LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Narzędzia ogrodowe

Strzałka w prawo

Taczki ogrodowe

Strzałka w prawo

Taczki ogrodowe

Taczki ogrodowe to doskonałe narzędzie dla każdego, kto dba o swój ogród. W naszej kategorii znajdziesz wiele rodzajów taczek, które ułatwią Ci pracę na działce. To świetne rozwiązanie dla miłośników zieleni, którzy chcą z łatwością przewozić ziemię, kamienie, czy kwiaty.

Filtry

Taczki ogrodowe

Taczki ogrodowe to doskonałe narzędzie dla każdego, kto dba o swój ogród. W naszej kategorii znajdziesz wiele rodzajów taczek, które ułatwią Ci pracę na działce. To świetne rozwiązanie dla miłośników zieleni, którzy chcą z łatwością przewozić ziemię, kamienie, czy kwiaty.

22 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia ogrodowe

Wyświetlanie 22 z 22 produktów

Taczki ogrodowe – ułatw sobie pracę w ogrodzie i na budowie

Taczki mają szerokie zastosowanie w ogrodzie i nie tylko. Nie powinno zabraknąć ich żadnym domu z kawałkiem posesji. Są niezastąpione podczas budowy lub w czasie generalnego remontu. Okazują się przydatne także podczas codziennego prowadzenia gospodarstwa.

Taczki ogrodowe to narzędzia wykorzystywane na budowie i w ogrodzie. Są to mobilne pojemniki wyposażone w jedno lub dwa kółka. Pozwalają na wygodny transport produktów sypkich, a także na łatwiejsze przewożenie cięższych materiałów budowlanych.

Taczki ogrodowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Oprócz najbardziej klasycznych metalowych modeli znajdziesz również egzemplarze z tworzywa sztucznego. Dodatkowo produkty te znajdziesz w wielu dostępnych pojemnościach. Ułatwia to dopasowanie ich do zaplanowanego zadania. W zależności od Twoich preferencji możesz wybrać również taczki z jednym lub dwoma kołami. Różnią się nieco sposobem sterowania, a także przeznaczeniem. Dzięki temu dobierzesz je do każdego ukształtowania terenu. Zwróć też uwagę na dopuszczalne obciążenie. W zależności od modelu może się ono znacznie różnić.

Elementem taczki, który najszybciej ulega uszkodzeniu, jest misa. Właśnie tu ładowane są ciężkie, twarde przedmioty. Jeśli ulegną pęknięciu – przestaje być przydatna. Może to spowodować wysypanie lub wyciek transportowanego materiału. Misy oferowane w sklepie Castorama są łatwe w montażu, odpowiednio wyprofilowane i stabilne. Cechują się wysoką wytrzymałością i dostępne są w różnych pojemnościach, które umożliwiają przenoszenie dużej ilości elementów podczas prac ogrodowych lub budowlanych.

Sprawdź szeroką ofertę taczek i akcesoriów w ofercie sklepów Castorama. W kategorii tej znajdziesz nie tylko szeroki wybór taczek ogrodowych, ale też akcesoria do nich. Musisz wymienić koło lub dętkę? A może inny element taczki uległ zużyciu lub uszkodzeniu? W takiej sytuacji przydadzą Ci się zapasowe części dostępne w sklepach Castorama.

Taczki ogrodowe– do wielu zadań w ogrodzie i na placu budowy

Taczki ogrodowe są bardzo uniwersalnymi narzędziami. Wykorzystasz je w wielu miejscach. Przede wszystkim sprawdzają się tam, gdzie chcesz samodzielnie przetransportować ciężkie lub sypkie materiały. Z tego powodu taczki stają się niezbędnym wyposażeniem w ogrodzie, na działce oraz na budowie.

W pełni sprawna taczka ogrodowa jest narzędziem niezastąpionym podczas prac budowlanych i ogrodowych. Za jej pomocą wygodnie przetransportujesz mniejsze materiały konstrukcyjne. Nie będziesz musiał kilkukrotnie wykonywać tej samej drogi. Unikniesz także konieczności szukania pojemników czy wiader, do których spakujesz drobne akcesoria czy większą liczbę narzędzi. Taczki ogrodowe są pojemne i szczelne. Doskonale zatem nadają się do transportowania mniejszych przedmiotów. Pozwalają także na wygodne przewożenie ciężkich materiałów budowlanych. Worki z zaprawą cementową, a nawet cegły możesz przewieźć bez konieczności korzystania z paleciaka.

W ogrodzie i na działce taczka ogrodowa przyda się do nieco innych zadań. Przede wszystkim umożliwia łatwy transport drewna na opał czy świeżej ziemi do grządek. Będziesz w stanie w ten sposób przewieźć nawet duży ciężar, którego nie dałbyś rady unieść w rękach.

Taczki ogrodowe są w stanie ułatwić transport po nierównej powierzchni. Ich budowa, a także ograniczona ilość kół sprawiają, że bez większych trudności jeżdżą po wszelkich nierównościach, usypanych górkach oraz po dołach.

Kiedy jednak przestanie być użyteczna z powodu zużycia lub uszkodzenia, możesz wykorzystać ją jako dekorację ogródka. Częściowo zakopana stanowić będzie wyjątkową i ciekawą donicę, wokół której stworzysz rabatę i kwietnik.

Jak dobrać odpowiednią taczkę ogrodową?

W zależności od tego, do czego planujesz wykorzystać taczkę, powinieneś zwrócić uwagę na różne jej cechy. Najważniejsze jest jednak przeznaczenie tego produktu. Wózek, który ma sprawdzać się przy pracach ogrodowych, nie musi być równie solidny i ciężki, co ten stosowany na budowie. Aby ułatwić Ci wybór właściwego urządzenia, producenci najczęściej nazywają swoje produkty zgodnie z obszarem ich zastosowania. Do wyboru masz więc taczki budowlane oraz taczki ogrodowe. Mogą się one różnić ilością kółek, głębokością i grubością miski oraz długością rączek. Te do wykorzystywania podczas codziennych prac wokół domu są z reguły również dużo lżejsze oraz charakteryzują się znacznie atrakcyjniejszym wyglądem – mają obłe krawędzie i emaliowaną powierzchnię.

Taczki mogą być wykonane z plastiku lub z metalu. Taczki plastikowe są bardzo lekkie, dzięki czemu przewożenie materiałów czy ziemi nie stanowi problemu nawet w przypadku osób słabszych. Modele wykonane z plastiku należy przechowywać w odpowiednich warunkach, gdyż chłodne temperatury mogą osłabić jego konstrukcję. Sprawdzą się w miejscu, w którym nie są wykonywane ciężkie prace. Większe jest także ryzyko ich zarysowania. Jeśli zatem nie chcesz doprowadzić do uszkodzenia taczki, transportuj w niej materiały o nieostrych krawędziach.

Taczki z tworzywa sztucznego sprawdzają się często w ogrodzie. Nadają się do transportu sadzonek drzew, krzewów czy też gleby. Są w pełni odporne na działanie korozji. Ich duża szczelność pozwala nawet na transport płynnych lub półpłynnych materiałów. Dodatkowo wyczyszczenie takiej taczki jest dużo łatwiejsze i szybsze, dlatego będzie odpowiednia nawet do transportu kompostu.

Taczki wykonane z metalu są trwalsze i bardziej wytrzymałe niż taczki plastikowe. Zwróć jednak uwagę na grubość ich ścianek – zbyt cienkie mogą ulec deformacji. Również rodzaj metalu ma duże znaczenie. Taczki mogą być stworzone z aluminium, stali cynkowanej lub malowanej. Najlepiej jest wybrać model odpowiednio zabezpieczony przed korozją. Szczególnie jeśli zamierzasz transportować w niej materiały wilgotne lub sama taczka będzie narażona na działanie deszczu czy też wpływ wody. Taczka metalowa sprawdzi się w każdych warunkach, nawet przy pracach budowlanych.

Taczki ogrodowe – niezawodne narzędzia w Twoim ogrodzie

Taczki należą do niezawodnych narzędzi budowlanych. Wykonane ze spojonej blachy nie rozpadają się i mogą służyć przez bardzo długi czas. Elementami, które mogą ulec uszkodzeniu, są przede wszystkim koła taczki. W marketach sieci Castorama znajdziesz duży wybór kółek, które z łatwością wymienisz. Do wyboru masz produkty z felgą metalową lub plastikową.

Te pierwsze doskonale sprawdzają się w przypadku, gdy przewozisz taczką wiele ciężkich materiałów. Łatwo poprowadzisz je na kamienistej alejce i na terenie budowy. Metalową część pokrywa wytrzymała guma, odporna na przebicie i uszkodzenia mechaniczne. Zachowuje swoją formę i służy dobrze przez długi czas. Ponadto część ogumiona amortyzuje wstrząsy podczas przewożenia przedmiotów i zwiększa komfort pracy. Drugi rodzaj możesz wybrać dla taczki ogrodowej. W naszym asortymencie dostępne są również osie kołowe w kilku rozmiarach oraz dętki na wymianę.

Z pewnością przyda Ci się także oś kołowa, która umożliwi wymianę elementu taczki na nowy. Możesz zamontować go samodzielnie przy użyciu narzędzi, które posiadasz. Część robocza wykonana jest ze stali, dzięki czemu posłuży Ci przez długi czas. W ofercie dostępne są koła w różnych rozmiarach. Taka oś kołowa pozwala na dłuższe użytkowanie zakupionej taczki.

Jaką taczkę ogrodową kupić?

Podczas kupna taczki wybierz model, w którym można wymienić miskę lub koła w momencie ich zużycia. Dzięki temu zmniejszysz koszty, które mogłyby wyniknąć z konieczności kupna nowego sprzętu. Część modeli taczek sprzedawane są bez kół – możesz samodzielnie znaleźć oponę o wymaganej jakości i szerokości.

Przy kupnie odpowiedniej taczki zwróć uwagę na jej pojemność podawaną w litrach. Parametr ten zależy od wymiarów taczki, czyli głębokości, szerokości i wysokości. Głęboka taczka doskonale sprawdzi się na budowie do przenoszenia materiałów budowlanych i ciężkich worków. Mniejsza natomiast będzie odpowiednia podczas prac ogrodowych.

Ważna jest także ładowność, czyli waga przedmiotów, które możesz umieścić w taczce, nie naruszając przy tym jej konstrukcji. W przypadku prac budowlanych wybierz sprzęt, w którym będziesz mógł przewieźć do 200 kg załadunku. W ogrodzie w zupełności wystarczy Ci ładowność do stu kilogramów.

Przyjrzyj się również długości rączek i ich rozmieszczeniu. Długie, umieszczone daleko od ramy są wygodniejsze niż krótkie, którymi ciężko się manewruje. Sprawdź, czy koła są wysunięte do przodu. Jeśli tak, taczka będzie komfortowa w użyciu, jeśli nie – może nie być wygodna, lecz wyda się o wiele lżejsza.