Strona główna

Strzałka w prawo

Kuchnia

Strzałka w prawo

Sprzęt AGD do kuchni

Strzałka w prawo

Akcesoria do okapów

Strzałka w prawo

Akcesoria do okapów

Akcesoria do okapów to grupa produktów, które są niezbędnymi elementami wyposażenia każdej kuchni. Okapy są jednym z najważniejszych urządzeń w kuchni, dbającym o nasze zdrowie oraz higienę.

Filtry

Akcesoria do okapów

Akcesoria do okapów to grupa produktów, które są niezbędnymi elementami wyposażenia każdej kuchni. Okapy są jednym z najważniejszych urządzeń w kuchni, dbającym o nasze zdrowie oraz higienę.

2 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Okapy i pochłaniacze kuchenne

Wyświetlanie 2 z 2 produktów

Akcesoria do okapów zadbają o szybszy montaż i efektywną pracę urządzenia

Okap jest tym elementem wyposażenia kuchni, bez którego nie można mówić o funkcjonalności. Jeśli chcesz gotować, a przy tym zadbać o meble w swoim domu i nosy domowników, potrzebujesz okapu. Nie wystarczą Ci jednak wyłącznie okapy kuchenne. Akcesoria do nich są równie ważne. Ich wybór jest ogromny. Dzięki nim montaż będzie znacznie łatwiejszy, a praca urządzenia efektywniejsza.

Kategoria akcesoria do okapów obejmuje elementy dodatkowe i wymienne do kuchennych wyciągów. Dobrze podłączony i działający okap sprawia, że zapachy powstające podczas przygotowywania posiłków są na bieżąco neutralizowane. Jest to nieodzowny element wyposażenia nowoczesnej kuchni. Wśród naszego asortymentu znajdziesz szeroki wybór okapów o różnej budowie.

Instalacja, estetyka i nie tylko, czyli co zdziałasz z akcesoriami do okapów

Sklepy Castorama oferują również elementy instalacyjne do okapów, takie jak rury do podłączenia urządzenia z systemem wentylacyjnym. Dostępne są również kolanka, umożliwiające wykonanie skrętu instalacji, na przykład podczas montażu okapu kominowego. Aby zredukować wielkość kanału wentylacyjnego, proponujemy zastosowanie redukcji do kanałów wentylacyjnych. Przy łączeniu rury z systemem wentylacyjnym umieszcza się kratkę do okapu, która posiada cześć podłączeniową oraz otwory umożliwiające działanie tradycyjnej wentylacji.

Oferowane przez nas elementy, okapy i akcesoria, są wykonane z trwałych materiałów, przystosowanych do przypisanej im funkcji. Akcesoria do okapów są dostępne w różnych kolorach, które można dopasować do posiadanego okapu oraz pozostałej kolorystyki występującej w aranżacji kuchni. Akcesoria do okapów kuchennych są tym samym elementami, dzięki którymi zwiększysz funkcjonalność urządzenia, ale też zadbasz o estetykę wnętrza. Odpowiednio dobrane, pozwolą Ci połączyć praktyczność z harmonią i ładem w Twojej kuchni.

Niezbędne akcesoria: montaż

Nie wszyscy producenci do swoich urządzeń dołączają akcesoria do podłączenia okapu. Tymczasem bez nich montaż jest trudny, a czasami nawet niemożliwy. Wymagają tego szczególnie okapy kuchenne kominowe. Akcesoria do nich mają za zadanie maksymalnie zwiększać funkcjonalność wyciągu. To natomiast oznacza, że powinieneś sięgnąć po sprawdzone elementy montażowe.

Co powinno wchodzić w skład takiego zestawu? Przede wszystkim rura do okapu kuchennego. Dzięki niej połączysz okap z systemem wentylacyjnym budynku. To natomiast jest gwarancją jego sprawnej pracy. Jaka rura do okapu sprawdzi się najlepiej? Przede wszystkim sztywna i gładka. Jej średnica powinna odpowiadać średnicy wylotu silnika. Najbardziej popularnym modelem jest rura do okapu 120 cm. Pamiętaj, że im krótsza rura do okapu, tym lepsza praca urządzenia. Natomiast im mniej elastycznych elementów montażowych z tworzywa sztucznego, tym lepiej.

Niezależnie od tego, jaką moc ma Twój okap, rura nie powinna być aluminiowa. Nie sprawdzi się w przypadku urządzenia, które powinno usuwać wilgotne powietrze z pomieszczenia. Bardzo pożądanym rozwiązaniem jest także jak najprostsza rura. Okap pracuje wtedy znacznie sprawniej. Każde załamanie zmniejsza bowiem pęd powietrza i wymaga większej siły pracy od okapu.

Akcesoria do wyciągu to nie wszystko. Jeśli zależy Ci na estetyce, warto sięgnąć po osłony. Dzięki nim przykryjesz rurę, a całość zyska estetyczniejszy wygląd. Ważnym elementem są także opaski zaciskowe, którymi możesz łączyć ze sobą rury.

Montaż okapów kominowych jest trudniejszy, jednak okapy do zabudowy także wymagają rozwagi… lub planu. Jeśli zamawiasz meble, producent powinien znać dokładne wymiary Twojego okapu. Jeśli kupujesz gotowy produkt, upewnij się, że szafka pomieści urządzenie. Tylko wtedy całość będzie prezentowała się dobrze.

Niezbędne akcesoria: eksploatacja

Akcesoria do okapów są potrzebne również podczas samej eksploatacji. Do niezbędnych można zaliczyć filtry węglowe i metalowe, zapasowe żarówki oraz preparaty do czyszczenia urządzenia. Żarówki LED mogą wpłynąć na zmniejszenie rachunków za prąd. Dzięki temu Twój okap stanie się jeszcze bardziej energooszczędnym urządzeniem. Z kolei preparaty do czyszczenia pozwolą Ci na zachowanie estetycznego wyglądu okapu. Na powierzchni urządzenia nie będą gromadziły się bakterie czy pozostałości po gotowaniu, które generowałyby nieprzyjemne zapachy.

Te akcesoria warto mieć

Akcesoria do okapu kuchennego to nie są tylko elementy, których potrzebujesz do sprawnej pracy urządzenia. To również szereg innych części, dzięki którym Twój okap będzie pracował ciszej i zaprezentuje się znacznie lepiej na tle kuchni.

Sam montaż ułatwią Ci ramki do okapu. Elementy te nie są uniwersalne, dlatego upewnij się, że będą pasowały do modelu, który posiadasz. Korzystanie z okapu natomiast usprawni pilot zdalnego sterowania. Nie każdy model jednak umożliwia to rozwiązanie, a niektóre produkty są oferowane w zestawie już z pilotem.

Twój okap może pracować znacznie ciszej. Pomogą Ci w tym dwa elementy: akcesoria wyciszające oraz zewnętrzne silniki. Zazwyczaj jest to obudowa na elastyczny przewód okapu. Ogranicza hałas, który wynika z powietrza przepływającego rurą. Możesz także natknąć się na specjalne nakładki na silnik okapu.

Ciekawym rozwiązaniem jest także zewnętrzny silnik do urządzenia. Dzięki niemu okap działa niemal bezgłośnie. Silnik montujesz w innym pomieszczeniu, np. schowku lub spiżarni przylegającej do kuchni albo na zewnątrz budynku. Silnik jednak musisz dopasować do posiadanego modelu okapu. Z tymi akcesoriami, Twoje urządzenie będzie wyjątkowym elementem kuchni.