Strona główna

Strzałka w prawo

Okna, drzwi i schody

Strzałka w prawo

Akcesoria do drzwi

Strzałka w prawo

Klamki do drzwi

Strzałka w prawo

Klamki do drzwi wewnętrznych

Strzałka w prawo

Klamki do drzwi wewnętrznych

Klamki do drzwi wewnętrznych to nieodłączny element wyposażenia każdego mieszkania czy domu. Pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale także estetyczną. Dostępne w różnych kolorach, kształtach i stylach pozwalają na dobór klamek do indywidualnych preferencji i charakteru wnętrza

Filtry

Klamki do drzwi wewnętrznych

Klamki do drzwi wewnętrznych to nieodłączny element wyposażenia każdego mieszkania czy domu. Pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale także estetyczną. Dostępne w różnych kolorach, kształtach i stylach pozwalają na dobór klamek do indywidualnych preferencji i charakteru wnętrza

346 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Klamki do drzwi

Wyświetlanie 24 z 346 produktów

Załaduj więcej

Wiele klamek, jedno zastosowanie

Drzwi pokojowe stanowią ważny element wykończenia wnętrza. Aby doskonale pasowały do wyposażenia i były w pełni funkcjonalne, wybierz do nich jedną z klamek do drzwi wewnętrznych. Zobacz, jakie modele znajdziesz w ofercie sklepów budowlanych Castorama!

Klamki służą przede wszystkim do otwierania i zamykania drzwi. Pełnią jednak także istotną funkcję dekoracyjną. Źle dobrany model klamki do drzwi wewnętrznych może sprawić, że wystrój pomieszczenia będzie wydawał się niespójny. Wybierając ten element, dopasuj go do wyglądu drzwi i aranżacji wnętrza. Możesz to zrobić dzięki różnorodności klamek dostępnych w sprzedaży.

Oferowane są modne klamki do drzwi wewnętrznych z szyldem prostym, bez blokady ani otworu na zamek, a także elementy z krótkim szyldem w wielu kształtach – między innymi kwadratowym i okrągłym. Możesz również wybierać modele z otworami na zamek czy też wbudowanym pokrętłem, który blokuje drzwi. Te modele polecane są szczególnie do wykańczania drzwi łazienkowych i WC.

Market budowlany Castorama oferuje Ci modele zróżnicowane pod względem wzornictwa oraz materiału, z jakiego zostały wykonane. Możesz wybrać także modne klamki do drzwi wewnętrznych z otworem na zamek czy z wbudowaną w szyld blokadą. Spośród dostępnych modeli znajdziesz produkty przeznaczone do różnych wnętrz, a także nieco innej funkcji, jaką pełnią drzwi wewnętrzne.

Rodzaje klamek do drzwi wewnętrznych

Klamki do drzwi wewnętrznych to zestawy dwóch elementów mocowanych po obu stronach drzwi. Mechanizm wpuszczany wewnątrz płyty drzwiowej umożliwia zamykanie pokoju i otwieranie go w wygodny sposób. Jest to tym samym blokada, dzięki której skrzydło drzwiowe nie otwiera się przypadkowo. Taka najprostsza w budowie klamka pozwala na zapewnienie większej prywatności osobom przebywającym w danym pomieszczeniu niezależnie od jego przeznaczenia.

Niektóre klamki wyposażone są także w specjalne blokady przypominające kluczyk. Za ich pomocą możesz zablokować drzwi w pozycji zamkniętej, aby nikt niepowołany nie wszedł do pomieszczenia. Tym samym klamki pełnią również funkcję zabezpieczającą wnętrze przed dostępem niepożądanych osób. Dodatkowo montując je, zadbasz o to, aby nikt nie przeszkodził Ci podczas brania kąpieli lub prysznica albo korzystania z toalety.

Klamki wewnętrzne pełnią również funkcję estetyczną. Nawet najprostsze skrzydło drzwiowe może zyskać klasyczny lub nowoczesny wygląd dzięki odpowiednim klamkom i szyldom. Ten pozornie mało istotny element jest bardzo praktyczną ozdobą każdych drzwi.

Wybierz odpowiednią klamkę do swoich drzwi

Klamki do drzwi wewnętrznych możesz wybierać pod kątem wielu różnych cech tych produktów lub ich parametrów. Od Ciebie zależy, która właściwość będzie miała największe znaczenie podczas wyboru.

Jeśli poszukujesz klamki do drzwi pokojowych, zwróć szczególną uwagę na to, czy będzie ona pasować do wyglądu drzwi. Jeśli są one lekkie i mają delikatne zdobienia, klamka z dużą ilością dekoracji i wykonana z ciężkiego metalu może nie wyglądać dobrze. W takim wypadku lepiej jest wybrać prosty, klasyczny model z chromowanej stali. Stylizowane na antyczne dodatki warto zastosować do drewnianych drzwi osadzonych na grubych ościeżnicach. Równocześnie do nowoczesnych skrzydeł drzwiowych dobrym wyborem mogą być modne klamki do drzwi wewnętrznych z kwadratowymi szyldami. Nadają wyrazisty charakter, a niekiedy też futurystyczny wygląd drzwiom.

Istotny jest także kolor tego elementu. Czarna klamka do drzwi w tym samym kolorze nie będzie dobrze pasowała. Przede wszystkim stanie się niewidoczna. Jeśli zależy Ci na dodatkowym elemencie dekoracyjnym skrzydła, wybierz model chromowany lub biały do okleiny w ciemnym kolorze. Z kolei czarne klamki mogą stać się ciekawym dopełnieniem drzwi w jasnych kolorach: szarości, bieli czy też imitujących naturalne drewno. Sposób wykończenia klamki natomiast wpłynie na jej estetykę. Błyszcząca powierzchnia prezentuje się bardzo estetycznie, ale też wymaga częstszego wycierania odcisków palców. Z kolei wykończenie matowe jest praktyczniejsze.

Kształt klamki do drzwi pokojowych i szyldu w pewnym stopniu określa, gdzie możesz użyć danego produktu. Do klasycznych wnętrz staraj się wybierać szyldy zaokrąglone lub owalne. W nowoczesnych aranżacjach natomiast możesz pozwolić sobie na szyld kwadratowy lub prostokątny.

Kolejną ważną kwestią jest materiał, z którego została wykonana klamka do drzwi. Przeważnie stosuje się do ich produkcji stop cynku. To materiał odporny na ścieranie, a przy tym odpowiednio wytrzymały. Dodatkowo bardzo łatwo go wykończyć w różnych kolorach czy też w satynie.

Sposób połączenia klamki i szyldu również ma znaczenie. Klamki wewnętrzne mogą być albo zintegrowane z szyldem na zamek, albo też oferowane jako dwa osobne elementy. Od Ciebie zależy, który wariant wybierzesz. Docelowo zdecydowana większość drzwi wewnętrznych ma miejsce na zamontowanie wkładki z zamkiem. W takim wariancie wykończenie otworu ma bardzo duże znaczenie. Klamki zintegrowane z szyldem na zamek są łatwiejsze i szybsze do zamontowania. Nie musisz montować obu elementów osobno i dopasowywać ich do siebie. Zwróć jednak uwagę czy rozstaw pomiędzy klamką a otworem na zamek jest taki sam jak w Twoim modelu drzwi.

Duże znaczenie ma także budowa szyldu. Dostępne są szyldy z otworem na zamek na klucz. To standardowe rozwiązanie w przypadku pokojów, pomieszczeń biurowych i wszelkich innych wnętrz, do których dostęp ma być ograniczony posiadaniem klucza. W przypadku łazienek i WC najlepiej wybrać od razu klamkę z szyldem przeznaczonym do tego typu pomieszczeń. Z jednej strony szyld jest zakończony zaślepką. Od wewnątrz pomieszczenia natomiast ma specjalny uchwyt, który pozwala na wygodne operowanie zamkiem. Nie wymagany jest do tego klucz.