Strona główna

Strzałka w prawo

Akcesoria metalowe

Strzałka w prawo

Profile meblowe

Strzałka w prawo

Profile meblowe

Profil meblowy to akcesorium, które pozwoli Ci estetycznie wykończyć obiekty wykonane z płyty meblowej. Profile meblowe powszechnie stosuje się w meblarstwie. Są one także popularne wśród klientów indywidualnych.

Filtry

Profile meblowe

Profil meblowy to akcesorium, które pozwoli Ci estetycznie wykończyć obiekty wykonane z płyty meblowej. Profile meblowe powszechnie stosuje się w meblarstwie. Są one także popularne wśród klientów indywidualnych.

18 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria metalowe

Wyświetlanie 18 z 18 produktów

Profil meblowy – przedłuż życie swoim meblom!

Profil meblowy to akcesorium, które pozwoli Ci estetycznie wykończyć obiekty wykonane z płyty meblowej. Profile meblowe powszechnie stosuje się w meblarstwie. Są one także popularne wśród klientów indywidualnych. Elementy służą do zabezpieczania brzegów mebli. Można wykorzystać je do wykończenia krawędzi blatów, stołów czy szafek. Profil meblowy chroni mebel przed uszkodzeniami mechanicznymi i ścieraniem. Oprócz tego element zapobiega wnikaniu wilgoci w płytę meblową. Profile do płyt meblowych skutecznie przedłużają życie mebla i sprawiają, że prezentuje się on bardziej atrakcyjnie.

Profil meblowy to element występujący w kilku rodzajach. Profile różnią się od siebie kształtem, materiałem wykonania, a także przeznaczeniem. Profile typu C zazwyczaj wykorzystuje się do zabezpieczania brzegów nowych mebli. Profile typu T to rozwiązanie stosowane w zabudowach różnego typu.

Zarówno profile typu C, jak i T są bardzo popularne i występują w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Oprócz tego można spotkać także profil H do płyt meblowych, który służy do łączenia dwóch płyt o tej samej grubości. Oznaczenie literami informuje o kształcie profilu meblowego.

Profil meblowy może służyć do zabezpieczenia pojedynczej krawędzi. Niektóre modele pełnią też funkcję łącznika. Profil meblowy narożny pozwala połączyć ze sobą dwie ściany mebla. Profile kątowe często przeznaczone są do łączenia półek. Można spotkać się też z rozwiązaniami przeznaczonymi do konkretnych serii meblowych.

Oferta Castoramy obejmuje między innymi profile kompatybilne z serią mebli GoodHome Marlow. Wybierz profile stworzone z myślą o konkretnej serii, a zyskasz pewność, że wszystkie elementy będą do siebie dobrze pasowały i stworzą atrakcyjną wizualnie oraz spójną całość. Unikniesz też konieczności docinania profilu.

Profil meblowy – wygoda montażu i komfort użytkowania

Profile meblowe charakteryzują się prostym montażem. Niektóre typy profili nie wymagają użycia specjalnych narzędzi. Do ich zamocowania nie potrzeba też kleju. Profile montuje się poprzez nałożenie ich na wybraną krawędź płyty meblowej i dociśnięcie. Przeważnie są to profile typu C i T. Ten rodzaj profili idealnie nadaje się też do wymiany.

Oferowane w prezentowanej kategorii profile do płyt drewnopodobnych przeznaczone są nie tylko do wykończenia brzegów mebli i innych elementów zabudowy. Mamy w ofercie także profile aluminiowe do łączenia płyt meblowych. Tego typu elementy zazwyczaj montuje się za pomocą wkrętów. Profil do łączenia płyt meblowych to produkt z przygotowanymi otworami. Co więcej, zazwyczaj takie profile sprzedawane są w zestawie razem z odpowiednimi wkrętami.

W naszej ofercie znajdziesz profile wykonane z PVC i aluminium. Profile wykonane z PVC charakteryzują się trwałością i są łatwe do utrzymania w czystości. Oferujemy ten produkt w wielu kolorach – białym, beżowym, a także imitującym drewno takich drzew jak buk, olcha i orzech. Tak szeroki wybór ułatwia znalezienie profilu dobrze dopasowanego do konkretnej płyty meblowej.

Profile z PVC mogą zostać wykorzystane podczas wykonywania nowych mebli oraz jako element wymienny, gdy poprzednie się zużyją. Sprzedawane produkty są wystarczająco długie, aby można było dopasować je do potrzeb: wystarczy przyciąć element w odpowiednim miejscu.

Zabezpieczenie brzegów płyt za pomocą profili sprawia, że są one odporne na działanie wody w postaci płynnej oraz gazowej, dzięki czemu mebel będzie służył dłużej, jednocześnie zachowując estetyczny wygląd. Zaokrąglone brzegi są również bezpieczne dla użytkowników, a w szczególności dla dzieci. Profile aluminiowe meblowe dużo częściej pełnią funkcję łącznikową. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz profile aluminiowe tego typu w kolorze białym.

Profil meblowy – o czym warto pamiętać przed zakupem?

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na kształt profilu i parametry płyty drewnopochodnej. Profil meblowy powinien być dopasowany nie tylko pod kątem wyglądu, ale też kształtu i grubości. Ważniejsza od długości profilu jest grubość płyty, na której element zostanie zamocowany. Profil meblowy 18 mm jest jednym z popularniejszych wariantów. W naszej ofercie profil w tym rozmiarze jest dostępny w wielu różnych kolorach.

Kolejną rzeczą, której nie można pominąć, jest kształt profilu. Profil meblowy C-18 miękki to powszechnie dostępny model. Profil meblowy C-16 miękki to rzadziej spotykany wariant. Oba typy wykonane są z miękkiego PVC. Typowa długość profilu typu C to 2,6 m. Na rynku dostępne są jednak także profile krótsze i dłuższe. Profile wykonane z PVC nadają się do przycinania. Dzięki temu stosunkowo łatwo dopasować długość profilu do swoich potrzeb.

Dopiero po znalezieniu profilu o odpowiednich parametrach warto poświęcić czas na dobranie odpowiedniego koloru. Aby zminimalizować ryzyko wyboru błędnego odcienia, można posłużyć się wzornikiem lub tablicą, na której zostały wyeksponowane dostępne kolory. Szeroka paleta barw profili daje wiele możliwości aranżacyjnych.