LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Nietypowe deski WC w nowoczesnej łazience – przegląd modeli

Łazienkę można ozdobić na różne sposoby: wybierając niepowtarzalne płytki ścienne, kupując oryginalne meble i dodatki, ale także zastępując wybrane elementy standardowego wyposażenia wyjątkowymi. Przyjrzyjmy się chociażby deskom WC – wymiana zwykłej białej na wielokolorową i wzorzystą już wprowadza do pomieszczenia zmianę!

Deska WC dopasowana do łazienki i użytkownika

Deska toaletowa powinna być dopasowana do miski WC, ale także musi spełniać oczekiwania użytkowników. Znaczenie mają:

- rozstaw mocowań, ponieważ to dzięki niemu deska pasuje do danej muszli bądź nie. Najbezpieczniejszy, bo najczęściej występujący, jest model uniwersalny, lecz i tak najlepiej zmierzyć zakupioną muszlę toaletową;

- wymiary deski: długość i szerokość. Zły dobór wymiarów nie tylko utrudni korzystanie z toalety, ale również sprawi, że deska w wyniku nieprawidłowego obciążenia zniszczy się szybciej;

Porada eksperta

Warto pamiętać, że deskę mierzy się do końca zawiasu, nie zaś końca deski. Z kolei szerokość sprawdza się zgodnie z zewnętrzną krawędzią miski WC.

- przeznaczenie: jeśli z deski mają wygodnie korzystać także młodsi domownicy, powinna być mniejsza, dawać możliwość zastosowania nakładki lub wchodzić w komplet z taką nakładką. Dobrym przykładem funkcjonalnej deski dla dorosłych i dzieci jest ten model z serii Carilo;

- materiał wykonania, za sprawą którego można określić żywotność deski. Najmniej odporne na uszkodzenia są modele wykonane z miękkich tworzyw sztucznych. Z kolei te z żywic syntetycznych pozwalają na tworzenie fantazyjnych wzorów;

Nietypowe deski WC

- udogodnienia, takie jak np. system wolnego opadania, bardzo popularny i podnoszący zarówno komfort korzystania z deski, jak i jej trwałość.

Przed zakupem deski WC dobrze przeczytać szczegółowy poradnik wybierania deski WC.

Elegancja czy niepowtarzalność?

Jeśli zechcemy odmienić charakter toalety, mamy wiele możliwości. Zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza deski z obrazkami, przenoszące nas do ulubionych miejsc – czasem znanych tylko z filmów. Na wyróżnienie zasługują modele prezentujące znane zagraniczne budowle i ulice. Ta wyjątkowa deska WC z serii Nosara ukazuje Most Brookliński – jeden z najstarszych mostów wiszących na świecie! Znajdzie się też coś dla miłośników seriali przedstawiających życie Nowego Yorku: deska WC w tradycyjną żółtą taksówką.

Popularne w toaletach oddzielonych od łazienek są deski WC z motywami akwarystycznymi. Możemy kupić deskę WC rodem z plaży, ale także elegancki wariant ukazujące pływające ryby.

Nietypowe deski

Wiosenna deska WC w kolorze

Jeśli nie jesteśmy gotowi lub nie podobają nam się deski toaletowe z obrazkami, z szerokiego asortymentu dodatków do łazienki możemy wybrać modele jednobarwne. W eleganckiej łazience, w której dominuje kolorystyka biało-czarna, świetnie sprawdzi się czarny model z serii Palmi. Został wykonany z bambusa klejonego, więc jest trwały i łatwy do utrzymania w czystości – to bardzo ważne w łazience. Zawiasy ze stali nierdzewnej trzymają ją nieruchomo, zapobiegając przesunięciom podczas korzystania.

Alternatywą dla modeli białych i czarnych są modele wielokolorowe, wiosenne lub letnie. W toalecie z czerwonymi dodatkami – np. lustrem, mydelniczką i wieszakami – sprawdzi się czerwona deska WC z serii Palmi. Dopasowana do pomieszczenia urządzonego w stylu marynistycznym będzie deska toaletowa niebieska, a do świetlistego i pełnego roślin – wersja zielona.

Warto zauważyć, że deska – w przeciwieństwie do miski WC, umywalki czy wanny – nie musi być produktem kupowanym na lata. Kolorowe modele można wymieniać co sezon, w szybki i łatwy sposób odmieniając charakter pomieszczenia. Tego typu drobne zmiany pozwolą nam zaoszczędzić na większym remoncie.

Nietypowe deski do WC