Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Narzędzia ogrodowe

Strzałka w prawo

Pielęgnacje ogrodu

Strzałka w prawo

Pielęgnacje ogrodu

Pielęgnacja ogrodu to jeden z najważniejszych aspektów, na które należy zwrócić uwagę podczas prowadzenia ogrodu. Ogrody, niezależnie od tego, czy są to warzywniaki, czy też przestrzenie zielone, wymagają zadbania i regularnej dbałości.

Filtry

Pielęgnacje ogrodu

Pielęgnacja ogrodu to jeden z najważniejszych aspektów, na które należy zwrócić uwagę podczas prowadzenia ogrodu. Ogrody, niezależnie od tego, czy są to warzywniaki, czy też przestrzenie zielone, wymagają zadbania i regularnej dbałości.

7 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia ogrodowe

Wyświetlanie 7 z 7 produktów

Pielęgnacja trawnika odpowiednimi narzędziami ogrodowymi

Soczyście zielona i równo przystrzyżona murawa jest dumą każdego posiadacza ogrodu. Aby jednak osiągnąć taki efekt na swojej działce, musisz odpowiednio przygotować się do założenia trawnika. Zabiegi pielęgnacyjne trawnika to szereg złożonych działań, które należy wykonywać w odpowiednim czasie i za pomocą specjalnych narzędzi.

Takie połączenie sprawia, że pielęgnacja trawnika jest znacznie prostsza i nie wymaga pomocy specjalistów. Ręczne rozsiewanie nasion trawy oraz równanie terenu za pomocą łopaty lub szpadla to już przeżytek. Producenci narzędzi ogrodowych znacznie ułatwią Ci wykonanie tych zadań. Do dyspozycji masz funkcjonalne siewniki oraz walce, bez których założenie i późniejsza pielęgnacja trawy jest bardzo trudna.

W tym dziale przygotowaliśmy dla Ciebie narzędzia i akcesoriapielęgnacji trawnika, z którymi to zadanie stanie się wyjątkowo proste. Produkty różnią się konstrukcją i ceną. Niektóre z nich świetnie odnajdą się przy zakładaniu dużych trawników, a jeszcze inne okażą się nieocenione podczas pielęgnacji niewielkiego terenu.

Narzędzia mają przemyślaną konstrukcją i cechują się wysoką jakością wykonania. Ich obsługa nie wymaga użycia dużej ilości siły. Zarówno siewniki, jak i walce nie wymagają zasilania energią elektryczną lub paliwem.

Skuteczna pielęgnacja trawnika przy pomocy narzędzi ogrodowych

Sianie trawy jest prostą czynnością, ale ciężko jest uzyskać odpowiedni efekt, jeśli zamierzasz rozsypywać nasiona dłonią. Nie da się w ten sposób równo rozmieścić ich na powierzchni gleby. Później widać na trawniku rzadsze lub bardzo gęste kępy trawy, które najzwyczajniej wyglądają mało efektownie.

Równy, zielony trawnik to marzenie każdego miłośnika terenów zielonych. To ozdoba posesji, która wygląda estetycznie i jest doskonałym tłem dla innych roślin. Tutaj możesz posiłkować się specjalnym siewnikiem. Narzędzie zostało skonstruowane tak, by równomiernie można było rozprowadzać nasiona na podłożu. Dzięki niemu praca pójdzie znacznie szybciej.

Siewniki są obsługiwane ręcznie. Większe modele mają specjalny uchwyt do prowadzenia i pojemną misę. Dzięki temu jednorazowo wsypiesz duże opakowanie trawy. Są łatwe w przechowywaniu i możesz je zabrać ze sobą na inny teren, na przykład działkę rekreacyjną.

Korzyści z zastosowania walca jest równie dużo. To najprostszy sposób na to, by szybko wyrównać działkę wokół domu. Nie musisz już przekopywać podłoża i równać go za pomocą łopaty. To trudna i żmudna praca. Walcem wyprostujesz również gotowe pasma darni. Dzięki niemu dociśniesz rolki trawy do gleby i pozbędziesz się nieestetycznych miejsc.

Pielęgnacja trawnika polega również na odpowiednim spulchnianiu i napowietrzaniu ziemi. Ten zabieg możesz wykonać przy okazji walcowania. W takiej sytuacji wystarczy tylko założyć specjalną obręcz z kolcami. Wyrównana gleba w ogrodzie będzie również odpowiednio przygotowana do siania.

Pielęgnacja trawnika to nie jedyne zastosowanie tych narzędzi. Przydadzą Ci się również podczas sadzenia warzyw na dużym areale. Przygotowywanie ziemi pod uprawę oraz sianie dzięki tym produktom pójdzie w znacznie szybciej.

Wybierz niezbędne narzędzia do pielęgnacji trawnika – walce ogrodowe

Chcesz solidnie przygotować się do sezonu i potrzebujesz do tego praktycznych produktów? Niezależnie od tego, czy planujesz na swojej działce wysiać trawę, czy też zastosować trawnik w rolkach, wcześniej konieczne będzie odpowiednie przygotowanie podłoża. W tym dziale znajdziesz niezbędne narzędzia do trawnika, czyli walce do trawy, dzięki którym skutecznie wyrównasz ziemię, pozbędziesz się wybrzuszeń i zagłębień szpecących otoczenie i tym samym przygotujesz teren do dalszej pracy.

Walec ogrodowy to produkt, który doskonale sprawdzi się do wyrównywania powierzchni pod pokrycie trawą w rolkach. Ma poręczny uchwyt, który ułatwia operowanie przedmiotem.

Dostępne w naszej ofercie walce do trawy to modele wykonane w dużej mierze ze stali – pusty bęben walca sprawia jednak, że przyrządy te cechują się niewielką wagą i są łatwe w transporcie. Aby zyskały odpowiednie obciążenie, przed pracą należy wypełnić je piaskiem – wówczas walec do trawy będzie gotowy do wykonania zaplanowanych zadań.

Pielęgnacja trawnika to proces, który wymaga zastosowania walca ogrodowego. Pierwsze wałkowanie powierzchni przeprowadzić należy po przekopaniu i wyrównaniu podłoża. Dzięki temu ziemia osiądzie przed rozłożeniem darni z rolki lub przed zasianiem nasion trawy. Kolejne wałkowanie wykonaj po zasianiu lub rozłożeniu trawnika – nasiona lub darń musi zespolić się z powierzchnią ziemi. Wałkowanie trawnika warto wykonywać po każdej zimie – mróz wpływa na wypiętrzenie się ziemi i oderwanie trawy od podłoża. Należy docisnąć ją wtedy do podłoża.

W ofercie sklepu Castorama dostępne są walce, które należy wypełnić piaskiem lub wodą, w celu odpowiedniego dociążenia. Wybierz model urządzenia, do którego po walcowaniu będziesz mógł doczepić obręcze z kolcami. Dzięki temu napowietrzysz grunt, co przetransportuje powietrze do korzeni.

Rozsiewacze i siewniki

W tym dziale znajdziesz także szeroki wybór siewników umożliwiających prawidłowe umieszczenie nasion trawy w glebie. Dostępne są rozsiewacze ręczne, o bardzo kompaktowych rozmiarach. Precyzyjne dozowanie nasion sprawdzi się na małych terenach oraz w czasie wykonywania dosiewek na istniejących już trawnikach.

Do zakładania murawy na większych przestrzeniach polecamy siewniki o większych gabarytach i pojemności. Dzięki nim równomierne umieszczanie nasion trawy w ziemi będzie przebiegało szybciej, ale jednocześnie będziesz mógł zachować odpowiednie odległości pomiędzy sadzonkami.

Ciekawym i przydatnym narzędziem może być siewnik punktowy, który umożliwia wysiewanie nasion warzyw, ziół i kwiatów. Pozwala precyzyjnie dostosować ziarenka, dzięki czemu dokładnie rozplanujesz uprawę i zaoszczędzisz nasiona. Siewnik tego typu nadaje się do wszystkich standardowych ziarenek, których rozmiar nie przekracza 2 mm. Wykonany jest z mocnego i trwałego tworzywa sztucznego – z pewnością posłuży Ci długi czas. Jego zastosowanie jest bardzo proste – musisz jedynie go napełnić i przycisnąć tłoczek.

Siewnik punktowy to narzędzie do pielęgnacji trawnika, które doskonale nadaje się do stosowania w polu, na działce, ale także w paletach i doniczkach.

Rozsiewacze pchane to akcesoria do pielęgnacji trawnika, które z powodzeniem możesz wykorzystać do siania nasion innych roślin, ale też do odpowiedniego nawożenia trawników – w zbiorniku wystarczy, zamiast nasion, umieścić odpowiedni preparat i zaaplikować go w pożądanych odstępach w ogrodzie.

Rozsiewacz pchany jest niezwykle funkcjonalny – ma regulację średnicy otworu wysiewania, dzięki czemu możesz dopasować do go swoich potrzeb. Wyposażony jest w wygodny uchwyt, który umożliwia wygodne prowadzenie sprzętu. Wyrównanie podłoża i zasianie trawy to pierwsze kroki w stronę pięknego trawnika w ogrodzie – wraz z dostępnymi w naszym asortymencie walcami do trawy i rozsiewaczami założysz go także na swojej działce. Zobacz naszą ofertę i wybierz interesujące Cię narzędzia do pielęgnacji trawnika!

Jeśli już poznałeś dostępne modele narzędzi ogrodniczych, to z pewnością wybór będzie łatwy i trafiony. Wybierz produkty, które sprawdzą się na Twojej działce. Zarówno walce, jak i rozsiewacze będą służyły Ci przez wiele sezonów. Dzięki nim pielęgnacja trawnika i inne prace związane z uprawą warzyw lub owoców przebiegną znacznie szybciej.