Strona główna

Strzałka w prawo

Okna, drzwi i schody

Strzałka w prawo

Akcesoria do drzwi

Strzałka w prawo

Listwy przydrzwiowe

Strzałka w prawo

Listwy przydrzwiowe

Listwy przydrzwiowe to kluczowy element wykończeniowy wnętrz, którym warto poświęcić uwagę podczas aranżacji domu czy mieszkania. Dzięki nim tworzymy spójny i estetyczny wystrój drzwi, a także zabezpieczamy ich krawędzie przed uszkodzeniami w wyniku ich regularnego użytkowania.

Filtry

Listwy przydrzwiowe

Listwy przydrzwiowe to kluczowy element wykończeniowy wnętrz, którym warto poświęcić uwagę podczas aranżacji domu czy mieszkania. Dzięki nim tworzymy spójny i estetyczny wystrój drzwi, a także zabezpieczamy ich krawędzie przed uszkodzeniami w wyniku ich regularnego użytkowania.

20 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do drzwi

Wyświetlanie 20 z 20 produktów

Listwy przydrzwiowe – estetyczne obramowanie drzwi

Montaż drzwi wewnątrz budynków wymaga korzystania z wielu różnorodnych elementów. Jednym z nich jest oczywiście ościeżnica. To obramowanie, które umieszcza się we wnęce drzwiowej. Ten element konstrukcyjny stanowi ramę, do której następnie mocuje się skrzydło drzwiowe za pomocą zawiasów. O ile jednak ościeżnica jest elementem konstrukcyjnym, o tyle zupełnie inne funkcje pełnią listwy drzwiowe.

Opaski maskujące do drzwi to nic innego jak listwy, które mają za zadanie zakryć szczelinę pomiędzy futryną a ścianą. W takiej szczelinie bardzo często można dostrzec piankę montażową. Aby zatem zadbać o estetykę montażu skrzydła, a także zapewnić łagodne przejście między ościeżnicą a ścianą, stosuje się listwy przydrzwiowe.

Opaska maskująca do drzwi powinna być dopasowana stylistycznie do skrzydła. Zazwyczaj też jest wykonana z tego samego materiału, co ościeżnica. Opaski maskujące do drzwi nadają odpowiedni styl skrzydłom. Na dole łączą się z listwą przypodłogową.

Listwy przydrzwiowe mogą także podwyższać drzwi. Niektóre modele bardzo dobre prezentują się z wysoką maskownicą. Takie rozwiązania doskonale sprawdzają się w wielu aranżacjach zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych.

Listwy przydrzwiowe są montowane na kilka sposobów. Niektóre z nich wymagają użycia odpowiedniego kleju. Inne listwy natomiast już są pokryte warstwą kleju. Takie samoprzylepne listwy przydrzwiowe są wyjątkowo proste i szybkie do zamontowania.

Budowa listwy drzwiowej nie jest skomplikowana. Opaska maskująca w gruncie rzeczy składa się z trzech profili. Dwa z nich są mocowane pionowo po bokach otworów. Z kolei jeden profil poziomy jest przytwierdzany nad drzwiami. Opaski montuje się po obu stronach otworu drzwiowego, dlatego komplet obejmuje podwójny zestaw.

Listwy dopasowane do każdego skrzydła

Tak, jak na rynku są dostępne różne skrzydła drzwiowe, tak i listwy przydrzwiowe znajdziesz wielu dostępnych kolorach, rozmiarach, a nawet wzorach. Listwy mogą być wykonane z przeróżnych materiałów. Najlepiej jednak jeśli odpowiada on pozostałym elementom wykończenia otworu drzwiowego.

Listwy przydrzwiowe mogą być również wykończone gzymsem. Dzięki temu prezentują się oryginalnie i dekoracyjnie.

W ramach tej kategorii znajdziesz listwy dostępne w wielu rozmiarach, kolorach i wzorach. Zdołasz dobrać model listwy do każdej ościeżnicy i każdego skrzydła drzwiowego. Duży wybór tych produktów sprawia, że możesz stworzyć stonowane lub oryginalne aranżacje. Przede wszystkim jednak zadbasz o estetyczne wykończenie otworu drzwiowego.

Listwy przydrzwiowe drewniane

Drewno jako materiał konstrukcyjny jest cenione ze względu na jego trwałość i elastyczność. W aranżacjach natomiast drewno jest chętnie wykorzystywane głównie z powodu jego estetycznego wyglądu. Dlatego też listwy przydrzwiowe drewniane znajdują zastosowanie podczas wykańczania otworów drzwiowych.

Listwy przydrzwiowe drewniane powinny być wykonane z tego materiału, z którego powstała ościeżnica. Przede wszystkim jednak wizualnie powinny pasować do skrzydła drzwiowego.

Listwy przydrzwiowe drewniane są zaimpregnowane i gotowe do użycia. Nie wymagają malowania lub innych dodatkowych zabiegów.

Drewniana opaska maskująca nadaje ciepła każdej aranżacji. Sprawdza się w nowoczesnych i tradycyjnych wnętrzach. Takie opaski maskujące do drzwi są równocześnie trwałe, dlatego na długi czas zachowają estetyczny wygląd.

Listwy przydrzwiowe z MDF

Wiele ościeżnic jest wykonanych z płyty wiórowej. Również w ofercie Castoramy znajdziesz szeroki wybór modeli stworzonych właśnie z tego materiału. Dużą zaletą podobnego rozwiązania jest przede wszystkim wytrzymałość i trwałość tych produktów.

Opaska maskująca drzwi, futryny i przestrzeń przy podłodze wykonana z MDF charakteryzuje się dużym bogactwem dostępnych wzorów. Niektóre z nich mogą imitować również inne tworzywa. Opaski wykończone wzorem przypominającym beton lub jednolitą barwą to bardzo ciekawy sposób na wykończenie otworu drzwiowego.

Opaska maskująca drzwi z MDF jest chętnie wykorzystywana ze względu na łatwy montaż i dużą trwałość. Również szeroki wybór kolorystyki oraz wzorów mają wpływ na znaczną popularność tych produktów. 

Dekoracyjne listwy z gzymsem

Otwór drzwiowy może stać się ozdobą w każdym wnętrzu. Wszystko, co musisz zrobić, to zaopatrzyć się w odpowiednie listwy przydrzwiowe. W stworzeniu oryginalnej i niebanalnej dekoracji pomogą Ci listwy przydrzwiowe białe. Szczególnie modele z gzymsem będą wyjątkowym dodatkiem do każdego wnętrza.

Listwy przydrzwiowe białe z gzymsem doskonale sprawdzają się w klasycznych aranżacjach. Górny profil w ich przypadku jest wzbogacony o niewielki gzyms. Pełni on wyłącznie funkcję dekoracyjną.

Opaska maskująca drzwi samoprzylepna

Standardowa opaska maskująca drzwi, futryny i łącząca się z listwą przypodłogową wymaga wykorzystania kleju podczas montażu. To dzięki niemu jest możliwe przymocowanie listwy do ściany nad ościeżnicą. Taki montaż wymaga jednak odpowiednich umiejętności. Po wykonaniu go należy także odczekać pewną ilość czasu, aby wiązanie stało się trwałe.

Samoprzylepne listwy przydrzwiowe to rozwiązanie, z którego korzystają osoby bez doświadczenia lub bez dużej ilości wolnego czasu. Taka opaska maskująca drzwi z jednej strony jest pokryta warstwą kleju. Wystarczy ściągnąć folię zabezpieczającą, przyłożyć listwę do ściany i docisnąć ją. Aby zapewnić dobre wiązanie, warto przytrzymać listwę nieco dłużej. Dzięki temu klej w każdym miejscu dobrze złapie.

Samoprzylepne listwy przydrzwiowe są bardzo łatwe w użyciu. Nie wymagają mieszania czy nakładania kleju. Co więcej, nic z nich nie ścieka. Dlatego montaż takich listew odbywa się w bardzo czystych warunkach.

Opaska maskująca drzwi półokrągła

Oprócz klasycznych płaskich listew możesz spotkać się również z innymi modelami. Półokrągła opaska maskująca drzwi może być montowana na framudze pod kątem. Jej krawędź jest zaokrąglona. Dzięki temu przejście pomiędzy ścianą a sufitem jest wykończone w estetyczny i elegancki sposób.