Produkty

Budujemy ramę łóżka z palet

Budujemy ramę łóżka z palet

Meble z palet to modny obecnie trend wyposażenia wnętrz. Większość z nich jest łatwa i przede wszystkim tania do wykonania. Wyposażenie samodzielnie zbudowane z tego popularnego materiału jest niezwykle oryginalne i wprowadza do wnętrz szczególny klimat. Jak zbudować ramę łóżka z palet?

rama z europaletyDlaczego palety?

Ramę łóżka z palet wykonamy szybko i tanio. Będzie się ona również prezentować dokładnie tak, jak tego oczekujemy. Ramę przemalujemy na wybrany kolor lub ozdobimy wzorem. Mamy też możliwość wykonania wezgłowia doskonale dopasowanego do naszych potrzeb. Rama z palet może być również wysoce funkcjonalna – pod stelażem zmieścimy pudełka lub wykonamy dopasowane szuflady do przechowywania akcesoriów, a do spodu szkieletu zamontujemy kółka, dzięki którym ciężką konstrukcję z łatwością przestawimy. Palety dają również szerokie pole wariantów wykończenia – dzięki nim naszą ramę mamy szansę wykonać tak, aby nie tylko spełniała nasze potrzeby, ale dopasowała się idealnie do warunków pomieszczenia.

Czego potrzebujemy do budowy ramy łóżka?

Głównym materiałem są palety, które w łatwy sposób zdobędziemy w różnych miejscach – magazynach, fabrykach czy hurtowniach. Przeciętna rama łóżka będzie wymagała od 6 do 8 europalet o wymiarze 120 x 80 cm, wszystko jednak zależy od naszego projektu. Stworzenie go to ważny etap pracy, ponieważ to właśnie wyrysowany szkic ramy pomoże nam zorientować się, czego dokładnie potrzebujemy. Łączenia europalet możemy wykonywać na różne sposoby.

Szlifierka mimośrodowa MacAllister 300 WWarto sprawdzić, jak będzie się wstępnie prezentowała rama, spajając jej elementy za pomocą opaski zaciskowej (popularna trytytka), która jest w stanie dość mocno je zespolić, dzięki czemu przekonamy się, czy rama odpowiada naszym wymaganiom. Łączyć elementy można również za pomocą gwoździ i wkrętów, jednak te ostatnie sprawdzą się lepiej. Pamiętajmy, aby wybierać akcesoria łączeniowe specjalnie przeznaczone do drewna, muszą być one również odpowiedniej długości i grubości.

Rama do łóżka z palet – wykończenie

Wykonaną z europalet konstrukcję warto wyszlifować, aby powierzchnie poszczególnych desek były gładkie i odpowiednio przygotowane do dalszego wykończenia. Możemy pokryć je bezbarwnym lakierem do drewna bądź bejcą, która zabarwi jasną powierzchnię palet na wybrany przez nas kolor. Jeśli szukamy innych stylizacji, rama doskonale podda się dalszemu malowaniu, ozdabianiu i barwieniu.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jak wybrać elektronarzędzia bezprzewodowe? Poznaj bogatą ofertę marki Erbauer!

Jak wybrać elektronarzędzia bezprzewodowe? Poznaj bogatą ofertę marki Erbauer!
Dobrze wyposażony przydomowy warsztat to komfort pracy i możliwość realizowania się w roli projektanta, konstruktora oraz samodzielnego twórcy ...
Czytaj więcej

Jakie elektronarzędzia wybrać jako prezent?

Jakie elektronarzędzia wybrać jako prezent?
Poszukując prezentów dla naszych najbliższych, zwracamy uwagę na praktyczną stronę ich zastosowania. Dzięki temu mamy pewność, że podarunek będzie tra...
Czytaj więcej

Jak zbudować prostą szopę na narzędzia

Jak zbudować prostą szopę na narzędzia
Niektóre konstrukcje są na tyle proste do zbudowania, że bez problemu poradzimy sobie z ich postawieniem samodzielnie. Dzięki temu na naszej posesji c...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Budujemy ramę łóżka z palet