LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Okna, drzwi i schody

Strzałka w prawo

Schody

Strzałka w prawo

Schody modułowe

Strzałka w prawo

Schody modułowe

Schody modułowe to uniwersalne i nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na łatwe i szybkie montowanie schodów bez konieczności ich cięcia na wymiar. To idealna propozycja dla osób poszukujących estetycznego i funkcjonalnego rozwiązania w swoim domu.

Filtry

Schody modułowe

Schody modułowe to uniwersalne i nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na łatwe i szybkie montowanie schodów bez konieczności ich cięcia na wymiar. To idealna propozycja dla osób poszukujących estetycznego i funkcjonalnego rozwiązania w swoim domu.

14 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Schody

Wyświetlanie 14 z 14 produktów

Schody modułowe – charakterystyka

Schody modułowe to ciąg komunikacyjny stworzony z gotowych modułów do samodzielnego montażu. Ich konstrukcja opiera się na metalowych elementach nośnych, drewnianych stopniach oraz barierce, często wykonanej ze stali albo tworzywa sztucznego. Konstrukcja nośna zazwyczaj przygotowana jest ze stali nierdzewnej malowanej proszkowo. Dzięki temu możesz wybrać dowolny kolor elementów, a zarazem będziesz miał gwarancję trwałości schodów. Stopnie występują w różnych, naturalnych odcieniach drewna, a także są dodatkowo lakierowane w celu podniesienia ich odporności na codzienne użytkowanie.

Schody systemowe w większości przypadków stosowane są wewnątrz budynków mieszkalnych, a rzadziej użytkowych. Pozwalają całkowicie przystosować połączenie pomiędzy dwiema kondygnacjami do wysokości pomieszczeń czy wielkości otworu w stropie. Wybierz je, jeśli zależy Ci na konstrukcji, która jest lekka i prosta w montażu.

Kiedy warto wybrać schody modułowe?

Proste schody modułowe to dobry wybór do wszystkich wnętrz, w których z założenia nie przewidziano miejsca na schody. Sprawdzą się więc przy połączeniu nowo wybudowanej antresoli z niższym poziomem pomieszczenia. Możesz użyć ich również wtedy, gdy chcesz połączyć poddasze użytkowe z resztą domu. Będą dobrą alternatywą dla klasycznych schodów drewnianych – z uwagi na swoją budowę i stosunkowo niewielkie wymiary.

Z kolei schody modułowe zabiegowe sprawdzą się tam, gdzie chcesz zaoszczędzić przestrzeń. Wiele konstrukcji przygotowanych jest w taki sposób, że samodzielnie możesz określić kąt, pod jakim schody będą zakręcać. W ten sposób nadal zachowujesz pełną szerokość stopni, co ułatwia korzystanie ze schodów. Jednocześnie możesz przystosować je do układu wnętrza.

Schody modułowe ze względu na lekką konstrukcję są świetnym rozwiązaniem do mniejszych pomieszczeń, których nie przytłaczają swoją formą. Dzięki brakowi podstopnic możesz liczyć na rozświetlenie wnętrza. Estetyczne połączenie stalowej konstrukcji z drewnianymi stopniami będzie się komponowało z klasycznie urządzonymi wnętrzami, jak i tymi, w których dominują surowe formy i nowoczesne rozwiązania, które nawiązują do założeń minimalizmu.

W końcu schody modułowe to dobry wybór w sytuacji, gdy chcesz oszczędzić na wynajmie ekipy montażowej. Większość zestawów zawiera niezbędne elementy, między innymi wsporniki czy śruby, dzięki którym szybko i samodzielnie zamontujesz schody we wnętrzu. W ten sposób możesz zaoszczędzić na konstrukcji schodów. Jednocześnie uzyskasz produkt wysokiej jakości, który może bezpiecznie użytkować cała rodzina.

Na to zwróć uwagę przy wyborze schodów systemowych

Jednym z podstawowych parametrów istotnych podczas wyboru schodów jest ich wysokość. Wszystkie schody modułowe są regulowane. Oznacza to, że sam możesz wybrać, jaką wysokość mają mieć poszczególne stopnie. Przekłada się to również na ogólną wysokość konstrukcji. Zwróć uwagę przede wszystkim na ten parametr i porównaj go z wysokością pomieszczenia – dodaj do niej również grubość stropu, w którym zostaną umieszczone schody. Pamiętaj również, że podest u szczytu schodów musi pasować do otworu w stropie – zarówno kształtem, jak i rozmiarami. Sprawdź uważnie, w jakich miejscach producent dopuszcza montaż danych schodów.

Z wysokością stopni związany jest komfort użytkowania schodów. Według ekspertów dla dorosłego człowieka najwygodniejsze są schody o stopniach wysokości 17 cm. Gdy w domu mieszkają dzieci lub osoby starsze, stopnie powinny być odpowiednio niższe – ale nie za bardzo. Jeśli więc wnętrze, w którym chcesz dokonać montażu, jest bardzo wysokie, zdecyduj się na modele schodów z większą liczbą stopni. Umożliwi to zmniejszenie wysokości samych stopni. Schody modułowe mają często również możliwość dokupienia elementów dodatkowych w formie podwyższeń. Dokonaj odpowiednich obliczeń, aby ocenić, czy będzie to wystarczający dodatek do konstrukcji.

Przed zakupem dowiedz się, jak szerokie schody będą odpowiednie w miejscu, w którym chcesz zamontować konstrukcję. Konstrukcje modułowe (inaczej niż schody drewniane zabiegowe) zwykle mają węższe stopnie. Pamiętaj, że im niższy jest parametr szerokości, tym bardziej niewygodne mogą być schody w przypadku, gdy poruszają się po nich dzieci, osoby starsze albo gdy trzeba wnieść nimi większe przedmioty. Na wygodę jednak prócz szerokości stopni wpływa również ich stała głębokość. Z zasady schody zabiegowe drewniane oraz modułowe mają przynajmniej kilka stopni, które na jednym końcu są płytsze. Oceń, czy taka konstrukcja będzie wygodna dla domowników.

Jeśli chcesz uzyskać schody zabiegowe o równej głębokości i szerokości stopni, zdecyduj się na modele, które możesz samodzielnie regulować. Takie schody mają zazwyczaj możliwość delikatnego skręcenia biegu, o wiele mniejszego aniżeli ma to miejsce w typowych schodach zabiegowych. Z tego powodu, jeśli chcesz zamontować schody wygodniejsze w użytkowaniu, ale z niewielkim zabiegiem, wybierz modele regulowane. Jeśli wnętrze na to nie pozwala, właściwym wyborem będą schody zabiegowe, w przypadku których zabieg wynosi zwykle dziewięćdziesiąt stopni. Są nieco mniej komfortowe w użytkowaniu, za to dobrze pasują do niewielkich pomieszczeń.