icon
10.03 niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
10.03 niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Łóżko kontynentalne, jak wygląda, z czego się składa

W jaki sposób możemy zapewnić sobie spokojny i zdrowy sen? Oczywiście tylko przez wygodne łóżko oraz dokładny wybór wszystkich jego elementów: zagłówka, podstawy, materaca, a także nóżek oraz tkaniny. Tylko tak dobrane łóżko zapewni nam wysoki komfort snu oraz relaks.

Styl kontynentalny w klasycznej wersji nawiązuje do drewna. Ma to związek z tradycją europejską, jaka była utrzymana w danych wnętrzach mieszczańskich. Meble są tutaj duże, bardzo luksusowe, masywne. Wykonane są z ogromną dbałością. Oprócz drewna duże znaczenie mają także tkaniny obiciowe, które mogą być zastosowane np. na zagłówkach łóżek.

Styl kontynentalny jest z pewnością bardzo elegancki, wytworny, pełen szyku. Wnętrza wypełnione dodatkami kontynentalnymi są często pełne przepychu, ale nie mają nic wspólnego z barokową przesadą.

Ze względu właśnie na te duże, masywne meble, styl ten na pewno dedykowany jest do dużych domów z przestronnymi wnętrzami.

Kontynentalne łóżka – z czego się składają

Łóżko kontynentalne to mebel, który uważa się za wyjątkowo wygodny. Charakteryzuje się budową monumentalną, ze skrzyniami typu boxspring lub box. Zbudowane ze skrzyni ze sprężynami obitymi pianką poliuretanową w środku, na nie nakładamy materac lub top. Skrzynie typu box natomiast zamiast sprężyn mają elastyczne listwy, czyli stelaż regulowany, w najnowocześniejszych modelach sterowany elektrycznie.

Mówiąc najprościej, łóżko kontynentalne składa się z dwóch boxów oraz wezgłowia. Specjalny system mocowań w szybki i prosty sposób łączy te trzy elementy, czyniąc łóżko kontynentalne łóżkiem o wyjątkowych walorach. Mebel ten możemy od podstaw złożyć i skompletować sami. Inne nóżki, inne skrzynie, inne wezgłowie. Dzięki temu mebel tego typu prawdopodobnie będzie jedyny w swoim rodzaju.

SMALL_lozko_kontSMALL_lozko_kontSMALL_lozko_kontSMALL_lozko_kont

Kontynentalne – dlaczego tak wygodne?

Łóżka kontynentalne są tak przystosowane, aby kręgosłup pozostawał odpowiednio ułożony. Przy optymalnej wysokości – dzięki skrzyniowej konstrukcji – umożliwiają dużo łatwiejsze wstawanie. Po całej nocy, jeśli śpimy na odpowiednim materacu, mięśnie są rozluźnione, dlatego pamiętać należy o powolnym wstawaniu z pozycji siedzącej i wspieraniu się rękoma.

Ważne, żeby zagłówek można było łatwo dopasować do pożądanej pozycji i oprzeć wygodnie plecy, tak by móc komfortowo zjeść śniadanie czy nawet pracować w łóżku. Tylko taki komfort pozwala rzeczywiście zregenerować siły.

Łóżka kontynentalne są zwykle bardzo szerokie i wysokie. Wygodne dlatego, że składają się z dwóch lub trzech warstw. Współpraca tych trzech powierzchni powoduje, że plecy mają odpowiednią, anatomiczną pozycję, nacisk jest rozłożony na całej powierzchni materaca, a sen jest relaksujący i głęboki.

Każde łóżko kontynentalne dostępne jest w wielu wersjach kolorystycznych, co zwiększa ich atrakcyjność i pozwala na swobodne wkomponowanie we wnętrza.

Tak ogromne i wygodne łóżko z pewnością stanie się azylem, w którym będziemy chcieli spędzać czas po pracy. A jeśli do niego dobierzemy stylowe szafki nocne oraz dekoracje, z pewnością zyskamy ciekawą aranżację pomieszczenia. Łóżko, a dokładniej mówiąc łoże kontynentalne, jest nieodłącznym elementem sypialni amerykańskich i skandynawskich. Amerykanie kochają je za przestrzeń i dużo miejsca do snu. My kochamy je coraz bardziej. To dobrze, bo dzięki nim mamy szansę na naprawdę zdrowy i wygodny odpoczynek.

SMALL_poduchaSMALL_poduchaSMALL_poduchaSMALL_poducha