Strona główna

Strzałka w prawo

Okna, drzwi i schody

Strzałka w prawo

Akcesoria do drzwi

Strzałka w prawo

Uszczelki do drzwi

Strzałka w prawo

Uszczelki do drzwi

Kategoria Uszczelki do drzwi oferuje szeroki wybór uszczelek, które idealnie pasują do różnego rodzaju drzwi. W Castoramie znajdziesz zarówno uszczelki na całej długości drzwi, jak i elementy do uszczelniania szczelin i fug wokół drzwi. Dzięki uszczelkom możesz chronić swoje pomieszczenia przed niepotrzebnym zimnem, hałasem oraz pyłem.

Filtry

Uszczelki do drzwi

Kategoria Uszczelki do drzwi oferuje szeroki wybór uszczelek, które idealnie pasują do różnego rodzaju drzwi. W Castoramie znajdziesz zarówno uszczelki na całej długości drzwi, jak i elementy do uszczelniania szczelin i fug wokół drzwi. Dzięki uszczelkom możesz chronić swoje pomieszczenia przed niepotrzebnym zimnem, hałasem oraz pyłem.

20 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do drzwi

Wyświetlanie 20 z 20 produktów

Uszczelki do drzwi wejściowych – zadbaj o komfort przebywania w pomieszczeniu

Drzwi wejściowe to najlepsze zabezpieczenie domu przed nieproszonymi gośćmi, a także istotny element aranżacji wnętrz. Podczas montażu skrzydła zadbaj o to, aby jak najlepiej spełniało ono swoją funkcję – w tym celu zaopatrz się także w uszczelki do drzwi wejściowych. Te niepozorne elementy bardzo dobrze niwelują szczeliny znajdujące się między skrzydłem a ścianą czy podłogą i tym samym znacząco podnoszą komfort przebywania w pomieszczeniach.

Uszczelki do drzwi montowane są na ościeżnicy, choć dostępne są także modele naklejane na skrzydle drzwiowym. Trudno nie docenić korzyści, jakie niesie ze sobą ich montaż. Uszczelki do drzwi zewnętrznych nie tylko uszczelniają skrzydło, ograniczając utratę ciepła z wnętrza pomieszczenia. Ich atutem jest także izolacja przed hałasem i wilgocią oraz nieprzyjemnymi zapachami. Uszczelki do drzwi uniemożliwiają poza tym trzaskanie skrzydłem, dzięki czemu zarówno drzwi, jak i ościeżnica są chronione przed uszkodzeniami.

Uszczelki do drzwi nie są problematyczne podczas montażu – zazwyczaj są one wyposażone w pasek samoprzylepny lub instaluje się je poprzez wcisk. Dzięki wykonaniu uszczelek z mocnych materiałów służą one przez wiele lat, ponieważ są odporne na uszkodzenia oraz działanie czynników zewnętrznych. Podstawowym materiałem wykorzystywanym do ich produkcji jest guma. Równie popularne są uszczelki wykonane z materiałów sztucznych – PVC, TPE oraz kauczuku.

Uszczelki do drzwi – rodzaj uzależniony od miejsca montażu

Na rynku, w tym także w bogatej ofercie Castoramy, są dostępne różne rodzaje uszczelek do drzwi. To, na jaki model się zdecydujesz, jest uzależnione od miejsca, w którym będzie zamontowany produkt. Uszczelki do drzwi różnią się bowiem między sobą parametrami technicznymi – wymiarami, stopniem odporności na działanie czynników atmosferycznych, czy też materiałem, z którego zostały wykonane.

Bardzo często wybierany model to uszczelka gumowa do drzwi zewnętrznych lub wewnętrznych. Warto zaznaczyć, że do montażu na drzwiach wejściowych do budynku warto wybierać uszczelki przeznaczone specjalnie do tego celu. Są one bowiem odporniejsze na deszcz, mróz i wilgoć, co przekłada się z kolei na ich długą żywotność. Uszczelka gumowa do drzwi prowadzących do mieszkania nie jest z kolei narażona na wymienione czynniki, a jedną z ważniejszych jej funkcji jest wyeliminowanie problemu trzaskających drzwi.

Uszczelki do drzwi zewnętrznych to także modele przeznaczone do montażu przy skrzydle garażowym. Ich zadaniem jest ochrona wnętrza garażu przed zanieczyszczeniami, śniegiem, wodą oraz wiatrem. Podobną funkcję pełnią uszczelki szczotkowe, które są instalowane w drzwiach wewnętrznych. Szczególnie dobrze sprawdzają się one w pomieszczeniach z nierówną podłogą.

Uszczelka pod drzwi – model szczotkowy o szerokim zastosowaniu

Uszczelka pod drzwi to najczęściej model szczotkowy, dzięki któremu ochronisz wnętrze pomieszczenia przed wieloma uciążliwymi czynnikami. Ten rodzaj uszczelki składa się z części mocującej wykonanej zazwyczaj z metalu bądź tworzywa sztucznego oraz części uszczelniającej – ta z kolei ma postać szczotki, którą wykonuje się z polipropylenu. Część uszczelniająca może mieć różną gęstość, która powinna być dopasowana do Twoich potrzeb oraz wielkości szczeliny pomiędzy ościeżnicą a podłogą.

Szczotkowe uszczelki do drzwi zewnętrznych lub też wewnętrznych bardzo dobrze chronią wnętrze przed wpadającym kurzem, wilgocią, hałasem oraz przeciągiem. Pełnią one także funkcję estetyczną, ponieważ umożliwiają wyeliminowanie szczeliny pomiędzy drzwiami a podłogą. Wśród uszczelek szczotkowych dostępnych w asortymencie Castoramy znajdziesz modele, które mają część mocującą w różnych kolorach. Bez problemu więc dopasujesz uszczelkę do stylistyki drzwi.

Warto dodać, że uszczelki tego typu są wykonane z trwałych materiałów, nie musisz się więc martwić o ewentualne uszkodzenia, które mogą spowodować niepoprawne działanie uszczelki. Modele dostępne na rynku są estetycznie wykonane, mocowane dzięki paskowi samoprzylepnemu bądź śrubom, które są jednak niewidoczne po instalacji. Uszczelki szczotkowe ochronią także podłogę przed zarysowaniami w przypadku niespodziewanego obniżenia się drzwi.

Uszczelki do drzwi – modele zewnętrzne do zadań specjalnych

Uszczelnienie drzwi wejściowych to z pewnością trudniejsze zadanie niż zabezpieczenie skrzydła wewnętrznego. Uszczelki do drzwi prowadzących do budynku muszą być bowiem odporniejsze i trwalsze niż te, które montuje się w pomieszczeniach wewnętrznych. Są one narażone na działanie mrozu, deszczu i śniegu, a do tego powinny eliminować nieszczelności powstające wskutek wypaczania się skrzydła drzwiowego.

Uszczelki do drzwi zewnętrznych mają dużo mocniejszą i solidniejszą konstrukcję. Do ich produkcji używa się też trwalszych materiałów. Bardzo dobrym tworzywem jest kauczuk silikonowy, który jest trwały i przez wiele lat zachowuje odpowiednią sprężystość. Parametry te są istotne także ze względu na fakt, iż uszczelka mocowana przy drzwiach zewnętrznych ma za zadanie wyhamowywać ciężkie skrzydło i uniemożliwiać trzaskanie nim.

Podczas zakupów warto zdecydować się na modele uszczelek przeznaczone tylko do montażu w drzwiach zewnętrznych. Są one bowiem dostosowane do specyfiki miejsca instalacji. Nie niszczą się szybko, są także odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne, o które nietrudno podczas codziennego użytkowania drzwi. Istotny jest także materiał, z którego wykonano skrzydło – inne uszczelki do drzwi sprawdzą się w przypadku skrzydła drewnianego, inne są z kolei przeznaczone do drzwi metalowych.

Uszczelki do drzwi garażowych – jakie mają zalety?

Uszczelki przeznaczone do bram garażowych są równie trwałe i wytrzymałe jak modele montowane przy drzwiach zewnętrznych. Tego rodzaju uszczelki do drzwi spełniają także podobną funkcję. Doszczelniają one pomieszczenie, chroniąc je przed przeciągami oraz ograniczając uciekanie ciepłego powietrza z wnętrza garażu. Skutecznie przeciwdziałają również dostawaniu się do środka zanieczyszczeń oraz wilgoci, dzięki czemu możesz cieszyć się większym komfortem przebywania w tym pomieszczeniu.

Uszczelki do drzwi garażowych to zarówno modele gumowe przeznaczone do montażu w górnej części skrzydła, jak i modele szczotkowe, które są wyposażone w długie i gęste włosie. Uszczelki szczotkowe dzięki odpowiedniej konstrukcji nadają się nawet do sporych szczelin między skrzydłem a podłożem. Są one odporne na ścieranie oraz uszkodzenia, nadają się także do nierównych powierzchni.

Uszczelki do drzwi garażowych w części mocującej mogą być wykonane z aluminium. Część uszczelniająca to z kolei wspomniane już włosie wytworzone ze sztucznych materiałów lub też guma termoplastyczna odporna na uszkodzenia mechaniczne. Na rynku znajdziesz uszczelki do drzwi garażowych w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu wybierzesz model dopasowany do skrzydła garażowego w Twoim domu.

FAQ

Jak uszczelnić drzwi wejściowe do mieszkania?

Przed przystąpieniem do uszczelniania drzwi wejściowych do mieszkania sprawdź najpierw, czy są one odpowiednio wyregulowane na zawiasach. Kolejnym krokiem jest uszczelnienie drzwi przeznaczonymi do tego produktami. Są to uszczelki wykonane z gumy montowane na skrzydle drzwiowym lub ościeżnicy. Jeżeli drzwi wejściowe do mieszkania są nieszczelne także od dołu, sięgnij po uszczelkę piankową, listwę uszczelniającą lub też uszczelkę szczotkową, która skutecznie ochroni wnętrze mieszkania przed kurzem, hałasem oraz przeciągami.

Jak uszczelnić drzwi wejściowe w bloku?

Jeśli chcesz uszczelnić drzwi wejściowe w bloku, pamiętaj, aby zrobić to podczas dodatnich temperatur powietrza, najlepiej w okresie od wiosny do jesieni. Przed wykonaniem uszczelnienia wyreguluj drzwi na zawiasach, zaopatrz się też w uszczelki przeznaczone do drzwi zewnętrznych o odpowiednich parametrach. Wybieraj uszczelki wykonane z mocnych materiałów odpornych na uszkodzenia, dopasowane do tworzywa, z którego zrobione są drzwi wejściowe. Podczas uszczelniania nie zapomnij także o dole skrzydła – w tym miejscu dobrze sprawdzają się listwy uszczelniające lub uszczelki szczotkowe.

Jak uszczelnić drzwi wejściowe od spodu?

Uszczelniając drzwi wejściowe od spodu, do wyboru masz kilka możliwości. Jedną z nich jest uszczelka piankowa, którą można przycinać, a jej montaż polega na wsunięciu jej pod drzwi. Uszczelki piankowe są bezpieczne dla delikatnych podłóg podatnych na zarysowania. Do uszczelnienia drzwi od spodu możesz też wykorzystać uszczelki szczotkowe. Nie tylko chronią one przed utratą ciepła, ale dodatkowo izolują od hałasu i ograniczają przedostawanie się do wnętrza mieszkania kurzu i innych zanieczyszczeń. Ich montaż także nie jest skomplikowany.