Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Elektronarzędzia

Strzałka w prawo

Akcesoria do wiercenia

Strzałka w prawo

Akcesoria do wiercenia

W tej kategorii zebraliśmy dla Ciebie produkty, które warto mieć przy sobie podczas wykonywania otworów. Wszystkie z nich dopasujesz do swojej wiertarki. Mając w skrzynce klucz do wiertarki lub wygodne uchwyty bez żadnego problemu zamontujesz pozostałe komponenty do wykonania otworu w drewnie, betonie lub metalu.

Filtry

Akcesoria do wiercenia

W tej kategorii zebraliśmy dla Ciebie produkty, które warto mieć przy sobie podczas wykonywania otworów. Wszystkie z nich dopasujesz do swojej wiertarki. Mając w skrzynce klucz do wiertarki lub wygodne uchwyty bez żadnego problemu zamontujesz pozostałe komponenty do wykonania otworu w drewnie, betonie lub metalu.

57 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do wiertarek i wkrętarek

Wyświetlanie 24 z 57 produktów

Załaduj więcej

Niezbędne akcesoria do wiertarek

Elektronarzędzia znacznie ułatwiają prace budowlano-remontowe. Ciężko sobie wyobrazić wykonywanie precyzyjnych otworów w sposób manualny, przy pomocy drobnych przyrządów. Wiertarki i młotowiertarki są więc podstawowym wyposażeniem zarówno profesjonalnego i amatorskiego warsztatu. Oprócz głównego urządzenia za funkcjonalność i sprawność wykonywanych obowiązków odpowiadają także akcesoria. Do takich należą szczotki węglowe, adaptery, klucze i uchwyty. Każde z nich jest wysoce użyteczny i ułatwia eksploatację urządzenia w różnych warunkach.

W tej kategorii zebraliśmy dla Ciebie produkty, które warto mieć przy sobie podczas wykonywania otworów. Wszystkie z nich dopasujesz do swojej wiertarki. Mając w skrzynce klucz do wiertarki lub wygodne uchwyty bez żadnego problemu zamontujesz pozostałe komponenty do wykonania otworu w drewnie, betonie lub metalu. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz wszystko, co będzie Ci potrzebne do wykonania obowiązków. W trosce o Twój czas zadbaliśmy o to, aby wszystkie elementy znalazły się w jednym miejscu.

KIEDY POSŁUŻĄ CI SZCZOTKI, ADAPTERY I UCHWYTY?

Jednym najbardziej eksploatowanych elementów narzędzi wiercących są głowice wiertarskie i adaptery. Elementy te spełniają funkcję pośredników między napędem wiertarki udarowej a jej końcówką, dlatego tak ważna jest kontrola oraz wymiana zużytych części. Akcesoria do wiertarek dostępne w tym dziale sklepów Castorama zwiększają bezpieczeństwo i komfort użytkowania narzędzi wiertniczych. Główny podział uchwytów wiertarskich polega na typie zaciskania ich szczęk na wiertle.

Oferujemy uchwyt wiertarski samozaciskowy, kluczykowy lub zębaty oraz potrzebne do ich zakręcania klucze i kluczyki wiertarskie. Najbardziej popularne są obecnie uchwyty szybkozaciskowe – w tej kategorii znajdziesz różne ich odmiany. Uchwyty wiertarskie kątowe umożliwiają wiercenie pod kątem prostym w stosunku do obudowy wiertarki. Dzięki temu możesz wykonywać otwory w miejscach o ograniczonej dostępności. Adaptery i przejściówki umożliwiają wykorzystanie wiertarki z dodatkowym osprzętem, na przykład koronkami wiertniczymi i otwornicami o różnym typie gwintów.

KLUCZ DO WIERTARKI – PODSTAWA WYPOSAŻENIA WARSZTATU

Kluczyk wiertarski to jeden z podstawowych elementów wyposażenia skrzynki z narzędziami. Bez niego ciężko jest wymienić lub zdemontować w urządzeniu końcówki podczas pracy. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy chcesz wykonać kilka otworów o różnej grubości. W ofercie znajdziesz produkty o różnych wielkościach. Do najpopularniejszych należą kluczyki 10, 13 i 16 mm. Idealnie sprawdzą się w przeróżnych pracach warsztatowych. Kluczyki są przeznaczone są do uchwytów o adekwatnej wielkości.

Elementy są wygodne w użytkowaniu. Ich waga nie przeszkodzi Ci w kilkukrotnym demontażu wierteł. Klucze, które znajdziesz w tej kategorii wykonane są z wysokiej jakości stali węglowej. Możesz przenosić je w skrzynce razem z innymi narzędziami. Powierzchnia jest odporna na korozję, wszelkie zarysowania i uszkodzenia.

SZCZOTKI WĘGLOWE, KTÓRE USPRAWNIĄ TWOJĄ PRACĘ

Dostępne szczotki węglowe do wiertarki również spełniają bardzo istotną funkcję w jej działaniu. Zapewniają odpowiednią pracę i współpracują pomiędzy pozostałymi częściami narzędziowymi takimi jak komutator lub pierścienie ślizgowe. W naszej ofercie znajdziesz produkty wykonane z grafitu odpornego na ścieranie oraz ze stopu miedzi. W drugim przypadku do produkcji została jeszcze dodana miedź, by uzyskać ważną do działania rezystancji. Odpowiedni docisk szczotek umożliwia stały dopływ energii.

Oczywiście szczotki węglowe do elektronarzędzi po pewnym czasie się zużywają. Elektronarzędzia wymagają systematycznej wymiany podzespołów. Aby dalej bezpiecznie i komfortowo korzystać z wiertarki, możesz samodzielnie dokonać demontażu szczotek. Trudność zadania zależy przede wszystkim od rodzaju urządzenia. W wielu modelach nie będziesz musiał nawet rozkładać całej obudowy. Element wymienisz jedynie ściągając nakrętkę zabezpieczającą. Szczotki leżą po obu stronach komutatora, dlatego też inne modele mogą wymagać całkowitego demontażu. W takiej sytuacji najlepiej posiłkować się instrukcją dołączoną do zakupu. Tam znajdziesz także informacje, jakie części będą pasować do Twojej wiertarki.

Jak dobrać adaptery i uchwyty?
Wymiana wiertła o innym rodzaju mocowania nie stanowi już żadnego problemu. Udogodnienie możesz zawdzięczać niewielkiemu elementowi, którym jest adapter SDS. Oprócz funkcjonalności cechuje się także wykonaniem. Większość z naszych produktów wykonana jest z wysokiej jakości stali chromowo-wanadowej. Dopasujesz je do większości standardowych uchwytów. Ponadto proponujemy Ci także adapter SDS Plus przeznaczony do współpracy z mieszadłem wykonanym również w tym systemie.

Kolejnym z niezbędnych elementów jest uchwyt magnetyczny do bitów, który zapobiegnie zgubieniu niewielkich części. Magnes przytrzyma bity podczas każdorazowej wymiany. Konkretny rodzaj uchwytu powinien zależeć od rodzaju urządzenia i wykonywanej pracy. Do elektronarzędzi z akumulatorem najlepiej sprawdzi się uchwyt samozaciskowy, który pozwoli Ci na szybką wymianę komponentów i prawidłowe wyważenie.