Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Narzędzia ogrodowe

Strzałka w prawo

Narzędzia do cięcia

Strzałka w prawo

Sekatory ogrodnicze

Strzałka w prawo

Sekatory ogrodnicze

Sekatory to niezbędne narzędzia ogrodowe, które ułatwiają cięcie gałęzi i krzewów w trakcie pielęgnacji ogrodu. Dostępne w różnych rozmiarach i modelach, umożliwiają precyzyjne i skuteczne cięcie, dzięki czemu możesz uzyskać pożądany efekt w Twoim ogrodzie

Filtry

Sekatory ogrodnicze

Sekatory to niezbędne narzędzia ogrodowe, które ułatwiają cięcie gałęzi i krzewów w trakcie pielęgnacji ogrodu. Dostępne w różnych rozmiarach i modelach, umożliwiają precyzyjne i skuteczne cięcie, dzięki czemu możesz uzyskać pożądany efekt w Twoim ogrodzie

35 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia do cięcia

Wyświetlanie 24 z 35 produktów

Załaduj więcej

Sekatory – podstawa wyposażenia ogrodnika

Jeśli jesteś właścicielem ogrodu lub sadu, do pielęgnacji roślin, które zdobią teren zielony, przydadzą Ci się narzędzia ogrodowe. Jednym z nich jest sekator, który pozwala zadbać o wygląd, kondycję i owocowanie krzewów, drzew czy kwiatów. Nożyce i sekatory ręczne doskonale poradzą sobie ze skróceniem pędów, małych gałęzi i elementów drewnianych.

Na uwagę zasługują także bardzo wytrzymałe sekatory japońskie. Nadają się do pracy z twardszymi materiałami. Tną bardzo dobrze zarówno młode pędy, jak i stare grube gałęzie. To niezbędne narzędzie w każdym sadzie lub ogrodzie z drzewami.

Do czego przydaje się sekator? 

W tej kategorii dostępne są sekatory ogrodowe. To podstawowe narzędzia do cięcia, które powinny znaleźć się w każdym ogrodzie oraz na działce. Umożliwiają pielęgnację wszystkich rodzajów zieleni – zarówno drzew, krzewów, jak i rabatek kwiatowych i warzywnych. Znajdziesz tu m.in. sekator, który nadaje się do przycinania suchych i zdrewniałych gałęzi. Ma on rączki z tworzywa sztucznego, które są przystosowane do profilu dłoni, dzięki czemu produkt trzyma się pewnie, a jego lekkość sprawia, że nawet długotrwała praca przy jego pomocy nie męczy rąk.

Sekator teleskopowy doskonale sprawdzi się przy przycinaniu krzewów owocowych i kwiatowych – pozwoli z łatwością obciąć winogrono, maliny lub róże. Dodatkową zaletą jest obecność teflonu, którym pokryto stalową konstrukcję, dzięki czemu żadne cząstki nie przywierają do powierzchni nożyc.

Oprócz tego w asortymencie znajduje się sekator na wysięgniku, służący do pracy na wysokości – jego wydłużony kształt pozwala obciąć wyższe partie krzaków lub drzew w sadzie. W kategorii zawarte są profesjonalne sekatory ogrodnicze różnych marek, np. takich jak Gardenia, Verve czy Fiskars. Zostały zebrane po to, abyś mógł bez trudu dobrać model, którego potrzebujesz, bez potrzeby odwiedzania wielu sklepów.

Sekatory – modele i zastosowanie 

W sklepie Castorama znajdziesz wiele rodzajów sekatorów, dostosowanych do różnych zadań i materiałów. Zapoznaj się z oferowanymi modelami i ich przeznaczeniem i dobierz produkt odpowiedni do swoich potrzeb.

Sekator kowadełkowy to model składający się z jednego ostrza o płaskiej formie, które należy docisnąć do drugiego elementu, wykonanego z metalu. Ten model nadaje się do pędów twardych, gdyż cięcie nim nie wymaga dużego nacisku. W ofercie znajdziesz także sekator nożycowy z dwoma ostrzami. Zarówno wizualnie, jak i funkcjonalnie przypomina nożyce – cięcie wynika z nachodzeniem na siebie dwóch ostrzy. Ten rodzaj sekatora doskonale sprawdzi się do cięć precyzyjnych.

Ze względu na sposób posługiwania się sprzętem, sekatory można podzielić na jednoręczne, dwuręczne i tyczkowe. Model jednoręczny to sekator mały, który możesz obsłużyć jedną ręką. Sprawdzi się do pielęgnacji kwiatów i pędów do 3 cm. Ma budowę nożycową, dzięki której przycinanie gałęzi nie wymaga użycia dużej siły. Ostrza w sekatorach jednoręcznych mają nieprzywierającą powłokę, która minimalizuje tarcie podczas cięcia. Z kolei model dwuręczny obsłużysz dwiema rękami. Łatwo i szybko przetniesz nim twarde gałęzie o grubości do 5 cm.

Sekator tyczkowy ma wysięgnik teleskopowy, który umożliwia cięcie gałęzi o grubości do 4 cm kilka metrów nad powierzchnią. Modele tyczkowe mają miękkie uchwyty, które sprawdzają się przy długiej pracy. Są odpowiednio wyprofilowane i pokryte miękkim tworzywem, które wpływa na jakość użytkowania. Nie wymagają dużego nakładu siły dzięki odpowiedniemu mechanizmowi tnącemu. Materiał, z którego wykonany jest sekator do gałęzi teleskopowy jest wytrzymały i zabezpieczony przed pęknięciem.

Sekator ręczny – na co zwrócić uwagę przy kupnie? 

Wybierając najlepszy model urządzenia uwagę zwróć na jakość materiałów, z których zostało wykonane narzędzie. Duża część modeli dostępnych w sklepie Castorama pokryta jest specjalistycznymi powłokami, które ułatwiają przycięcie roślin. Wybierz model, którego rączka ma warstwę antypoślizgową – dzięki temu sprzęt nie będzie wypadał Ci z dłoni.

Szukając odpowiedniego sekatora do żywopłotu i innych roślin, zwróć uwagę na wygodę jego użytkowania. Narzędzie powinno być lekkie i komfortowo leżeć w dłoni. Ergonomiczne, dobrze wyprofilowane rączki, pokryte antypoślizgową powłoką zapewnią stabilność użytkowania. Zwróć uwagę także na elementy, które minimalizują opór cięcia – dzięki nim ramiona i dłonie nie zmęczą się zbyt szybko podczas pracy.

Zainwestuj w sprzęt wysokiej jakości, gdyż tylko taki zapewni komfort użytkowania i będzie służył przez długie lata. Wszystkie sekatory dostępne w Castoramie mają twarde i wytrzymałe ostrza, wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej lub węglowej. Ostrza w niektórych modelach pokryte są specjalną powłoką, zmniejszającą tarcie podczas cięcia.

Jak dobrać odpowiedni sekator do ogrodu? 

W sklepie Castorama znajdziesz wiele przydatnych modeli sekatorów ręcznych, które pomogą Ci zadbać o wizualną stronę ogrodu. Odpowiedni model urządzenia dobierz wedle swoich potrzeb i wymagań poszczególnych roślin.

Sekator kowadełkowy ma jedno ostrze, jest nieco mniej dokładny niż dwuostrzowy odpowiednik, jednak wymaga mniejszej siły nacisku podczas cięcia. Doskonale sprawdzi się przy pielęgnacji suchych i zdrewniałych pędów. Sekator nożycowy ma z kolei dwa dokładne ostrza, które gwarantują gładkie i szybkie cięcie. Nadaje się do młodych gałęzi i pędów. Dokładnie przemyśl, do czego ma służyć sekator i wybierz najlepszy model z oferty sklepu Castorama.