LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Łazienka

Strzałka w prawo

Lustra łazienkowe

Strzałka w prawo

Lustra cięte

Strzałka w prawo

Lustra cięte

Lustra cięte to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce stworzyć unikalny wystrój swojego mieszkania czy biura. Są to lustra, które można wycinać na dowolne kształty i wymiary, dzięki czemu można stworzyć efektowne aranżacje, które będą przyciągać uwagę każdego gościa.

Filtry

Lustra cięte

Lustra cięte to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce stworzyć unikalny wystrój swojego mieszkania czy biura. Są to lustra, które można wycinać na dowolne kształty i wymiary, dzięki czemu można stworzyć efektowne aranżacje, które będą przyciągać uwagę każdego gościa.

48 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Lustra łazienkowe

Wyświetlanie 24 z 48 produktów

Załaduj więcej

Lustro cięte – charakterystyka

Funkcjonalne i piękne – takie powinno być każde domowe wnętrze, również łazienka. Teraz także Ty możesz urządzić wymarzoną przestrzeń, używając do tego celu ciętych luster łazienkowych. Wykonane ze szkła, zwykle o grubości 4 mm, mają zróżnicowane wymiary, które sprawiają, że łatwo dopasujesz je do każdego wnętrza. Możesz też wybrać lustra łazienkowe na wymiar, które dopasujesz do nietypowych wnętrz. Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w oświetlenie czy półki. Dzięki temu możesz skorzystać z gotowych rozwiązań i nie musisz samodzielnie wybierać ich elementów i dokonywać mozolnego montażu.

LUSTRO NA WYMIAR – ZALETY

Ciekawe wzornictwo, nowoczesny design, brak masywnych ram i zdobień – te atuty charakteryzują każde lustro cięte. To sprawia również, że pasują one praktycznie do każdego stylu wykończenia wnętrza. Pamiętaj, aby wybierać lustro tego rodzaju przede wszystkim według jego rozmiarów. W ten sposób dopasujesz model idealnie do przestrzeni, którą możesz zagospodarować. Lustro na wymiar jest świetnym rozwiązaniem w łazienkach o nietypowej budowie albo metrażu, który nie pozwala na zastosowanie gotowych produktów.

Lustro cięte doskonale sprawdzi się w roli lustra łazienkowego lub lustra do toalety. Brak zbędnych zdobień i ram pozwoli zachować oszczędny charakter wnętrza, jednocześnie optycznie je rozjaśniając i powiększając. Niektóre z modeli luster ciętych dobrze zaprezentują się również w pokoju czy korytarzu. Podłużne prostokątne lustro umożliwi Ci skontrolowanie wyglądu przed wyjściem z domu, a lusterko przenośne wykorzystasz na przykład w sypialni lub postawisz na toaletce. Codzienne czynności kosmetyczne ułatwi Ci natomiast niewielkie, okrągłe lusterko przenośne lub ścienne.

Niezaprzeczalną zaletą luster tego rodzaju jest sposób ich montażu. Cięższe tafle w przypadku pełnych ścian możesz zamontować za pomocą dołączonych do zestawów kołków rozporowych. To jednak tylko jedna z opcji. Często do montażu możesz wykorzystać specjalny klej czy nawet taśmy, które pozwolą przymocować lustro cięte przede wszystkim do płaskiej powierzchni – ściany czy gładkich płytek. Małe lusterka mogą być mocowane tymczasowo z pomocą przyssawek. W każdym z tych przypadków montażu dokonasz sam, bez używania specjalistycznych narzędzi czy konieczności zatrudniania fachowca.

JAK WYBRAĆ LUSTRO CIĘTE?

Modele o prostej, geometrycznej formie doskonale skomponują się z nowoczesnymi wnętrzami, podkreślając ich minimalistyczny charakter. Do wyboru masz także stylowe lustra łukowe, a także oryginalny model w kształcie fali. Lustro zaokrąglone to kolejna propozycja do nowoczesnego pomieszczenia. Łagodnie zakończone rogi takiego modelu bez trudu wtopią się w aranżację, w której zastosowano armaturę i meble o zaokrąglonych rantach. Jeśli chcesz dodać pomieszczeniu dodatkowego uroku, zdecyduj się na jedno z luster fazowanych o specjalnie wykończonych krawędziach.

Lustro cięte z wbudowanym oświetleniem to świetny wybór do każdej łazienki. Bardzo często aranżacja światła wokół luster przysparza dużo problemów. Nieodpowiednio zamontowane lampki i żarówki mogą powodować powstawanie refleksów na tafli lustra, a to prowadzi do zaburzenia czystości odbijanego obrazu. Jeśli chcesz temu zapobiec, ale zależy Ci na oświetleniu przestrzeni przed lustrem, wybierz produkty z przygotowanym oświetleniem. Pamiętaj również, aby dobrze dopasować miejsce, w którym powiesisz lustro. Jeśli naprzeciwko znajdują się źródła światła, zadbaj o to, aby je przesunąć albo wybrać dla lustra inne miejsce docelowe.

W kontekście luster ze źródłem światła w zestawie do wyboru masz dwie wersje: oświetlenie wbudowane w lustro albo znajdujące się na zewnątrz. W pierwszym przypadku trudniej jest wymienić zużyte źródło światła, ale jego jasność i barwa są przystosowane do potrzeb użytkowników w taki sposób, aby nie razić, a dobrze oświetlać twarz. W drugim przypadku możesz sam zdecydować, gdzie pada strumień światła oraz jakie jest jego źródło, jeśli chodzi o rodzaj żarówki. Pamiętaj jednak, aby dopasowywać właściwe produkty do tego rodzaju opraw. W przeciwnym razie uzyskasz nieciekawy, przykry dla wzroku efekt odbijanego światła.

Ciekawą opcją są lustra z dodatkami w formie półeczek. Ich zaletą jest dopasowanie półki dokładnie do rozmiaru tafli, przez co nie jest ona za duża ani za mała. To rozwiązanie ułatwi Ci ułożenie najważniejszych kosmetyków czy udostępni miejsce do położenia rzeczy niezbędnych rano, podczas szykowania się do pracy, na przykład pojemnika z soczewkami kontaktowymi. Szklana powierzchnia półki jest mało widoczna, gdy nic na niej nie leży, dlatego nie zaburza estetyki samego lustra. To świetny wybór w przypadku, gdy chcesz kupić produkt z dopasowanymi elementami dodatkowymi.

W przypadku kobiet bardzo istotne jest miejsce do nałożenia makijażu przed wyjściem do pracy czy na wieczorne spotkanie. Aby makijaż był wykonany w odpowiedni sposób, niezbędne jest właściwe stanowisko do jego nakładania. Idealnym rozwiązaniem jest główne lustro o sporym rozmiarze, dobrze oświetlone i dające widok na całą twarz, a także dodatkowe lusterko kosmetyczne do dopracowania szczegółów makijażu.

Takie małe lusterka przenośne możesz zamontować tymczasowo w dowolnym miejscu lustra na przykład za pomocą przyssawek. Lusterko na wysięgniku umieścisz koło głównego lustra, a dzięki harmonijkowemu mechanizmowi możesz je rozłożyć podczas użytkowania i ustawić w dowolnej pozycji. Po użyciu taki produkt nie zajmuje wiele miejsca, więc sprawdzi się nawet w niewielkich łazienkach.