Łazienka na wysoki połysk – poradnik aranżacyjny

Połyskujące meble łazienkowe wzbudzają poczucie nowoczesności i luksusu. Jednocześnie wyróżniają się bardzo wysoką estetyką i potrafią optycznie powiększyć pomieszczenie. Właśnie dlatego często wybierane są podczas aranżowania łazienek i toalet. W tym artykule można znaleźć informacje na temat tego, czym kierować się dobierając meble łazienkowe na wysoki połysk i w jakich aranżacjach się one sprawdzają.

Jakie zalety mają meble do łazienki na wysoki połysk? 

Przede wszystkim łazienka na wysoki połysk będzie wyróżniała się minimalistycznym, stylowym wzornictwem. W związku z tym w osobach, używających tego pomieszczenia może wzbudzić poczucie luksusu, elegancji i nowoczesności. Niewątpliwie więc estetyka jest główną zaletą takich mebli. Właśnie ze względu na możliwość pięknego zaaranżowania przestrzeni, bardzo często sięga się po szafki łazienkowe na wysoki połysk. Inną zaletą takiego wystroju jest uniwersalność. Można łatwo zestawiać je z innymi elementami wyposażenia i z pewnością ich design nie znudzi się nawet po długim czasie użytkowania łazienki. 

białe meble z połyskiem

Meble łazienkowe na wysoki połysk optycznie powiększają przestrzeń 

Łazienka i toaleta to pomieszczenie, które ma być piękne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Gdy doda się do tego ograniczoną przestrzeń, połączenie tych elementów może niektórym wydawać się trudne. Niepotrzebnie! W małych przestrzeniach zdecydowanie sprawdzają się wszystkie elementy, które odbijają światło. Połyskliwe płytki, lakierowane meble, akcenty metalowe czy duża liczba luster to sprawdzone pomysły, aby optycznie powiększyć pomieszczenie. 

Dodatkowo podczas tworzenia łazienki na wysoki połysk należy zwrócić uwagę na właściwą aranżację oświetlenia. Dzięki niemu uda się spotęgować efekt blasku w łazience. Dobierając meble do mniejszej łazienki warto wybrać takie, które cechują się jasnymi, neutralnymi kolorami, dodatkowo rozjaśniającymi i powiększającymi wnętrze. Najbardziej wszechstronnym rozwiązaniem będą meble łazienkowe na wysoki połysk utrzymane w prostej stylistyce i białej lub szarej tonacji.

Łazienka na wysoki połysk

Łazienka na wysoki połysk - jakie meble dobierać? 

Widać więc, że meble łazienkowe na wysoki połysk mogą pomóc w stworzeniu zachwycającego i optycznie większego pomieszczenia. Przebywanie w nim będzie czystą przyjemnością, a dodatkowo nie będzie poczucia „ciasności” nawet w najmniejszej przestrzeni. Poniżej znajduje się kilka inspiracji, które pomogą zaaranżować wyjątkowe i satysfakcjonujące łazienki oraz toalety. 

  • Monochromatyczne meble łazienkowe z połyskiem

Dobór takich mebli jest polecany wszystkim tym, którzy lubią minimalizm, proste kolory i modernistyczną stylistykę. W szczególności taki pomysł na aranżację łazienki będą świetnie uzupełniały meble, utrzymane w szarej i białej kolorystyce. Minimalistyczne kształty sprawdzą się w każdej, nowoczesnej przestrzeni. Można je przykładowo uzupełniać beżowy lub grafitowymi dodatkami. Stonowane kolory mebli połączone z akrylowymi wykończeniami frontów dają wrażenie przytulnego i czystego wnętrza. Taki pomysł na zagospodarowanie łazienki będzie sprawdzał się przez lata i wpasuje się w niemal każde mieszkanie. 

  • Mocna kolorystyka mebli do łazienki na wysoki połysk

Przeciwwagą dla wcześniej opisanego pomysłu na zaaranżowanie łazienki na wysoki połysk jest wybranie połyskliwych mebli utrzymanych w mocnych odcieniach. Czerwone fronty czy wyrazista czerń z pewnością przyciągną uwagę. W sprzedaży dostępne są zestawy meblowe w wielu różnych kolorach, tak więc można z łatwością bawić się wystrojem nowoczesnej łazienki. Meble o nasyconej, mocnej kolorystyce warto dla przeciwwagi łączyć z neutralnymi dodatkami. Ciekawym rozwiązaniem jest zestawienie jednego jaskrawego motywu kolorystycznego mebli z neutralną kolorystyką kafli, ścian czy podłóg. 

  • Mat i połysk - klasyczne, wciąż modne rozwiązanie 

Elegancki wygląd mebli do łazienki na wysoki połysk połączony z matowym wykończeniem ścian oraz podłóg to patent, który zawsze będzie dobrze wyglądał. W szczególności jeśli połączy się je z aranżacjami opartymi o ciemne, kamienne tonacje. Matowe płytki nawiązujące do skał i lakierowane fronty w kolorach brązu lub szarości to pewniak wśród aranżacji łazienki czy toalety. Taki projekt jednak sprawdza się najlepiej w większych metrażach, gdzie możliwe jest zastosowanie większych odległości pomiędzy meblami czy innymi elementami wystroju łazienki, prysznicem, wanną itp. 

Łazienka