Meble kuchenne bez uchwytów

Meble kuchenne bez uchwytów to rozwiązanie, które pokochają zwolennicy minimalizmu i modernizmu w kuchni. Są eleganckie, a jednocześnie bardzo funkcjonalne. Szafki czy szuflada otwierana na dotyk to marzenie wielu! Możesz je spełnić wybierając rozwiązania z nowej kolekcji mebli Caraway Innovo GoodHome dostępnej w Castoramie. Zobacz, jak wygląda ich montaż!

Przejdź do następnych akapitów:

meble kuchennemeble kuchennemeble kuchennemeble kuchenne

Meble kuchenne bezuchwytowe − nowa kolekcja w Castoramie!

Szafki kuchenne bez uchwytów to nowoczesne i niezwykle eleganckie rozwiązanie aranżacyjne, które możesz wprowadzić w swojej kuchni. Bez względu na to, czy dysponujesz powierzchnią 50 m2, czy jedynie niewielkim aneksem kuchennym. Koniec z wystającymi i zahaczającymi o wszystko klamkami!

Nowa kolekcja mebli kuchennych Caraway Innovo z systemem bezuchwytowym daje tak wiele możliwości aranżacyjnych. Przede wszystkim wybrać możesz trzy rodzaje frontów: Alisma (gładkie fronty wykonane z tworzywa o wysokim połysku), Artemisia (fronty z charakterystycznym żłobienie w kształcie obwódki) oraz Stevia (klasyczne gładki fronty z matowym wykończeniem). Fronty i blaty występują w sześciu opcjach kolorystycznych: granatowe, szare, białe, kremowe, wrzosowe, antracytowe.

Do systemu mebli kuchennych bezuchwytowych z kolekcji Caraway Innovo możesz dobrać trzy różne rozwiązania szyn: efekt szczotkowanej stali, matową czerń oraz odważny i unikatowy efekt miedzi − ten ostatni z pewnością spodoba się miłośnikom industrialnych wnętrz.

Warto też zwrócić uwagę na możliwości wykończenia ciągu szafek. Zakończone mogą być nakładanym panelem, panelem maskującym lub panelem maskującym z szufladami. To ostatnie rozwiązanie daje optymalne wykorzystanie miejsca w niewielkiej kuchni. Szuflady i szafki bezdotykowe mają wygodny uchwyt wewnętrzny.

Co ważne, szafki kuchenne bez uchwytów z nowej kolekcji w Castoramie, możesz układać niemal w dowolny ciąg. Dzięki temu bez problemu dostosujesz je do swojej przestrzeni.


Sprawdź również: Jaki blat do kuchni wybrać? Podpowiadamy!

meble kuchennemeble kuchennemeble kuchennemeble kuchenne

Kuchnia bez uchwytów – dobierz do niej systemy do przechowywania i AGD

Wiesz już, jak może wyglądać Twoja kuchnia z zewnątrz. A co będzie działo się w środku? Funkcjonalność szafek i szuflad w kuchni to podstawa. Masz w końcu do czynienia z pomieszczeniem roboczym. Dlatego też ważne, żeby wszystko było pod ręką i miało swoje miejsce.

W przypadku mebli do zabudowy Caraway Innovo istnieje możliwość integracji ich z systemem szuflad Soto GoodHome. Sprytne rozwiązanie do przechowywania w szufladach pozwoli Ci na optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Soto ma dodatkowo możliwość zamontowania wsporników, które uodparniają szuflady na nadmierne obciążenia.

Meble bezuchwytowe Caraway Innovo wyposażone mogą być również w system Pebre. Znajdziesz tu liczne kosze cargo, które wytrzymają spore obciążenia. Wykonane zostały z płyty MDF.

Caraway Innovo sprawdzi się również w przypadku sprzętu AGD do zabudowy. Dzięki temu lodówkę, kuchenkę, piekarnik czy zmywarkę schować możesz za eleganckim frontem.

Zobacz także: Ściana nad blatem w kuchni – top 3 pomysły na jej aranżację

meble kuchennemeble kuchennemeble kuchennemeble kuchenne

Jak montować szafki kuchenne bez uchwytów?

Zanim zamówisz system Caraway Innovo do swojej kuchni, pamiętaj, żeby dobrze ją zmierzyć. Najlepiej naszkicuj plan pomieszczenia w skali i opisz poszczególne części wymiarami.

Jak zamontować meble bez uchwytów? Złożenie mebli kuchennych i umieszczenie ich w odpowiednim miejscu, w przypadku dobrze zwymiarowanej kuchni, nie powinno być większym problemem. Mając właściwe narzędzia, możesz zrobić to nawet w jedno popołudnie.

1. Montaż listwy

Zamontuj na ścianie listwę, na której umieszczone będą dolne szafki. Pamiętaj, żeby zostawić przestrzeń na panel wykończeniowy szafek cargo. Na tym etapie możesz także powiesić szafki górne.

2. Montaż szafek

Kolejny krok to ustawienie szafek dolnych oraz szafek cargo. W przypadku tych drugich zamontuj listwę łączącą i elementy dystansowe. Następnie umieść pionową listwę łączącą oraz wewnętrzną listwę łączącą.

3. Montaż szyny podblatowej

Umieść wsporniki i szyny w szafkach. Następnie zamontuj szynę podblatową i wsuń na nią wsporniki. Umieść zaślepki i dotnij szynę pod wymiar mebli. Ważne jest także umieszczenie wewnętrznego łącznika narożnego.

Zamontuj także wsporniki szyny na zewnątrz na szafkach, a dalej umieść elementy dystansowe i listwę narożną. Na ostatniej szafce umieść wybrany panel maskujący.

Jeżeli planujesz szuflady bez uchwytów, zamontuj w odpowiednim miejscu szynę odpowiednią do szuflad.

4. Montaż frontów

Czas na wykończenie, czyli umieszczenie frontów na szafkach. Musisz, umieści je na zawiasach. I gotowe!

Pamiętaj, że w przypadku umieszczania w blacie płyty grzewczej lub zlewozmywaka, może być konieczne wyjęcie szyny podblatowej.

Wybierz także odpowiednie szafki dostosowane do zabudowy sprzętu AGD. Ich instalacja powinna przebiegać zgodnie z instrukcją.

meble kuchennemeble kuchennemeble kuchennemeble kuchenne

Meble kuchenne bezuchwytowe − pomysły na aranżację!

Dlaczego ludzie decydują się na montaż mebli bezuchwytowych w kuchni? Przede wszystkim dlatego, że nadają pomieszczeniu eleganckiego, minimalistycznego i prostego stylu. Gładka i prosta nawierzchnia nie zakłóca równowagi.

Jeżeli lubisz jasne pomieszczenia, wybierz system Caraway Innovo z kremowymi lub białymi frontami z połyskiem. Występują one w wersji Stevia. Do kuchni w stylu glamour pasować będą fronty na wysoki połysk. Wybierz więc model Alisma w kolorze szarym z wysokim połyskiem. Gdy cenisz sobie funkcjonalność, najbardziej przypadną Ci do gustu fronty matowe, np. Stevia lub Artemisia w kolorze granatu.

Dzięki systemowi Caraway Innovo możesz spełnić swoje marzenia o kuchennej wyspie. Jej stworzenie będzie w kuchni nadmiernie proste. Wystarczy złączyć ze sobą plecami szafki stojące, aby uzyskać wolnostojący kompleks. Szafki oczywiście warto wykorzystać na przechowywanie, choć możesz je także obudować panelami maskującymi.

Nie bój się także czarnej kuchni. W nowej kolekcji Caraway Innovo znajdziesz przepiękną propozycję kuchni w kolorze antracytowym (złamanym czarnym). Blaty w stylu Stevia, z połyskiem, nadadzą kuchni szlachetnego rysu. Możesz zestawić je z czarnymi listwami lub oryginalną miedzą. Dodaj do tego industrialne białe kafelki na ścianę oraz czarną podłogę z lastriko, aby stworzyć surową i wykwintną kuchnię w stylu loftowym.

Zainspiruj się: Jak dobrać blat do mebli kuchennych?

Meble bez uchwytów do kuchni − wybierz rozwiązanie dla siebie!

Nowa kolekcja mebli bezuchwytowych w Castoramie już Cię oczaruje. Ich montaż jest niezwykle prosty i możesz go bez większego wysiłku wykonać samodzielnie. Przejrzyj katalog Caraway Innovo i zaplanuj swoją kuchnię marzeń!