Strona główna

Strzałka w prawo

Łazienka

Strzałka w prawo

Lustra łazienkowe

Strzałka w prawo

Akcesoria do luster

Strzałka w prawo

Akcesoria do luster

Akcesoria do luster to niezbędne elementy, które wspomagają montaż i utrzymanie luster w naszej łazience. Wybór odpowiednich akcesoriów do luster jest niezwykle ważny, ponieważ pozwala na dostosowanie lustra do stylu wnętrza oraz zapewnia jego stabilne i bezpieczne zamocowanie.

Filtry

Akcesoria do luster

Akcesoria do luster to niezbędne elementy, które wspomagają montaż i utrzymanie luster w naszej łazience. Wybór odpowiednich akcesoriów do luster jest niezwykle ważny, ponieważ pozwala na dostosowanie lustra do stylu wnętrza oraz zapewnia jego stabilne i bezpieczne zamocowanie.

4 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Lustra łazienkowe

Wyświetlanie 4 z 4 produktów

Uchwyty do lustra – co to takiego?

Bez lustra trudno wyobrazić sobie funkcjonalną łazienkę czy przedpokój – to przedmiot niezbędny w każdym domu. Aby lustro było zamontowane odpowiednio, czyli stabilnie i równo, powinieneś skorzystać z przeznaczonych do tego produktów montażowych. Uchwyty do lustra pozwalają na prawidłowe przymocowanie luster o różnych kształtach i rozmiarach. Są wygodne w użytkowaniu i cechują się niewielkimi rozmiarami oraz estetycznym wyglądem.

Podstawową cechą, którą spełniają wszystkie uchwyty do lustra, jest wytrzymałość. Wykonuje się je z mieszanki metalu, dlatego są dodatkowo odporne na korodowanie. Estetyczne zaślepki są najczęściej wykonane z plastiku i pomalowane, jednak nie spełniają one funkcji praktycznej, a jedynie estetyczną. W zestawie znajdują się śruby, których powinieneś użyć do przykręcenia uchwytów.

AKCESORIA DO LUSTER – ZALETY

Jakie powinny być uchwyty do lustra? Przede wszystkim wytrzymałe na obciążenia – lustro nie może spaść ze ściany! Dostępne są uchwyty ze stopu cynku i aluminium, których zastosowanie jest łatwym sposobem na montaż łazienkowego zwierciadła. Dużą popularnością cieszą się okrągłe lustra łazienkowe. Specjalnie stworzono bowiem uchwyty do lustra okrągłego, w których zastosowano ten sam stop metali i system montażu, zmieniono jednak ich kształt. Pasują dzięki temu do okrągłych luster.

Prócz uchwytów dostępne są również inne rodzaje akcesoriów dopasowanych do luster. Przede wszystkim należą do nich półki, dzięki którym możesz bez problemu rozplanować przestrzeń w łazience tak, aby było gdzie umieścić najpotrzebniejsze rzeczy. Takie półki zazwyczaj stworzone są ze szkła, dlatego też pasują do łazienkowego wystroju.

JAK DOBRAĆ AKCESORIA ŁAZIENKOWE?

Gdzie położyć grzebień lub ustawić flakoniki perfum? Półka przy lustrze to idealne miejsce na podręczne dodatki lub dekoracyjne detale upiększające przestrzeń. Niewielka szklana półka może być bardzo wygodnym rozwiązaniem, a do tego nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Bez kłopotu znajdziesz proste, podłużne półki, jak i narożne półeczki, które zapełnią wolny kąt w łazience i pozwolą zagospodarować miejsce w niewielkim pomieszczeniu.

Szklane półki łazienkowe są niezwykle praktyczne – zmywa się je jak lustro, są odporne na wodę i łatwe do utrzymania w czystości. Pasują do luster w ramie i do luster ciętych – są uniwersalne, dlatego mogą stanowić wyposażenie tradycyjnej i bardziej nowoczesnej łazienki. Montowane są do ściany przy pomocy kołków rozporowych i wkrętów, natomiast samą półkę utrzymują metalowe uchwyty. Dzięki temu konstrukcja jest stabilna i wytrzymała.

Do standardowych luster zastosuj uchwyty dopasowane do rodzaju ściany. Najpewniejszy jest montaż na wkręty lub kołki rozporowe. Przed ich zastosowaniem upewnij się jednak, że Twoja ściana jest przystosowana do umieszczania w niej kołków rozporowych. Ścianki z pustaków czy płyt gipsowych mogą nie wytrzymać tak dużego obciążenia. Do mniejszych przenośnych tafli możesz zastosować przyssawki do lustra, które utrzymają ciężar lekkiego akcesorium. Jeśli zdecydujesz się na ich wybór, zapoznaj się z danymi technicznymi przedstawionymi przez producenta. Montaż za pomocą przyssawek przy zbyt ciężkich lustrach może skończyć się ich odczepieniem i stłuczeniem tafli.