Wyposażenie damskiej toaletki

Damska toaletka to niewielki mebel, który każda kobieta chciałaby mieć w swojej sypialni. Dzięki jej obecności wykonywanie czynności pielęgnacyjnych będzie przebiegało sprawnie i dokładnie. Co zatem powinno się w niej znaleźć, by poranna i wieczorna toaleta stała się czystą przyjemnością?

Wyposażenie damskiej toaletki

Lustro

Pierwszym elementem, który powinien się znaleźć w toaletce jest lustro. Najlepiej, by było ono większych rozmiarów, dzięki czemu obejmie swoją taflą nie tylko odbicie twarzy, ale także większość tułowia. Lustro może być częścią toaletki lub jej osobnym elementem. Może składać się z jednej, dwóch bądź trzech części. Przy jego wyborze pamiętajmy, by było dobrze oświetlone. Wystarczy odpowiednia ilość światła wpadającego do pomieszczenia albo dodatkowe oświetlenie znajdujące się na samym lustrze bądź w postaci lampki stołowej.

Siedzisko

Drugim ważnym komponentem toaletki jest wygodne siedzisko. Siedzisko może mieć postać komfortowej pufy, fotela bądź krzesła. Jego wysokość powinna współgrać z wysokością mebelka. Dzięki temu, łatwo je będzie schować pod/w toaletkę, co sprawi, że całość nie będzie zajmowała cennego miejsca w pomieszczeniu. Dobrze, by zarówno siedzisko, jak i toaletka współgrały ze sobą pod względem kolorystycznym, czym stworzą elegancką całość.

Blat

Kolejnym komponentem jest blat toaletki. Nie musi być wielki. Istotne jednak, by pomieścił wszystkie niezbędne kosmetyki i malowidła, które będą wykorzystywane każdego dnia. Jeśli blat wydaje się zbyt mały warto wykorzystać półeczki i szafki, które pomieszczą mniejsze przedmioty (a przy okazji zabezpieczą przed ich zgubieniem). Co więcej, cenniejsze rzeczy możemy trzymać pod kluczem.

Damska toaletka

Dodatki

Przydatnymi dodatkami przy damskiej toaletce są również haczyki oraz stojaki. Sprawdzą się one m.in. przy przechowywaniu biżuterii.

Akcesoria

Na koniec najważniejsze. Toaletka nie miałaby znaczenia bez odpowiednich akcesoriów do pielęgnacji ciała. Każda kobieta korzysta z innych kosmetyków, dokładnie przystosowanych do swojego typu urody. Wśród nich powinny się znaleźć zarówno kosmetyki do cery, włosów, jak i skóry. Do tego nieodłączny element ubrania - perfumy. Wszystko w naszych ulubionych i sprawdzonych postaciach.

Toaletka to doskonałe rozwiązanie do każdej sypialni. Dzięki niej w spokoju i ciszy przygotujemy się do nadchodzącego dnia. To także sprawdzony sposób na to, by zmniejszyć kolejki do łazienki, które o poranku są niemałym problemem.

Data publikacji: 18.07.2014