LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Elektronarzędzia

Strzałka w prawo

Otwornice do płytek

Strzałka w prawo

Otwornice do płytek

W czasie remontu potrzebne są Ci niezliczone narzędzia. Jeżeli masz w planach prace w łazience czy kuchni, zaopatrz się w produkty, które pozwalają Ci łatwą i szybką na obróbkę glazury. Należy do nich otwornica do płytek.

Filtry

Otwornice do płytek

W czasie remontu potrzebne są Ci niezliczone narzędzia. Jeżeli masz w planach prace w łazience czy kuchni, zaopatrz się w produkty, które pozwalają Ci łatwą i szybką na obróbkę glazury. Należy do nich otwornica do płytek.

41 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do wiertarek i wkrętarek

Wyświetlanie 24 z 41 produktów

Załaduj więcej

Otwornice – niezbędne do obróbki ceramiki

W czasie remontu potrzebne są Ci niezliczone narzędzia. Jeżeli masz w planach prace w łazience czy kuchni, zaopatrz się w produkty, które pozwalają Ci łatwą i szybką na obróbkę glazury. Należy do nich otwornica do płytek. To jedno z akcesoriów do wiertarki, szlifierki i innych urządzeń, które posiada ostrza ułożone w kształt koła. Dzięki niej precyzyjnie i bez zbędnego trudu wykonasz otwory w różnego rodzaju płytkach zarówno bezpośrednio na ścianie czy podłodze, jak i w warsztacie.

Nie musisz już wykonywać skomplikowanych, czasochłonnych nacięć – otwornica znacznie ułatwi Ci pracę! W tej kategorii znajduje się szeroki asortyment akcesoriów do wiertarek udarowych, które są przeznaczone do obróbki materiałów ceramicznych, takich jak glazura.

OTWORNICA – KIEDY BĘDZIE KONIECZNA?

Wycinanie otworów wcale nie należy do łatwych zadań. Tym bardziej potrzebujesz więc sprawdzonych rozwiązań. Produkty z tego zestawienia przydadzą się do wykonywania odwiertów podczas wykończenia wnętrz, w których planujesz położyć płytki – będą więc niezastąpione podczas remontu kuchni czy łazienki.

Znajdziesz tutaj otwornice diamentowe, dzięki którym z łatwością wywiercisz otwory bez naruszenia struktury płytek. Otwory będą Ci niezbędne, jeśli chcesz zamontować tam haczyki czy kołki. Nie obędziesz się bez nich także wtedy, gdy montujesz instalacje i urządzenia sanitarne oraz oświetlenie.

Wiertła wykonane są z dbałością o precyzję, więc nie musisz obawiać się ryzyka zniszczenia ceramiki wskutek jej złamania lub odkształcenia. Narzędzie po prostu ściera glazurę, pozostawiając resztę nawierzchni w nienaruszonym stanie. Istnieją także otwornice do płytek elektryczne, większą popularnością cieszą się jednak tradycyjne, nakładane na wiertarkę udarową lub szlifierkę.

AKCESORIA NIEZBĘDNE DO WYKONYWANIA OTWORÓW

Aby wykonywać otwory w płytkach szybko i bez dużego nakładu pracy, zaopatrz się nie tylko w wiertarkę udarową i otwornicę, ale też szereg innych produktów. W tej kategorii znajdziesz także uchwyty do otwornic, które umożliwią Ci solidne mocowanie wiertła podczas pracy.

Dostępne są modele o dwóch typach mocowania – do i powyżej 30 mm. Asortyment obejmuje także wycinarki otworów z wymiennymi ostrzami, które zapewniają bezawaryjne działanie z możliwością zmiany elementów, jeśli te ulegną stępieniu. Z kolei prowadnice do wierteł uniwersalnych znajdą zastosowanie podczas obróbki różnego rodzaju obiektów.

Koronki wiertnicze do glazury oraz wszelkie inne akcesoria zaufanych marek, jakie mamy w asortymencie, pozwolą Ci znaleźć wszystkie potrzebne przedmioty w jednym miejscu. Skorzystaj z możliwości wyboru produktu dostosowanego do Twoich oczekiwań, jaki daje Ci sieć sklepów Castorama. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY DOBORZE OTWORNICY?

Kiedy już wiesz, że otwornica znacząco przyspieszy Twoją pracę, wybierz odpowiedni jej typ. Zwróć uwagę na kształt zębów. To dzięki nim narzędzie jest w stanie zagłębić się w glazurę gładko i bez postrzępionych brzegów. Zęby mogą mieć różną wysokość, kształt i liczbę. To od nich zależy jakość całej otwornicy i to, czy spełni swoje zadanie.

Nie mniej ważny jest także materiał wykonania. Przykładowo, otwornica diamentowa ma ostrze pokryte diamentem przemysłowym. Czyni on z niej narzędzie do zadań specjalnych. Będzie niezastąpiona tam, gdzie zwykłe otwornice nie dają sobie rady. Charakteryzuje się największą trwałością i i wydajnością. Doskonale radzi sobie z najtwardszymi materiałami. Pamiętaj, że otwornica do płytek gresowych pracuje we wrażliwym na pęknięcia materiale, powinna być więc przede wszystkim delikatna i precyzyjna.

Zwróć też uwagę, do jakiego materiału przeznaczone jest narzędzie. Zarówno gres, jak i ceramika należą do niezwykle twardych materiałów. Dlatego też otwornica do płytek ceramicznych oraz otwornica do płytek gresowych najczęściej wykorzystują do cięcia wysokowydajny diament przemysłowy. Zdecyduj także, jakiej wielkości otwory są Ci potrzebne i dobierz odpowiednią średnicę otwornicy. Pamiętaj, że otwornica ma określoną głębokość cięcia. Dobierz ją do materiału, z jakim pracujesz.

PRACA NA SUCHO CZY NA MOKRO?

Jeśli odpowiednia otwornica do glazury znajduje się już na Twojej wiertarce czy szlifierce, możesz stanąć przed dylematem, który sposób pracy wybrać. Otwory możesz wykonywać na dwa sposoby – na sucho i na mokro.

Wykonywanie otworów na sucho nie wymaga od Ciebie używania płynu chłodzącego, ale wymaga specjalnego typu otwornicy z roślinnym środkiem we wnętrzu chwytu. To on sprawia, że otwornica nie ulega przegrzaniu w czasie pracy.

W przypadku wykonywania otworów na mokro niezbędna Ci będzie woda, która jest regularnie doprowadzana do diamentu i schładza go. Jest to rozwiązanie skuteczne, niestety niezbyt wygodne – woda rozbryzguje się na boki i miesza się z pyłem, co skutkuje bałaganem. Praca na sucho oszczędza więc czas, ale wymaga specjalistycznej otwornicy.

Zdecyduj, które rozwiązanie jest dla Ciebie odpowiednie. W Castoramie przygotowaliśmy dla Ciebie otwornice, które nadają się do obu typu prac.