Produkty

Grzejniki łazienkowe i dekoracyjne

Grzejniki łazienkowe i dekoracyjne

Grzejniki łazienkowe mogą wyróżniać się ciekawą formą i kształtem - do wyboru mamy nie tylko tradycyjne, najczęściej białe "żeberka". Grzejniki dekoracyjne występują w różnych kolorach i kształtach, które możemy ładnie wkomponować w nasze aranżacje.

Przejdź do następnych akapitów:

Grzejniki łazienkowe

Najczęściej w łazienkach montujemy grzejniki drabinkowe. Zbudowane są one z dwóch pionowych przewodów, połączonych szeregiem poziomych rurek. Drabinki możemy zawiesić równolegle do płaszczyzny ściany lub prostopadle do niej. W tym drugim rozwiązaniu ustawione na nóżkach stają się nie tylko dostępną z obu stron suszarką, ale też pełnią rolę ażurowej ścianki działowej. Niektóre modele grzejników łazienkowych są wyposażone w praktyczne dodatki: wieszaki, haczyki, czy półki.

grzejnik łazienkowy

Grzejniki dekoracyjne

Poza ich wyszukanym wyglądem, uwagę zwracają bardzo estetycznie wykonane połączenia poszczególnych elementów. Grzejniki te dostępne są one zarówno w wersji pionowej, jak i poziomej. Modele dekoracyjne możemy z powodzeniem umieścić w przedpokoju, wiatrołapie czy korytarzach. Goście widzą te pomieszczenia jako pierwsze, więc zależy nam na reprezentacyjnym wyglądzie grzejnika. Jeśli chcemu umieścić go w kuchni, to jego wygląd mamy szansę dopasować do jej wyposażenia. W salonie nietypowy grzejnik dekoracyjny może zostać na przykład wyeksponowany na jednej ze ścian i będzie stanowił funkcjonalną ozdobę pomieszczenia i element jego spójnej aranżacji.

grzejnik dekoracyjny

Cenne wskazówki

  • Jeśli grzejnik drabinkowy lub dekoracyjny ma być zainstalowany w starej instalacji grzewczej, w miejscu żeliwnego, najlepiej wybrzmy model określany przez fachowców jako modernizacyjny. Ma on podłączenie boczne, o takim rozstawie, jak żeliwne żeberka, czyli 50 cm.

  • W nowych systemach grzewczych grzejniki mają zazwyczaj podłączenie dolne, które jest prawie niewidoczne. W tym wariancie króćce przyłączeniowe znajdują się przy prawej lub lewej krawędzi grzejnika bądź w połowie jego długości.

  • Choć grzejniki pokryte warstwą chromu wyglądają bardzo efektownie, to decydując się na nie, powinniśmy kupić model o mocy co najmniej 30% większej od obliczonej.

  • W wielu grzejnikach drabinkowych można zamontować grzałkę elektryczną. Dzięki temu dosuszymy ręczniki w okresach przejściowych, kiedy centralne ogrzewanie jest wyłączone - na przykład w sezonie letnim.

Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Grzejniki łazienkowe - jaki grzejnik do łazienki wybrać?

Grzejniki łazienkowe - jaki grzejnik do łazienki wybrać?
Zaprojektowanie łazienki to spore wyzwanie. O finalnej estetyce i funkcjonalności tego pomieszczenia decyduje wiele czynników składowych. Urząd...
Czytaj więcej

Jakie grzejniki na wodę wybrać?

Jakie grzejniki na wodę wybrać?
Grzejniki, które wybierzemy do naszego domu na czas sezonu grzewczego, wykonane być mogą z różnych materiałów – przyjrzymy się im poniżej, ponieważ ma...
Czytaj więcej

Jak urządzić łazienkę na poddaszu?

Jak urządzić łazienkę na poddaszu?
Poddasze naszego domu zwykle utożsamiamy z miejscem przytulnym, spokojnym i przede wszystkim dobrze wyciszonym. Łazienka urządzona w takim miejscu moż...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Grzejniki łazienkowe i dekoracyjne