Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Narzędzia pomiarowe

Strzałka w prawo

Miarki

Strzałka w prawo

Kątowniki

Strzałka w prawo

Kątowniki

Dokładne zmierzenie kąta nachylenia przedmiotu wymaga posłużenia się odpowiednim narzędziem – jest nim oferowany kątownik, który przyda się podczas montowania półek.

Filtry

Kątowniki

Dokładne zmierzenie kąta nachylenia przedmiotu wymaga posłużenia się odpowiednim narzędziem – jest nim oferowany kątownik, który przyda się podczas montowania półek.

23 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Miarki

Wyświetlanie 23 z 23 produktów

Kątomierz i kątownik – proste narzędzie do wielu zadań

Wśród licznych narzędzi pomiarowych dostępnych w naszej ofercie możesz znaleźć również praktyczne kątowniki. Kątownik to podstawowe narzędzie w pracy stolarza czy cieśli. Ten prosty przedmiot pozwala określić, czy wybrany kawałek drewna lub fragment innego materiału ma właściwe kąty. Pomoże Ci też przy określeniu, czy płaszczyzny konstrukcji są do siebie prostopadłe. Pomaga również osiągnąć kąt prosty w tworzonym przedmiocie lub konstrukcji.

Przygotowane przez nas akcesoria mogą zdecydowanie ułatwić wykonanie remontu mieszkania, jak również przydać się podczas prac stolarskich w przydomowym warsztacie. Stosując kątomierz w swoich pracach, precyzyjnie wyznaczysz kąt prosty – co jest szczególnie istotne podczas budowy schodów, tarasu czy też wstawiania ościeżnicy. Przedmiot ten będzie przydatny również wtedy, kiedy postanowisz własnoręcznie wykonać szafkę na klucze, karmnik dla ptaków, skrzynię na bibeloty lub ramkę na zdjęcia.

Kątomierz jest narzędziem bezpiecznym i łatwym w użyciu. Dzięki temu w prace stolarskie możesz zaangażować nawet swoje pociechy. Współpraca i wspólnie spędzony czas na tworzeniu czegoś do domu z pewnością umocni więzi i pogłębi waszą relację.

Kątomierz tarczowy pozwoli Ci na przycięcie wielu elementów pod tym samym kątem. Kątomierz pozwoli Ci w łatwy sposób skopiować pomiar na wielu elementach. Wytrzymałość, trwałość i solidne wykonanie sprawi, że to akcesorium posłuży Ci długie lata. Produkt jest wyposażony w tarczę, która umożliwi Ci pomiary kątów od zera do stu osiemdziesięciu stopni.

Jaki kątownik będzie najlepszy?

W Castoramie możesz odszukać artykuły wykonane z różnych materiałów, charakteryzujących się wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W ofercie posiadamy akcesoria wyprodukowane zarówno z aluminium, jak i stali czy też tworzywa sztucznego. Z pewnością odnajdziesz takie narzędzie, które będzie spełniało Twoje wymagania.

Kątownik stalowy to produkt uniwersalny. Powinien on znajdować się w warsztacie każdej złotej rączki lub w skrzynce z narzędziami w gospodarstwie domowym. Możesz go wykorzystać w pracach remontowych w domu czy w ogrodzie. Przy jego pomocy odczytasz wymiary kątów narożników. Dzięki niemu prace remontowe będą znacznie szybsze i mniej skomplikowane. Znacznie lepiej zadbasz też o odpowiednie wykonanie prac.

Kątowniki stalowe mają wyrytą podziałkę, z której odczytasz pomiar. Nie zetrze się ona mimo upływu czasu, więc przedmiot wykonany ze stali to gwarantowana pomoc przez naprawdę długie lata. Materiał wykonania dodatkowo sprawia, że nie musisz martwić się uszkodzeniami mechanicznymi czy olejami, farbami lub rozpuszczalnikami.

Kątownik budowlany to produkt przeznaczony nie tylko dla profesjonalistów i zawodowców. Przy jego pomocy bez trudu poradzisz sobie z remontem, drobnymi pracami konstrukcyjnymi czy montażowymi. Wykonanie kwietnika, huśtawki dla dziecka czy drobnych konstrukcji użytkowych nie będzie sprawiało trudności. Kątownik umożliwi Ci wykonanie pomiarów i ustawienie elementów prostopadle względem siebie. Jest to najczęściej wymóg właściwej pracy wielu mechanizmów.

W naszym asortymencie znajdziesz także kątownik nastawny. To niewielkie akcesorium sprawdzi się w przydomowym warsztacie. Produkt jest złożony z wytrzymałej poziomicy oraz rysika z kwadratową głowicą. Jeśli zastosujesz ten typ kątownika podczas remontu lub prac budowlanych, bez trudu ustalisz, pod jakim kątem łączą się ze sobą dwa elementy. Wynik będziesz mógł bez trudu przenieść na przykład na drugą parę elementów. Kątownik nastawny przyda się podczas docinania listew przypodłogowych czy sztukaterii, które ozdobią Twoje wnętrza.

Kątownik składany szybko zostanie przez Ciebie doceniony, jeśli pracujesz z drewnem. Umożliwi Ci on bezproblemowe i precyzyjne docięcie w drewnie każdego kata. Jest to dość pomocne w przypadku budowy schodów czy konstrukcji takich, jak meble ogrodowe czy elementy dekoracyjne do Twojego domu lub ogrodu. Produkt jest złożony z dwóch ramion, przy pomocy których zmierzysz kąt. Zablokowanie ich położenia sprawi, ze bez trudu będziesz mógł skopiować konkretny pomiar w inne miejsce.

Bogaty asortyment na każdą potrzebę

Sklep Castorama dysponuje bogatą ofertą elementów potrzebnych do remontu. Urządzenia służące do pomiaru są jednym z najbardziej potrzebnych narzędzi podczas każdego remontu i na każdej budowie. Tutaj zaopatrzysz się w kątowniki budowlane, dachowe, nastawne, a także w kątownice malowane ze wskaźnikami.

Część z oferowanych przez nas akcesoriów jest regulowana – dzięki czemu są uniwersalne i mogą przydać się do wielu zastosowań. W tym dziale znajdziesz również kątomierz wykonany z odpornej na korozję stali nierdzewnej.

Większość produktów ma długoletnią bądź dożywotnią gwarancję, dzięki czemu nie będziesz musiał obawiać się o ich awaryjność. Solidność wykonania i trwałość użytych materiałów sprawia, że są to przedmioty profesjonalne. Dzięki temu sprawdzą się doskonale na budowach, w dużych gospodarstwach i przedsięwzięciach, ale także w pracach w przydomowych warsztatach.