Strona główna

Strzałka w prawo

Okna, drzwi i schody

Strzałka w prawo

Akcesoria do drzwi

Strzałka w prawo

Szyldy i tarcze

Strzałka w prawo

Szyldy i tarcze

Za pomocą tarczy i szyldów możesz w łatwy sposób wykończyć swoje drzwi, maskując elementy odpowiedzialne za ich zamykanie i otwieranie. Dostępne tutaj modele dobierzesz do każdego rodzaju zamka znajdującego się w wybranym skrzydle.

Filtry

Szyldy i tarcze

Za pomocą tarczy i szyldów możesz w łatwy sposób wykończyć swoje drzwi, maskując elementy odpowiedzialne za ich zamykanie i otwieranie. Dostępne tutaj modele dobierzesz do każdego rodzaju zamka znajdującego się w wybranym skrzydle.

230 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do drzwi

Wyświetlanie 24 z 230 produktów

Załaduj więcej

Szyldy do drzwi – małe, ale istotne elementy wykończenia skrzydła

Szyldy do drzwi to niewielkie elementy, które jednak często rzucają się w oczy. Są to części, które przytwierdza się do skrzydeł drzwiowych, a następnie łączy z rękojeścią klamki. Połączenie to jest możliwe za pomocą trzpienia. Wpływa to nie tylko na wygląd drzwi, ale również na rozstaw otworów montażowych. Tym samym determinuje wybór kolejnych modeli, jeśli w przyszłości wymiana klamki okazałaby się konieczna. Warto więc dobrze przemyśleć, jakie szyldy na drzwi nas interesują, gdyż zwykle jest to wybór na lata.

Szyldy drzwiowe dzielą się na szyldy do drzwi wewnętrznych oraz szyldy do drzwi zewnętrznych. Chociaż wyglądają podobnie, mogą różnić się parametrami. Te pierwsze nie muszą być odporne na bardzo niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, te drugie natomiast powinny być wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów odpornych na korozję. Na rynku dostępne są różne rodzaje szyldów, które ogólnie można podzielić na szyldy klamki, szyldy długie oraz szyldy dzielone. Wśród nich na pewno znajdziesz odpowiedni model dla siebie.

Szyldy są także różne w zależności od pomieszczenia, do którego są przeznaczone. Dlatego wśród tych modeli możesz znaleźć również specjalne szyldy WC. Różnią się przede wszystkim dodatkowym pokrętłem montowanym od wnętrza pomieszczenia. Pokrętło to pozwala na wygodne zamykanie drzwi. W ten sposób zapewnia prywatność w toalecie lub w łazience. Szyld na wkładkę natomiast będzie odpowiedni, jeśli drzwi chcesz zamykać na klucz.

Czy szyld to coś więcej niż modny dodatek do drzwi?

Szyldy pełnią różnorakie funkcje. Ich głównym zadaniem jest estetyczne wykończenie drzwi. Dotyczy to szczególnie fragmentu pod klamką i otworu na klucz. Bez szyldu mechanizm wnętrza zamka byłby wyraźnie widoczny. To natomiast sprawiłoby, że drzwi prezentowałyby się mało estetycznie. Jeśli zatem zależy Ci na wykończeniu skrzydła drzwiowego, szyld do drzwi jest koniecznym zakupem.

Oprócz funkcji estetycznej szyld drzwiowy ma także praktyczne znaczenie. Dotyczy to szczególnie modeli do WC. Od innych produktów różnią się przede wszystkim zintegrowanym pokrętłem. Dzięki niemu możesz wygodnie przekręcać zamek blokujący drzwi. Gdyby nie to pokrętło, musiałbyś każdorazowo korzystać z klucza. Szyld do drzwi łazienkowych zapewnia tym samym prywatność i ogranicza dostęp do wnętrza łazienki lub WC innym osobom w czasie, gdy Ty przebywasz w tym pomieszczeniu. Nie musisz obawiać się, że w trakcie korzystania z toalety lub brania prysznica czy kąpieli ktoś Ci przeszkodzi.

Zadaniem wszystkich szyldów jest także ochrona mechanizmu zamka przed przedostawaniem się do niego kurzu czy innych zanieczyszczeń. Jest to problem nie tylko w przypadku drzwi zewnętrznych, ale też wewnętrznych. Zabrudzenia mogłyby spowodować zatarcie się zamka i znacznie utrudnić korzystanie z niego. Dobry szyld do drzwi zasłania wszelkie szczeliny, w które kurz czy inne drobiny brudu mogą wnikać.

Jak wybrać odpowiednie szyldy na drzwi?

Raz wybrane szyldy do drzwi to inwestycja na lata. Warto postawić na produkty wyłącznie od sprawdzonych producentów, aby mieć pewność, że za jakiś czas nie zajdzie konieczność wymiany całego elementu. Znalezienie identycznego szyldu po kilku latach może sprawiać trudności, a często okazuje się nawet niemożliwe, gdy producent na przykład zdecydował o wycofaniu danego modelu z produkcji lub dystrybucji. Dobór nowych części do drzwi to natomiast uciążliwy obowiązek, na który nie każdy ma czas. Lepiej więc od razu dobrać szyldy na drzwi, które skutecznie będą chronić zamek przed zanieczyszczeniami, a przy tym wykażą odpowiednio długą żywotność.

Szyldy do drzwi to co prawda niewielkie elementy, ale ich wybór może przynieść duże problemy. W ofercie dostępnych jest bowiem mnóstwo różnorodnych modeli, wśród których trudno wybrać ten najlepszy. Przed decyzją najlepiej wziąć pod uwagę aspekty wizualne. Szyld powinien pasować zarówno do klamki do drzwi wewnętrznych, jak i całych drzwi. Najczęściej ma też wpływ na odbiór pomieszczenia. W pierwszej kolejności pomyśl o kształcie szyldu. Szyld długi będzie dobrym wyjściem, jeśli chcesz zamontować klucz w drzwiach. Chętnie wybierane są one jako szyldy do drzwi zewnętrznych. Sprawiają wrażenie wytrzymalszych i solidniejszych, jednak w praktyce zapewniają tak samo dużo bezpieczeństwa, co zamki dzielone. Szyld długi ułatwia jednak montaż, ponieważ wymaga zaledwie dwóch otworów. Z kolei montaż szyldów dzielonych jest nieco bardziej czasochłonny.

Zamki dzielone to doskonały wybór do drzwi wewnętrznych. Możesz je zamontować bez względu na rozmiar zamka. Często nie mają otworu na klucz, dlatego świetnie sprawdzają się jako element drzwi do salonu czy do pokoju dziecka. Jeśli jednak potrzebujesz wbudowanego zamknięcia, na przykład w przypadku drzwi łazienkowych, to również nie jest to problem. Z tymi szyldami jesteśmy w stanie połączyć więcej rodzajów klamek. Dają więc nam one więcej możliwości aranżacyjnych.

Szyldy i tarcze to elementy okucia meblowego, które są ważnym dodatkiem stylistycznym do drzwi w Twoim domu. Te małe elementy potrafią odmienić wygląd całego skrzydła. Warto dobrać je również do klamek do drzwi i innych elementów wykończeniowych, takich jak karnisze, poręcze czy okucia okienne.

Podczas wyboru szyldu bardzo duże znaczenie ma materiał, z którego jest on wykonany. Zwróć na to uwagę, szczególnie jeśli wybieraszszyld do drzwi zewnętrznych. Upewnij się, że zastosowany stop metalu jest odporny na korozję i dobrze zniesie negatywny wpływ warunków atmosferycznych.

W naszej ofercie dostępne są szyldy i tarcze w różnych kolorach, kształtach i stylach. Odcienie srebra pasują do surowych, nowoczesnych wnętrz, odcienie złota – do bardziej przytulnych, klasycznych pomieszczeń. W tym dziale znajdziesz także szyldy o okrągłych, kwadratowych i prostokątnych formach. Za jedne z najbardziej wytrzymałych produktów uznaje się tarcze mosiężne. Oferujemy rozetki do zamontowania w drzwiach WC, które zapewniają prywatność podczas korzystania z toalety. Z kolei szyldy na klucz proponujemy zamontować w drzwiach sypialni lub garderoby. W sklepach Castorama znajdziesz też tarcze na wkładkę oraz Yale, czyli popularne klucze bębenkowe do zamontowania w drzwiach zewnętrznych. Wybierać możesz wśród produktów wielu znanych producentów. Koniecznie też wybierz odpowiednie klamki do drzwi.