nic nie da. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest filtr przeciwtłuszczowy do okapu.

Filtry do okapów przeciwtłuszczowe mogą być jednorazowe lub wielokrotnego użytku. Te pierwsze są wykonane z takich materiałów jak papier lub włóknina (np. flizelina) oraz filtry akrylowe. Te ostatnie wykonano z włókien syntetycznych, dzięki którym są wyjątkowo chłonne. Wymagają wymiany co ok. 3–4 miesiące. Pierwsze dwa typy natomiast powinieneś wymieniać co 2–3 miesiące normalnego użytkowania.

Filtr do okapu przeciwtłuszczowy może być także wielokrotnego użytku. Wykonany jest z metalu, a dokładniej – z aluminium lub stali. Ma postać gęstej, metalowej siatki, która zatrzymuje drobiny tłuszczu. Ten model filtrów możesz czyścić w zmywarce. Nie wymaga wymiany, a jedynie regularnego czyszczenia. Przy częstym użytkowaniu zalecane jest czyszczenie go co osiem tygodni.

Jakie filtry do pochłaniacza powietrza?

Pochłaniacz powietrza to zupełnie inne urządzenie. Jego zadaniem jest przefiltrowanie powietrza tak, aby wypuszczał masy pozbawione wilgoci, cząsteczek tłuszczu i zapachów. Nie dziwi zatem fakt, że filtry do pochłaniaczy kuchennych charakteryzują się zupełnie innymi właściwościami. Muszą w końcu zatrzymać zapachy wewnątrz filtru. Z tego powodu w tych modelach najczęściej stosowane są filtry węglowe do okapu.

Filtry węglowe mają różną postać. Najczęściej jednak są w kształcie płaskiego dysku. W tych owalnych koszach umieszcza się granulat aktywnego węgla. Węgiel ten natomiast wykazuje bardzo dużą zdolność do zatrzymywania zapachów oraz wilgoci i cząsteczek tłuszczu. Tym samym filtr węglowy do okapu pełni dwojaką funkcję: filtra przeciwtłuszczowego i oczyszczającego powietrze z różnych woni.

Pamiętaj, żeby regularnie wymieniać filtr węglowy do okapu. Urządzenie będzie wtedy dobrze spełniało swoją funkcję i oczyszczało powietrze z zapachów. Filtr do pochłaniacza powinien być wymieniany nie rzadziej niż co dwa miesiące regularnego użytkowania.

W naszym sklepie znajdziesz filtry węglowe, które różnią się konstrukcją i wymiarami. Dostępne są modele w kształcie płaskich dysków lub klasyczne prostokątne płachty materiału – każdy z nich jest przeznaczony do innego typu okapu. Niektóre filtry mają postać cienkich i małych kosteczek, które umieszczane są w specjalnej konstrukcji. Ważną informacją jest to, że filtry węglowe nadają się do mycia w zmywarce. Dzięki temu bez problemu pozbędziesz się z nich zabrudzeń.