Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Narzędzia ogrodowe

Strzałka w prawo

Narzędzia do cięcia

Strzałka w prawo

Nożyce do trawy

Strzałka w prawo

Nożyce do trawy

Nożyce do trawy to niezbędne narzędzie ogrodowe dla każdego miłośnika zieleni. Dzięki nim możemy precyzyjnie przyciąć trawę na naszej działce lub w ogrodzie, aby uzyskać estetyczny efekt.

Filtry

Nożyce do trawy

Nożyce do trawy to niezbędne narzędzie ogrodowe dla każdego miłośnika zieleni. Dzięki nim możemy precyzyjnie przyciąć trawę na naszej działce lub w ogrodzie, aby uzyskać estetyczny efekt.

17 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia do cięcia

Wyświetlanie 17 z 17 produktów

Nożyce do trawy – narzędzia dla miłośników prac wśród zieleni

Lubisz prace ogrodowe? Pielęgnowanie roślin sprawia Ci ogromną przyjemność? Mówi się, że spędzanie czasu wśród natury uspokaja – aby jednak ogród, a w szczególności trawnik pięknie się prezentował, potrzebne Ci będą nożyce do trawy oraz nożyce do krzewów.

Narzędzia te będą niezbędne w sytuacjach, kiedy będziesz chciał przyciąć trawnik blisko na przykład kwiatów. Użycie nowoczesnej kosiarki mogłoby okazać się w takim przypadku złym pomysłem, jeśli nie chciałbyś zniszczyć pozostałej roślinności. Oferta naszego sklepu została wzbogacona o ręczne nożyce do trawy – warto jednak, abyś dokładnie przemyślał zakup odpowiedniego narzędzia.

Modele, które prezentujemy dostosowaliśmy specjalnie do klienta tak, aby nie były one przeznaczone wyłącznie do podcinania trawnika. Dlatego znajdziesz tam między innymi nożyce do ziół. Charakteryzują się mocniejszym ostrzem oraz specjalnym uchwytem, które ułatwiają wykonywanie prac przy twardszych roślinach.

Nożyce do trawy – na co zwrócić uwagę?

Ręczne nożyce do trawy są bardzo powszechnym narzędziem, które możesz wykorzystać do różnych czynności ogrodowych. Doskonale sprawdzają się do wycinania trawy znajdującej się na przykład blisko kwiatów, czy też przy chodniku. Mają one jednak pewne ograniczenia, dlatego nożyce do cięcia trawy najlepiej użytkuje się w mniejszych ogródkach. 

Zanim więc kupisz to narzędzie, przyjrzyj się kilku szczegółom. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na to, jaką wagę mają nożyce do trawy – może ona mieć całkiem spore znaczenie. Z pewnością nie chciałbyś zmęczyć się po paru precyzyjnych ruchach podczas przycinania. Zastanów się więc, jaki zestaw prac ogrodowych chcesz wykonać i na podstawie tego dopasuj dla siebie narzędzie.

Następnym szczegółem, na który warto zwrócić uwagę, będzie uchwyt. Ma on duże znaczenie, ponieważ zapewnia wygodę, gdy trzyma się nożyce ręczne. Ergonomiczny kształt oraz wygodne wykończenie mogą wydłużyć Ci czas wykonywanych prac. Wybieraj te nożyce do cięcia trawy, które wyposażone są w specjalne odboje, ponieważ dzięki nim możesz uniknąć wszelkich kontuzji, szczególnie jeśli chodzi o stawy.

Innym ważnym aspektem jest długość narzędzia, którym będziesz się posługiwać w ogrodzie. Wykonując precyzyjne prace, możesz zaopatrzyć się w mniejsze nożyce do trawy, które ułatwią Ci wszelkie ruchy. Mogą jednak okazać się niewystarczająco dobre, jeśli w planach masz obcinanie brzegów trawnika – nikt nie lubi pracować w mało komfortowej pozycji.

W takiej sytuacji wybieraj długie nożyce do cięcia trawy. Wyposażone są w specjalny wysięgnik, dzięki któremu ich wymiary są bliskie około metra. W ten sposób będziesz mógł bez przeszkód pracować na stojąco bez obaw, że jesteś w nieodpowiedniej pozycji. Dobrym przykładem mogą być na przykład nożyce do krzewów.

Niektóre modele mają wyprofilowane ostrze, dzięki któremu łatwiej dotrzeć w takie miejsca, jak na przykład pod ogrodową ławką. Prace ogrodowe staną się wtedy dla Ciebie wygodniejsze i przyjemniejsze, a ich czas z pewnością się skróci. Narzędzie o wyregulowanym ostrzu świetnie sprawdza się zarówno dla osób praworęcznych, jak i leworęcznych. Ważnym szczegółem dotyczącym noży jest pozycyjność.

Dlaczego jest on taki istotny? Przekłada się on bowiem na sposób, w jakim wykonujesz cięcia. Mamy tutaj na myśli ustawienie ostrza pod specjalnym kątem. Ręczne noże do trawy pozycyjne, które mają jedynie jedną pozycję, mogą ciąć tylko poziomo. Natomiast gdy tych pozycji jest trzy, masz wtedy zagwarantowane cięcie również pionowe oraz pochyłe. Oczywiście to nie wszystko! Na rynku możesz znaleźć również nożyce do trawy z ośmioma, a także szesnastoma pozycjami.

Dzięki temu masz szansę na naprawdę szeroki zakres prac ogrodowych. Ostatnim, równie ważnym aspektem narzędzia będzie jego ostrze. Jeśli chcesz mieć nożyce stworzone do niemalże każdych prac ogrodowych, zwróć szczególną uwagę na materiał, z jakiego powstały. Najlepszym wyborem będzie narzędzie wykonane z nierdzewnej stali, które charakteryzuje szczególna wytrzymałość. Dobrej jakości nożyce muszą mieć regulator, dzięki któremu będziesz mógł ustawić docisk ostrzy.

Nożyce do trawy – do czego jeszcze przyda się to wielozadaniowe narzędzie?

Troska o ogród to jedne z przyjemniejszych czynności, które dają możliwość na kontakt z naturą. Aby jednak było to możliwe, potrzebujesz odpowiedniego narzędzia. Nożyce do trawy doskonale radzą sobie z przycinaniem trawnika czy kwiatów, ale czy można je wykorzystać do cięcia innych roślin? Jak najbardziej!

Te nożyce do krzewów będą równie odpowiednie. Spróbuj wykorzystać je do przycinania żywopłotu, o który trzeba dbać w szczególności. W żadnym wypadku nie możesz dopuścić, aby się rozrósł, ponieważ nie będzie wyglądał estetycznie. Pięknie prezentuje się on jako naturalne ogrodzenie, ale pod warunkiem, że jest zadbany i odpowiednio ułożony.

Ten typ roślinności nie może mieć niewłaściwych form. Nie może również sprawiać problemów sąsiadom, ani tworzyć zbyt dużego cienia. Jeśli chcesz mieć zarówno nożyce do trawy, jak i do żywopłotu pamiętaj, aby zwracać uwagę na ich budowę. Narzędzie musi być rozsuwane i mieć szerokie ramiona, aby było w stanie przeciąć twarde gałęzie.

Natomiast jeśli przy cięciu będzie potrzebna precyzja, wybierz nożyce, które mają krótsze ostrze. Nie ważą zbyt dużo, dlatego dzięki temu użyjesz do cięcia o wiele mniej siły. Żywopłot większych rozmiarów lepiej ścinać narzędziem, które ma teleskopowe rączki. Jeśli jednak z wyglądu jest on płaski i nie jest za bardzo rozrośnięty, wystarczą noże długie.

Warto również wiedzieć, że żywopłot należy podcinać przynajmniej dwa razy w sezonie. 

Z pomocą nożyc, jeśli są dobrze dopasowane do dłoni, dbanie o zieleń jest o wiele przyjemniejsze. Dlatego to właśnie one są tak często wybierane podczas zakupów. Nożyce przydadzą Ci się również do podcinania pędów drzew, czy pozbycia się zwiędłych kwiatów. Przy pracach ogrodowych świetnie sprawdzą się również nożyce do ziół.

Dużym atutem jest funkcja praktycznego pozbywania się liści. Przy pomocy tego narzędzia, które dodatkowo będzie miało dwa ostrza, możesz z powodzeniem ściąć takie zioła, jak na przykład tymianek, rozmaryn, czy szałwia. Zwracaj uwagę na to, czy jest ono wykonane ze stali odpornej na rdzę, ponieważ świetnie sprawdzi się do cięć z niekończącą się precyzją. Nożyce do ziół z łatwością przetną łodygę rośliny, wystarczy jeden zdecydowany ruch, a usuniesz jej liście.

Te natomiast możesz spożytkować w swojej kuchni, ale możesz również je ususzyć, zostawiając je w dowolnym miejscu tego pomieszczenia. Warto mieć to lekkie narzędzie w swoim gospodarstwie domowym, aby w każdej chwili w odpowiednim sezonie zadbać o rośliny, aby były mocne oraz zdrowe. Koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu, aby wybrać dla siebie odpowiednie noże, które posłużą Ci przez długi czas.