LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Okna, drzwi i schody

Strzałka w prawo

Akcesoria do drzwi

Strzałka w prawo

Akcesoria montażowe do drzwi

Strzałka w prawo

Akcesoria montażowe do drzwi

Akcesoria montażowe do drzwi to niezbędne elementy, które umożliwiają poprawne i bezpieczne zamocowanie drzwi w naszym domu. Przy ich pomocy możemy uniknąć problemów związanych z nierównością ścian, niedokładnym spasowaniem skrzyń drzwiowych czy odkształceniami płyt drzwiowych.

Filtry

Akcesoria montażowe do drzwi

Akcesoria montażowe do drzwi to niezbędne elementy, które umożliwiają poprawne i bezpieczne zamocowanie drzwi w naszym domu. Przy ich pomocy możemy uniknąć problemów związanych z nierównością ścian, niedokładnym spasowaniem skrzyń drzwiowych czy odkształceniami płyt drzwiowych.

7 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do drzwi

Wyświetlanie 7 z 7 produktów

Akcesoria montażowe do drzwi – gdy liczy się funkcjonalność i estetyka

Montaż drzwi to bardzo istotny element wykończenia świeżo wybudowanego domu lub wyremontowanego mieszkania. Drzwi są bowiem nie tylko sposobem na zapewnienie prywatności domownikom, ale także dekoracją, która wpływa na estetykę danego pomieszczenia. Jeśli chcesz w pełni cieszyć się funkcjonalnością skrzydła, podczas montażu przydadzą Ci się akcesoria montażowe do drzwi.

Wspomniane akcesoria to różnego rodzaju produkty, które umożliwiają osadzenie drzwi w uprzednio przygotowanym otworze. Stosuje się je także podczas montowania ościeżnicy mającej kluczowe znaczenie dla poprawnego funkcjonowania skrzydła. Akcesoria montażowe do drzwi to nie tylko gwarancja zachowania kątów prostych, które są niezbędne podczas osadzania skrzydła, ale także duże ułatwienie w trakcie wykonywania kolejnych czynności, mające wpływ na szybkość pracy.

Po akcesoria montażowe do drzwi sięgnij także wtedy, gdy chcesz uzyskać w pełni estetyczny efekt, ciesząc się perfekcyjnym wyglądem skrzydła zamykającego sypialnię czy gabinet. Przydadzą się one bowiem także do zakrycia zawiasów, które pozostawione bez osłonki będą sprawiały wrażenie niedokończonej pracy, zakłócając w ten sposób dopracowany wystrój pomieszczenia.

Montaż drzwi to nie tylko wybór skrzydła

Montaż drzwi jest przede wszystkim kojarzony z koniecznością zakupu ościeżnicy oraz skrzydła drzwiowego. Choć są to najważniejsze elementy stolarki otworowej, to jednak nie należy zapominać o zaopatrzeniu się w niezbędne akcesoria, dzięki którym możliwa będzie poprawna instalacja drzwi. Tego rodzaju produkty znajdziesz także w sklepie Castorama.

Wśród akcesoriów montażowych szczególnie istotne są kliny do ościeżnic, które umożliwiają precyzyjne ich osadzenie w otworze, zanim zostaną na stałe przytwierdzone do ściany. Kliny stabilizują też ościeżnicę w trakcie montażu i pozwalają zachować kąty proste. Jeśli zdecydujesz się na samodzielny montaż drzwi, będziesz również potrzebować pianki montażowej, rozpieraka, taśmy zabezpieczającej ścianę przed ubrudzeniem oraz przedmiotów umożliwiających pracę takich jak poziomica, wiertarka czy wkrętarka.

Inne przeznaczenie mają z kolei osłonki do zawiasów, które co prawda nie są potrzebne na etapie instalowania drzwi, pełnią jednak ważną funkcję estetyczną. Ma ona wpływ na to, jak ostatecznie skrzydło będzie wyglądać, warto więc nie pomijać tego elementu podczas montażu drzwi. Osłonki ukryją zawiasy, a odpowiednio dobrane do koloru klamki będą też dekorowały skrzydło.

Osłonka zawiasu – niepozorny, ale istotny element designu drzwi

Jeśli chcesz cieszyć się w pełni estetycznym i eleganckim designem wybranego skrzydła drzwiowego, poświęć też chwilę na to, aby zaopatrzyć się w odpowiednie osłonki zawiasów. Są to bowiem te akcesoria montażowe do drzwi, które stanowią niepozorne, ale istotne detale wykończeniowe całego skrzydła. Osłonka umożliwia schowanie zawiasu, jednocześnie chroniąc go przed brudem i wilgocią. Ochrona ta ma z kolei wpływ na żywotność zawiasu i jego poprawne funkcjonowanie.

Osłonki są wytwarzane z solidnych i trwałych materiałów, przystosowanych do intensywnego użytkowania. Najczęściej produkuje się je z aluminium, miedzi lub też tworzywa ABS będącego jednym z najpopularniejszych tworzyw sztucznych. Decydując się na te akcesoria montażowe do drzwi, możesz wybierać spośród kilku kolorów. Na rynku są dostępne zarówno osłonki w uniwersalnym białym czy czarnym kolorze, jak i modele chromowane lub w odcieniu patyny.

Podczas zakupów pamiętaj o wyborze odpowiedniego rozmiaru osłonek, dopasowanego do wysokości zawiasów drzwiowych. Zwróć też uwagę na kolor produktu – dobierz go do barwy klamki i stylistyki drzwi, aby otrzymać w ten sposób spójny wygląd skrzydła. Montaż drzwi uzupełniony o założenie osłonek nie sprawi Ci kłopotów technicznych, ponieważ akcesoria te wystarczy tylko nałożyć na zawias znajdujący się przy skrzydle.

Montaż drzwi – bez klinów ani rusz!

Pełny montaż drzwi obejmuje instalację ościeżnicy, bez której umocowanie skrzydła drzwiowego byłoby niemożliwe. Prawidłowe umieszczenie ościeżnicy w otworze jest więc najważniejszym etapem montażu – wpływa on bowiem na poprawne działanie drzwi oraz umieszczenie ich w ścianie z zachowaniem poziomów i kątów prostych. Podczas instalacji ościeżnicy niezastąpione są kliny, które znajdziesz także w ofercie naszego sklepu.

Kliny montażowe umożliwiają zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy ościeżnicą a ścianą, dzięki czemu ościeżnica będzie osadzona równomiernie i precyzyjnie na całej swojej powierzchni. Zazwyczaj kliny są wykonane z metalu, tworzywa sztucznego lub też drewna, które jest materiałem biodegradowalnym. Podczas zakupów zwróć uwagę na rodzaj i rozmiar klina, ponieważ na rynku są dostępne modele odpowiednie do montażu różnego rodzaju ościeżnic.

Montaż ościeżnicy – oprócz wspomnianych klinów – będzie też wymagał zastosowania rozpieraka. Stosuje się go, aby równo ustawić ościeżnicę w otworze drzwiowym. Pełni on również ważną funkcję w trakcie wypełniania pianką przestrzeni między ościeżnicą a ścianą. Dzięki rozpierakowi ościeżnica jest bowiem unieruchomiona, co zapobiega ewentualnym przesunięciom i utracie poziomu oraz kątów prostych. Kliny i rozpierak to zatem podstawowe akcesoria montażowe do drzwi, bez których prawidłowa instalacja ościeżnicy i skrzydła jest trudna do wykonania.