Strona główna

Strzałka w prawo

Łazienka

Strzałka w prawo

WC

Strzałka w prawo

Miski WC

Strzałka w prawo

Zbiorniki WC

Strzałka w prawo

Zbiorniki WC

Wybór kompaktu WC to praktyczne rozwiązanie służące szybkiemu wykończeniu łazienki. Nie pozostawia jednak wielkiego pola manewru w kwestiach aranżacyjnych. Jeśli zależy Ci na większej swobodzie w urządzaniu pomieszczenia lub po prostu nie masz możliwości montażu kompaktu,

Filtry

Zbiorniki WC

Wybór kompaktu WC to praktyczne rozwiązanie służące szybkiemu wykończeniu łazienki. Nie pozostawia jednak wielkiego pola manewru w kwestiach aranżacyjnych. Jeśli zależy Ci na większej swobodzie w urządzaniu pomieszczenia lub po prostu nie masz możliwości montażu kompaktu,

3 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Miski WC

Wyświetlanie 3 z 3 produktów

Spłuczki do WC – wybierz najlepiej dopasowaną do Twojej łazienki

Wybór kompaktu WC to praktyczne rozwiązanie służące szybkiemu wykończeniu łazienki. Nie pozostawia jednak wielkiego pola manewru w kwestiach aranżacyjnych. Jeśli zależy Ci na większej swobodzie w urządzaniu pomieszczenia lub po prostu nie masz możliwości montażu kompaktu, możesz zdecydować się na osobną miskę ustępową i zbiornik spłukujący, który umieścisz niemal w dowolnym miejscu.

Spłuczka znacznie ułatwia czyszczenie misy WC z nieczystości. W tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wybór zbiorników do WC. W zależności od swoich potrzeb i warunków panujących w Twojej łazience możesz wybrać zarówno zbiornik WC z dolnopłukiem, jak i górnopłukiem z tradycyjnym zaworem spłukującym obsługiwanym za pomocą sznurka.

Poszczególne modele różnią się kształtem oraz zastosowanymi do produkcji materiałami, dzięki czemu są nie tylko funkcjonalne, ale dają też możliwość dopasowania do aranżacji łazienki czy toalety. Dzięki szerokiej ofercie wybierzesz spłuczkę zarówno do dużej, przestronnej łazienki, jak i niewielkiej toalety. Wpiszą się one również w różnorodne aranżacje – od klasycznych po nowoczesne.

Oferowane w tej kategorii modele zostały wykonane z materiałów, które dobrze znoszą nieustanny kontakt z wodą. Dzięki temu działają niezawodnie przez wiele lat. Dodatkowo są to produkty łatwe w montażu i uniwersalne. Bez trudu dopasujesz je do wielu dostępnych na rynku mis WC.

Każda spłuczka dostępna w naszej ofercie wykonana jest z wytrzymałych materiałów dostosowanych do warunków, jakie panują w wilgotnych pomieszczeniach. Przeważnie są to produkty wykonane z tworzywa sztucznego. W niektórych modelach możesz znaleźć również elementy wykonane z innych materiałów, np. gumy. Większość z nich wyposażona została w system z możliwością regulowania ilości spłukiwanej wody, co w znaczący sposób może przyczynić się do zmniejszenia rachunków. Na spłuczki dostępne w naszej ofercie udzielana jest gwarancja producenta – w zależności od modelu i wytwórcy jest to okres dwóch lub pięciu lat.

Spłuczki do WC przemyślane rozwiązania i możliwości różnorodnej aranżacji łazienki

Spłuczka do WC najczęściej ma kształt prostopadłościanu przykrytego nakładką z przyciskiem uruchamiającym spłukiwanie (w przypadku dolnopłuków) lub z zamontowaną z boku rączką z długim sznurkiem (w przypadku górnopłuków). W większości przypadków spłuczka WC montowana na dole przy misie ustępowej jest skonstruowana tak, aby efektywnie spłukać nieczystości za pomocą małej ilości wody. Przycisk uruchamiający spłukiwanie ma system „stop” lub jest podzielony na dwie części pozwalające na kontrolę ilości wody potrzebnej do spłukania toalety. Dzięki temu będziesz w stanie ograniczyć zużycie wody, a tym samym zmniejszysz rachunki.

Z uwagi na to, że spłuczki do WC dostępne w naszej ofercie mają ergonomiczny kształt i wykonane są z tworzyw sztucznych, są łatwe do utrzymania w czystości. Różnice we wzornictwie pozwalają dopasować je idealnie do aranżacji łazienki. Do klasycznych wybierz zbiorniki WC podwieszane u góry lub o tradycyjnym prostokątnym kształcie. Do nowoczesnych z kolei będą bardziej pasowały te obłe. Chcąc zachować wysoką estetykę w łazience, do spłuczki dobierz pasującą deskę klozetową. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór tych produktów wykonanych z tworzywa sztucznego oraz drewna w różnych kolorach i wzorach. Jeżeli chcesz dokładnie wiedzieć, jak wybrać najlepszą deskę do WC – zajrzyj do naszego działu z poradami.

Dużą zaletą spłuczek jest przede wszystkim dowolność aranżowania nimi łazienki. Gotowe produkty oferowane ze spłuczkami na stelażu lub montowanymi na misie wymagają pozostawienia miejsca tuż za misą WC. W przypadku spłuczki nie tylko sam decydujesz o wysokości jej umiejscowienia. Możesz także skorzystać z wnęk lub innych pomysłów podczas aranżowania łazienki. W mniejszych pomieszczeniach szczególnie dobrym rozwiązaniem mogą być te produkty. Nie wymagają zabudowy, a tym samym nie ograniczają przestrzeni. Dodatkowo zapewnią większą swobodę podczas ustalenia odległości spłuczki od misy WC.

Jak wybrać spłuczkę?

Samodzielne zbiorniki WC wyglądem przypominają te wbudowane w gotowe toalety kompaktowe. Jednak różnią się między sobą rodzajem montażu, co zwiększa możliwości aranżacyjne, szczególnie w mniejszych pomieszczeniach. Z uwagi na sposób montażu wyróżnia się dwa rodzaje zbiorników do WC – dolnopłuk oraz górnopłuk.

Dolnopłuk to nic innego jak spłuczka montowana na dole przy misie ustępowej. To rozwiązanie znajduje zastosowanie w większości domów i mieszkań. Korzystanie z takiej spłuczki jest bardzo proste i wygodne – wystarczy wyciągnąć rękę i wcisnąć przycisk, aby oczyścić misę ustępową z zanieczyszczeń. Górnopłuk z kolei można spotkać nieco rzadziej, chociaż jeszcze kilkadziesiąt lat temu taki system spłukiwania wody był bardzo popularny. Obecnie tego rodzaju spłuczki najczęściej stosowane są w niewielkich pomieszczeniach i wszędzie tam, gdzie występuje mniejsze ciśnienie wody. Górnopłuki można spotkać również niekiedy w toaletach umieszczonych przy lokalach użytkowych i miejscach użyteczności publicznej.

Wydawać by się mogło, że wybór spłuczki to bardzo łatwe zadanie – wchodzimy do sklepu lub otwieramy stronę internetową i kupujemy pierwszy z brzegu zbiornik WC. To tylko teoria, bo przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jeżeli zależy Ci na oszczędności wody, wybierz spłuczkę z dwudzielnym przyciskiem lub funkcją „stop” włączającą się przy ponownym, szybkim przyciśnięciu guzika. Taka spłuczka do toalety zapewnia dużą oszczędność wody. Możesz też wybrać w takiej sytuacji spłuczki o mniejszej pojemności.

Jeżeli decydujesz się na górnopłuk, wybieraj taki, który będzie jak najlżejszy, żeby dodatkowo nie obciążać konstrukcji, na jakiej umieszczona jest spłuczka. Tego rodzaju spłuczki z reguły są mniejsze niż dolnopłuki, gdyż wytwarzane podciśnienie sprawia, że woda sprawniej czyści wnętrze muszli klozetowej. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że górnopłuk jest z reguły głośniejszy niż spłuczki montowane zaraz przy misce ustępowej.

Na spłuczkach często skrapla się woda w wyniku różnicy temperatur wody i na zewnątrz zbiornika do WC. Jeżeli chcesz uniknąć takiej sytuacji, zwróć swoją uwagę na spłuczki, które mają izolację termiczną wykonaną ze styropianu. Zapewnia ona łatwiejsze utrzymanie spłuczki w czystości i ogranicza konieczność regularnego wycierania jej do sucha. Izolacja tego typu pozwala również na wygłuszenie spłuczki, przez co korzystanie z toalety jest dyskretniejsze. Nie będzie miał przy tym znaczenia mechanizm spłuczki, który w niej zamontowano.