Strona główna

Strzałka w prawo

Malowanie

Strzałka w prawo

Narzędzia malarskie

Strzałka w prawo

Pędzle

Strzałka w prawo

Pędzle

Pędzle są podstawowym akcesoriami malarskimi stosowanymi przy wykończeniu wnętrz, ale również pracach na zewnątrz. Mogą służyć do nakładania gruntów, farb, lakierobejc, lakierów czy impregnatów.

Filtry

Pędzle

Pędzle są podstawowym akcesoriami malarskimi stosowanymi przy wykończeniu wnętrz, ale również pracach na zewnątrz. Mogą służyć do nakładania gruntów, farb, lakierobejc, lakierów czy impregnatów.

123 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia malarskie

Wyświetlanie 24 z 123 produktów

Załaduj więcej

PĘDZEL – NIEZBĘDNE AKCESORIUM PODCZAS REMONTU

Zanim rozpoczniesz prace remontowe, wybierz odpowiednie akcesoria, które ułatwią działanie i sprawią, że efekty będą zadowalające. Przed malowaniem ścian czy drewnianych powierzchni zapoznaj się z różnymi typami pędzli. Akcesorium malarskie składa się ze szczeciny – ten element może być wykonany z naturalnego lub sztucznego włosia. Pozostałe części pędzla to trzonek oraz skuwka, dzięki której włosie jest dobrze przymocowane.

Akcesorium malarskie przyda Ci się podczas odświeżania ścian, grzejników czy mebli. W naszym asortymencie znajdziesz modele, które posłużą Ci do nakładania farb rozpuszczalnikowych, a także preparatów przygotowanych na bazie wody. Pędzel przyda Ci się także do aplikowania impregnatów do drewna – akcesorium odpowiednie do tego zadania również znajdziesz w naszym asortymencie. Przygotowaliśmy także uniwersalne produkty, które zawsze warto mieć w swoim warsztacie. Nasza oferta obejmuje pędzle sprawdzonych marek, na przykład Diall czy Favorite. Wybór akcesoriów od doświadczonych producentów to gwarancja wysokiej jakości narzędzi oraz prac remontowych przeprowadzonych dokładnie i sprawnie.

POZNAJ RODZAJE AKCESORIÓW MALARSKICH!

Oferujemy Ci pędzle, które mają rozmaite zastosowania. Dzięki temu bez trudu znajdziesz model idealny do planowanych prac wykończeniowych. W naszym asortymencie jest pędzel z płaskim włosiem, a także model z okrągłą szczeciną. Przygotowaliśmy również komplety akcesoriów – przydadzą Ci się, jeśli przeprowadzasz gruntowny remont i potrzebujesz kilku rodzajów narzędzi malarskich. W naszej ofercie są pędzle o różnej szerokości, więc znajdziesz model zarówno do pokrycia większej powierzchni, jak i aplikowania preparatu w trudno dostępnych miejscach. Przygotowaliśmy akcesoria malarskie o różnorodnych kształtach, na przykład ławkowce czy półangielskie. W naszym sklepie nie zabrakło produktów przeznaczonych do farb rozcieńczanych wodą oraz produktów rozpuszczalnikowych. Oferujemy Ci pędzle, przy pomocy których wykonasz na ścianie interesujące elementy dekoracyjne, na przykład farbą lub tynkiem. Jeśli zajmujesz się wytwarzaniem mebli z drewna, zdecyduj się na akcesorium malarskie przeznaczone do aplikowania lazury ochronnej lub impregnatu. Pędzel tego typu pomoże Ci zabezpieczyć drewnianą powierzchnię.

WYBIERZ PĘDZEL O ODPOWIEDNIM ROZMIARZE I KSZTAŁCIE

W naszym asortymencie znajdziesz pędzle, których szerokość mieści się w granicach 6-190 milimetrów. Przed wybraniem produktu zastanów się, na jak dużej powierzchni będziesz nim pracować. Jeśli przed Tobą odświeżanie koloru kaloryfera, wybierz specjalnie przeznaczony do tego pędzel, który wyróżnia się wygiętą częścią roboczą. Dzięki niej łatwiej dotrzesz w każdy zakamarek nie tylko grzejnika, lecz także barierek na balkonie lub metalowego ogrodzenia wokół domu. Planujesz odnowić ściany zewnętrzne? Do elewacji wybierz szeroki pędzel malarski, który pozwoli Ci szybciej wykończyć dużą powierzchnię.

Pędzle do malowania mają rozmaite kształty, pośród których znajduje się ławkowiec – jest doskonały do przygotowywania powierzchni, a także do malowania strukturalnego. Wyróżnia się także modele angielskie i półangielskie, które posłużą Ci do pokrycia farbą nieco mniejszych fragmentów ściany. Wykorzystasz je w rogach pomieszczenia – pokrycie tych miejsc szerokim, dużym pędzlem nie byłoby precyzyjne. Przygotowaliśmy także okrągły pędzel malarski – zastosujesz go do tworzenia wzorów, ale także do malowania drzwi czy okien. Oferujemy Ci również modele bez trzonka. Znacznie łatwiej tworzyć przy ich pomocy rozmaite ornamenty.

AKCESORIUM DO MALOWANIA ŚCIAN WEWNĘTRZNYCH – JAKIE WYBRAĆ?

Zamierzasz wykonać ciekawe motywy ozdobne na ścianie i potrzebujesz odpowiedniego pędzla? Jednym z akcesoriów wartych uwagi jest model do odcinania kolorów. Przy pomocy produktu stworzysz biały pasek, który łączy odcień ściany z sufitem, co prezentuje się elegancko i pozwala uniknąć nieestetycznych nierówności. Jeśli zamierzasz użyć szablonów do namalowania wzorów na ścianie, wybierz pędzel o mniejszej szerokości. Akcesorium pozwoli Ci na tak zwane tapowanie – ten sposób malowania polega na wielokrotnym, delikatnym uderzaniu, które sprawia, że farba rozkłada się równomiernie i nie wchodzi pod szablon. Jeśli lubisz samodzielnie tworzyć wzory na ścianach, wykorzystaj pędzel do tworzenia linii – ten model także znajdziesz w naszej ofercie.

Przed zakupem akcesorium zwróć uwagę nie tylko na szerokość, lecz także rodzaj włosia. Planujesz do odświeżenia koloru użyć farby wodorozcieńczalnej? Postaw na syntetyczne pędzle do malowania ścian. Dzięki niemu unikniesz nieestetycznego efektu smug, a powierzchnia po aplikacji farby będzie gładka. Do preparatów wodorozcieńczalnych nie sprawdzą się pędzle z naturalnym włosiem – mogłyby bowiem powodować smużenie, ponieważ szybko chłoną wodę. Akcesoria ze szczeciną pochodzącą najczęściej od świni sprawdzą się do farby na bazie rozpuszczalnika. Zaletą pędzli z naturalnym włosiem jest odporność na odkształcenia.