Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Elektronarzędzia

Strzałka w prawo

Stojaki

Strzałka w prawo

Stojaki

W tym dziale naszego sklepu prezentujemy narzędzia, które pozwolą Ci wykonać precyzyjny odwiert przy użyciu ręcznej wiertarki. Nie musisz kupować wiertarki stołowej, aby zyskać stabilność podczas wiercenia. Wystarczy zaopatrzyć się w stojak do wiertarki oraz prowadnice, dzięki którym wykonasz otwory dokładnie w takim rozmiarze, jakiego potrzebujesz.

Filtry

Stojaki

W tym dziale naszego sklepu prezentujemy narzędzia, które pozwolą Ci wykonać precyzyjny odwiert przy użyciu ręcznej wiertarki. Nie musisz kupować wiertarki stołowej, aby zyskać stabilność podczas wiercenia. Wystarczy zaopatrzyć się w stojak do wiertarki oraz prowadnice, dzięki którym wykonasz otwory dokładnie w takim rozmiarze, jakiego potrzebujesz.

6 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do wiertarek i wkrętarek

Wyświetlanie 6 z 6 produktów

Stojak do wiertarki niezbędny w Twoim warsztacie

W tym dziale naszego sklepu prezentujemy narzędzia, które pozwolą Ci wykonać precyzyjny odwiert przy użyciu ręcznej wiertarki. Nie musisz kupować wiertarki stołowej, aby zyskać stabilność podczas wiercenia. Wystarczy zaopatrzyć się w stojak do wiertarki oraz prowadnice, dzięki którym wykonasz otwory dokładnie w takim rozmiarze, jakiego potrzebujesz. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą stojaków i prowadnic.

STOJAK WIERTARSKI – ZASTOSOWANIE

Zastosowanie stojaka pozwoli Ci na szybką zmianę urządzenia ręcznego w stacjonarne. Wykorzystując specjalny statyw do wiertarki, unieruchomisz i ustabilizujesz swoje narzędzie pracy, co zapobiegnie jego przesuwaniu nawet podczas wiercenia z udarem. Pozwoli Ci to wykonać wyjątkowo precyzyjny otwór o równej krawędzi. Unikniesz także ryzyka złamania czy uszkodzenia wiertła, które pojawia się podczas szczególnie trudnych prac.

POZWÓL SWOIM RĘKOM NA ODPOCZYNEK

W stojak do wiercenia warto zainwestować szczególnie wtedy, gdy posiadasz dość masywne urządzenie – utrzymanie go w stabilnej pozycji przez dłuższy czas stanie się zdecydowanie prostsze. W ten sposób zwiększysz również swój komfort w czasie wiercenia – zamiast trzymać ciężką obudowę w ręce, oprzesz ją o stojak. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się o zmęczenie rąk. Wiertarka umieszczona w stojaku nie będzie drżała, jak to niekiedy bywa, gdy Twoje mięśnie są już zmęczone.

ZAMIAST STOŁU WIERTARSKIEGO

Stojak to idealne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli nie masz gdzie przechowywać stołu wiertarskiego lub wiesz, że nie będziesz z niego często korzystał. Jest to też wskazane, jeśli zależy Ci na oszczędnościach. Stoły wiertarskie są o wiele droższe od stojaków. Jeśli z tych czy innych powodów nie chcesz wydawać pieniędzy na stół do wiercenia, wówczas stojak do wiertarki będzie dla Ciebie idealnym wyborem.

JAK WYBRAĆ STOJAK DO WIERCENIA?

Stojak wiertarski, po który sięgniesz, powinien być dostosowany do Twoich potrzeb oraz preferencji. Uchwyty do wiercenia mają różnorodną budowę, a ich konstrukcja zależy w dużej mierze od producenta. Choć podstawowe funkcje stojaka pozostają niezmienne, to jednak jego wygląd, a zatem także sposób korzystania z niego, może być bardzo różny. Dlatego powinieneś wybrać najwygodniejszy z Twojego punktu widzenia model.

Gdy wybierasz stojak do wiertarki, kieruj się również rodzajem zadań, w których chcesz go wykorzystać. W naszej ofercie znajdziesz zarówno proste sprzęty, których głównym zadaniem jest podtrzymywanie wiertarki – będą one idealne do prostych prac warsztatowych. Drugą grupą sprzętów, które umieściliśmy w naszym asortymencie, są uchwyty przeznaczone do precyzyjnej pracy.

PRECYZYJNY STATYW DO WIERCENIA

Uchwyt do wiertarki to nie tylko łatwiejsza praca. Dzięki niemu możesz skrupulatnie ustawić głębokość i miejsce wiercenia. Pozwoli Ci on także wykonać precyzyjne otwory dokładnie pod takim kątem, jakiego potrzebujesz. Z tym urządzeniem możesz wykonywać prace w płaszczyźnie pionowej i poziomej. Możesz także robić odwierty w zaokrąglonych powierzchniach.

MODEL WIERTARKI A STATYW

Stojak do wiertarki powinien być dostosowany do urządzenia, które posiadasz. Na rynku możesz spotkać stojaki dedykowane do konkretnych urządzeń. Dostępne są także statywy uniwersalne. W Castoramie znajdziesz uchwyty pasujące do wiertarek ręcznych z mocowaniem między trzydzieści osiem a czterdzieści trzy milimetry.

Najistotniejszym parametrem będzie zatem wysokość kolumny. Jeśli statyw ma spełniać prawidłowo swoją funkcję, musi być dostosowany do długości Twojej wiertarki. Przy każdym prezentowanym w tym dziale produkcie znajdziesz informację dotyczącą wysokości kolumny. Dzięki temu bez trudu wybierzesz stojak odpowiedni do Twojej wiertarki.

MATERIAŁ WYKONANIA

Niemałe znaczenie ma także materiał, z którego został wykonany uchwyt do wiertarki. Ze względu na obciążenie oraz rodzaj prowadzonych prac powinien on być wykonany z solidnych materiałów. Właśnie takie, wytrzymałe konstrukcje mają stojaki do wiertarek, które znajdziesz w naszej ofercie. Prezentujemy tu zarówno produkty wolnostojące, jak i takie, które możesz przed rozpoczęciem pracy przykręcić do stołu.

DLA PROFESJONALISTÓW I MAJSTERKOWICZÓW

Prezentowane w tym dziale produkty doskonale sprawdzają się w warsztatach fachowców oraz majsterkowiczów amatorów. Pomogą wykonać precyzyjne wiercenia w pionie, poziomie oraz na powierzchniach zaokrąglonych. Dlatego będą doskonałą inwestycją i dużym ułatwieniem dla każdego, kto często używa wiertarki i potrzebuje wykonywać dokładne odwierty.

PRECYZYJNE WIERCENIE PRZY UŻYCIU RĘCZNEJ WIERTARKI

Szukasz stojaka do wiertarki, który uzupełni Twój warsztat? Sprawdź asortyment marketu budowlanego Castorama! Proponujemy Ci modele uchwytów wiertarskich oraz prowadnic przeznaczone do różnych prac, które pozwolą na precyzyjne wiercenie. W naszym sklepie znajdziesz też różnego typu wiertarki oraz inne akcesoria do tych elektronarzędzi. Z nami wyposażysz warsztat we wszystko, co w nim niezbędne. Sprawdź, co jeszcze znajdziesz w Castoramie!