Strona główna

Strzałka w prawo

Kuchnia

Strzałka w prawo

Sprzęt AGD do kuchni

Strzałka w prawo

Okapy podszafkowe

Strzałka w prawo

Okapy podszafkowe

Okapy podszafkowe to bardzo praktyczny element wyposażenia kuchni. Idealnie sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach, gdzie nie ma miejsca na duże okapy wiszące. Montowane pod szafkami, nie zajmują wiele miejsca, a jednocześnie skutecznie usuwają zapachy i para wodną z kuchni.

Filtry

Okapy podszafkowe

Okapy podszafkowe to bardzo praktyczny element wyposażenia kuchni. Idealnie sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach, gdzie nie ma miejsca na duże okapy wiszące. Montowane pod szafkami, nie zajmują wiele miejsca, a jednocześnie skutecznie usuwają zapachy i para wodną z kuchni.

25 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Okapy i pochłaniacze kuchenne

Wyświetlanie 24 z 25 produktów

Załaduj więcej

Okap, który dopasujesz w każdym miejscu

Okapy podszafkowe stanowią doskonały wybór dla każdego posiadacza niewielkiej kuchni. Sprawdzą się także w pomieszczeniach, w których nie ma bezpośredniego połączenia z szybem wentylacyjnym. Jest to bowiem niewielkie urządzenie mocowane pod wiszącymi meblami, które nie zajmuje wiele miejsca i nie wymaga zamontowania przy przewodach wentylacyjnych.

Pochłaniacz kuchenny doskonale radzi sobie z usuwaniem zapachów oraz wilgoci z pomieszczenia, jednak nie należy go stosować w obszernych kuchniach, przykładowo w lokalach gastronomicznych.

Urządzenia te najczęściej charakteryzują się eleganckim wyglądem, a niektóre mają dodatkowo wbudowane oświetlenie. W związku z tym pochłaniacz do kuchni jest nie tylko wyjątkowo funkcjonalny, lecz również sprawdza się jako dekoracja pomieszczenia.

Posiadamy w naszej ofercie szeroki wybór rozmaitych okapów – różnią się rozmiarem, wyglądem oraz mocą, zatem z łatwością wybierzesz spośród nich model spełniający Twoje oczekiwania. W asortymencie znajdziesz okapy znanych marek takich jak Ciarko, Gamma lub Cooke&Lewis.

Okapy podszafkowe pomogą Ci usunąć zapachy i parę wodną

Okapy podszafkowe to urządzenia, bez których trudno sobie wyobrazić kuchnię. Jeśli gotujesz, wiesz, że para wodna potrafi być prawdziwym utrapieniem. Podobnie jak zapachy, które najchętniej usunęłoby się z kuchni. Zarówno z jednym, jak i drugim problemem doskonale poradzi sobie okap kuchenny podszafkowy.

Jest to urządzenie o niewielkich rozmiarach, które umieścisz pod szafką. Jeśli dysponujesz ograniczoną ilością wolnego miejsca, model taki jest bardzo dobrym wyborem. Okap kuchenny pozwoli Ci na wykorzystanie miejsca nad urządzeniem. Dzięki temu zmieści się tam mniejsza lub większa szafka, a w niej rzeczy, które chcesz przechowywać.

Okapy podszafkowe to urządzenia, które skutecznie pochłaniają powietrze. Zamontuj je nad kuchenką, by para wodna unosiła się bezpośrednio pod okapem. Dzięki wbudowanemu filtrowi urządzenie zatrzyma cząsteczki wody w filtrze. Ten sam filtr sprawi, że powietrze zostanie pozbawione zapachów gotującego się jedzenia.

Pochłaniacz kuchenny podszafkowy ułatwi Ci także zagospodarowanie małej kuchni. Przede wszystkim nie wymaga komina, który byłby podłączony do przewodów wentylacyjnych. To oznacza więcej miejsca na szafki. Po drugie, będziesz mógł dowolnie zaaranżować kuchnię i ustawić wszystkie sprzęty AGD zgodnie z własnym gustem, a nie praktycznymi potrzebami i układem przewodów w mieszkaniu.

Pochłaniacz kuchenny skutecznie odprowadzi wszystkie nieprzyjemne zapachy, które powstały podczas smażenia ryb, mięsa lub innych posiłków. Drażniące opary będą sukcesywnie usuwane z pomieszczenia.

Istotną korzyścią, która wynika z zastosowania okapu, jest pozbywanie się dwutlenku węgla oraz drobinek tłuszczu. Tego typu pozostałości, które tworzą się podczas gotowania, często osiadają na ścianach i meblach, tworząc trudne do usunięcia zabrudzenia. Wystarczy, że zamontujesz wyciąg kuchenny, by pozbyć się tego problemu.

Jak wybrać okap podszafkowy?

Okap kuchenny montowany pod szafką to świetna alternatywa, jeśli cenisz sobie funkcjonalne rozwiązania. Jednak ten konkretny wariant różni się parametrami, które określają pracę oraz zastosowanie urządzenia.

Ważnym kryterium, którym cechuje się wyciąg kuchenny w formie pochłaniacza, jest maksymalna wydajność. Znajdziesz ją w karcie informacyjnej produktu. Wartość podawana jest w metrach sześciennych na godzinę. Mówi o tym, ile urządzenie jest w stanie przefiltrować powietrza w określonym czasie. Dzięki znajomości tego parametru bez problemu dobierzesz pochłaniacz kuchenny do wielkości pomieszczenia.

Okap, czyli inaczej wyciąg kuchenny, może być sterowany mechanicznie lub elektronicznie. Co różni te dwa warianty? Pochłaniacz do kuchni ma przyciski lub nowoczesny panel. Oba rodzaje są niezawodne i proste w obsłudze. Oprócz tego zwróć uwagę na to, jaki jest typ wyciągu i średnica wylotu powietrza. Dzięki temu dopasujesz urządzenie do pozostałej części instalacji i zyskasz pewność, że będzie ona działała niezawodnie.

Okap podszafkowy – czy warto kupować większy rozmiar

Pochłaniacz podszafkowy działa mniej skutecznie niż jego odpowiednik z kominem. Z tego powodu możesz rozważać zakup większego urządzenia, a dokładniej – szerszego. Czy jednak okap podszafkowy 60 centymetrów będzie charakteryzował się lepszym działaniem niż mniejszy model? Mogłoby się tak wydawać, bo w końcu większy okap kuchenny to większy filtr. Tym samym do pochłaniacza trafia większa ilość pary wodnej.

Okap podszafkowy 50 i okap kuchenny podszafkowy 60 rzadko kiedy różnią się od siebie parametrami technicznymi. Te zależą bardziej od producenta oraz mocy urządzenia, a nie jego rozmiaru, dlatego wybranie większego okapu wcale nie oznacza lepszych wyników w filtrowaniu powietrza w kuchni. Równocześnie jednak nie warto sięgać po węższy okap do kuchni 50 cm, jeśli dysponujesz szerszą kuchenką.

Dziesięć centymetrów może być ogromną różnicą pod kątem estetyki wnętrza. Co więcej, jeśli nad okapem planujesz szafkę, lepiej by górny i dolny poziom były symetryczne względem siebie. Po szerszy od kuchenki okap do kuchni możesz sięgnąć, o ile planujesz szafki nie w jednym szeregu, ale odseparowane od siebie. Wtedy to rozwiązanie może być ciekawym sposobem aranżacji przestrzeni w Twojej kuchni.

Srebrny czy czarny, czyli jak zadbać o estetykę wnętrza

Okapy podszafkowe zazwyczaj mają dość zbliżone do siebie kształty. Nic w tym dziwnego, skoro urządzenie powinno zajmować jak najmniej miejsca. Różnice dotyczą natomiast ich kolorów. Okapy mogą być utrzymane w barwie chrom, ale też mogą być pokryte czarną lub białą farbą. Na co zatem się zdecydować?

Nowoczesne kuchnie zdecydowanie są dobrym miejscem na wykorzystanie metalicznych elementów. Ta chromowana estetyka jest bardzo ciekawym sposobem na stworzenie nowoczesnych czy też futurystycznych aranżacji. Z tego powodu im bardziej „błyszcząca” stal okapu, tym lepiej pasuje do współczesnej kuchni.

Inaczej natomiast wygląda sytuacja z kuchniami rustykalnymi. Dopasowanie do nich sprzętów AGD jest bardzo trudne. Możesz sięgnąć po biały okap, ale bardzo mocno kojarzy się on z zamierzchłymi czasami. Niekoniecznie są to dobre skojarzenia. Dobrym wyborem będzie okap podszafkowy czarny. Jest bardzo elegancki, doskonale dopełnia aranżację tradycyjnej kuchni, a przy tym stanowi bardzo wyrazisty element pomieszczenia.

Parametry techniczne urządzenia

Wybór odpowiedniego okapu podszafkowego jest trudny, ponieważ musisz połączyć skuteczność z praktycznością. Tę pierwszą zapewni Ci odpowiednia moc urządzenia. W przypadku tych modeli ma to ogromne znaczenie, bo okap nie usuwa powietrza z pomieszczenia, ale filtruje je w swoim wnętrzu. Z tego powodu bardzo ważny jest filtr zastosowany w urządzeniu.

Dobrym wyborem może być także okap do kuchni teleskopowy, który łączy w sobie praktyczność i estetykę. Niezależnie od układu mieszkania czy domu, wybierz funkcjonalne urządzenie, które pracuje cicho. Docenisz to podczas każdej sesji gotowania.