Strona główna

Strzałka w prawo

Materiały budowlane

Strzałka w prawo

Gipsy i gładzie

Strzałka w prawo

Zaprawy gipsowe

Strzałka w prawo

Zaprawy gipsowe

Zaprawy gipsowe to produkty niezbędne podczas mniejszych i większych remontów. Gips szpachlowy, gładź gipsowa czy tynk gipsowy pozwolą Ci przygotować ściany do dalszych prac wykończeniowych.

Filtry

Zaprawy gipsowe

Zaprawy gipsowe to produkty niezbędne podczas mniejszych i większych remontów. Gips szpachlowy, gładź gipsowa czy tynk gipsowy pozwolą Ci przygotować ściany do dalszych prac wykończeniowych.

73 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Gipsy i gładzie

Wyświetlanie 24 z 73 produktów

Załaduj więcej

Zaprawy gipsowe dla idealnych ścian

Zaprawy gipsowe to produkty niezbędne podczas mniejszych i większych remontów. Gips szpachlowy, gładź gipsowa czy tynk gipsowy pozwolą Ci przygotować ściany do dalszych prac wykończeniowych.

Przeznaczenie zapraw i klejów gipsowych jest bardzo różne. W rzeczywistości wiele zależy od tego, na jaki produkt się zdecydujesz. Niektóre zaprawy służą do naprawiania ubytków. Mogą być to zarówno niewielkie rysy na ścianie, jak i duże dziury, których nie dałoby się uzupełnić w inny sposób. Zaprawy możesz również wykorzystać do zamaskowania otworów wykonanych np. pod przewody elektryczne. Gips budowlany sprawdzi się również podczas montażu puszek elektrycznych w ścianie.

Gipsy mogą być również wykorzystane do wygładzenia ściany, w której znajduje się wiele mniejszych ubytków. Dzięki temu powierzchnia jest gładka i przygotowana pod dalsze wykończenie. Wygładzanie ścian zapewnią również inne dostępne w naszej ofercie produkty.

Dostępne zaprawy mogą posłużyć do wykonania wylewek lub ozdobnych gzymsów. Niektóre z produktów są do tego stopnia elastyczne, że doskonale sprawdzają się jako materiał do tworzenia elementów dekoracyjnych.

W kategorii tej znajdują się też zaprawy klejowe. Możesz je wykorzystać do montażu wielu różnych materiałów wykończeniowych. Zaprawy doskonale sprawdzają się też do łączenia ze sobą płyt g-k oraz wypełniania spoin między nimi.

Podsumowując, można założyć, że materiały te służą przygotowaniu ściany do dalszego wykończenia. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Materiały do zadań specjalnych i nie tylko

Przygotowanie ściany w budynku pod wykończenie innym materiałem nie musi być trudnym zadaniem. Produkty dostępne w naszej ofercie pozwolą Ci odnowić każdą powierzchnię. Dzięki nim wypełnisz ubytki, a także wygładzisz ściany. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie produkty, które są potrzebne na kolejnych etapach renowacji. Obejmuje ona wypełnienie dużych ubytków oraz mniejszych rys, do czego przyda się gips budowlany szybkowiążący. Zapewnia wykończenie na gładko powierzchni ściany. Dodatkowo produkty te pozwalają na łączenie płyt g-k. Z kolei tynki mogą stać się ostatecznym wykończeniem ścian o dużej estetyce. Szczególnie że dostępne u nas produkty pozwolą Ci stworzyć wyjątkowo oryginalne wzory na ścianie.

Dostępne w naszej ofercie produkty znajdziesz w opakowaniach o różnej pojemności. Dzięki temu będziesz mógł zakupić potrzebną Ci ilość substancji. Dodatkowo materiały te są oferowane zarówno jako produkty już gotowe do użycia, jak i składniki zaprawy, którą musisz sam przygotować. Wybór możesz uzależnić od własnych preferencji oraz od możliwości przygotowania danej masy.

Forma tych substancji również może być nieco inna. Zdecydowanie przeważają wśród nich proszki. Z kolei gotowe produkty są oferowane w formie płynnej lub półpłynnej.

Gips na małe i duże ubytki

Z gipsem budowlanym szybko i sprawnie poradzisz sobie z uzupełnieniem drobnych ubytków w ścianach czy suficie. Będziesz mógł przymocować nim drobne elementy instalacyjne, np. puszkę elektryczną, a także wykorzystać go do samodzielnego wykonania dekoracji. Podobne zastosowanie ma gips szpachlowy – wypełni rysy i otwory, a także wyrówna powierzchnię ściany czy sufitu.

Różnice między tymi produktami obejmują kilka właściwości. Przede wszystkim gips budowlany charakteryzuje się większą wytrzymałością oraz trwałością. Szczególnie zaś w sytuacji, gdy jest to gips budowlany na zewnątrz. Równocześnie też szybciej się wiąże, dlatego praca z nim wymaga szybkiej pracy.

Dla odmiany gips elewacyjny jest elastyczniejszy i schnie nieco wolniej. Ta właściwość pozwala jednak na jego łatwiejsze formowanie. Podobnie jak gips budowlany wewnętrzny, produkt ten stosowany jest głównie wewnątrz budynków.

Gładź gipsowa – sypka czy gotowa?

Planujesz remont, podczas którego będzie Ci potrzebna gładź gipsowa? Sięgnij po gładź sypką lub gładź gotową. Wśród gładzi sypkich znajdziesz np. gładź bezpyłową, gładź uniwersalną, cienkowarstwową czy polimerowo-gipsową przeznaczoną do wymagających powierzchni. Gładzie gotowe pozwolą Ci natomiast natychmiast przystąpić do pracy, dzięki czemu zaoszczędzisz czas. Są dostępne w opakowaniach różnej wielkości, więc zaopatrzysz się w taką ilość produktu, jak jest Ci potrzebna.

Głównym przeznaczeniem gładzi jest przygotowanie ściany pod tynki. Przygotowanie to obejmuje zmniejszenie chłonności powierzchni. Dzięki temu tynk nie będzie oddawał wody murom. Zapewnia to jego szybsze schnięcie. Gładź zwiększa też przyczepność do powierzchni. Chroni ją i wygładza nawet najmniejsze rysy, które mogły powstać na poprzednich etapach.

Klej i gips do zabudowy z płyt g-k

Jeśli chcesz szybko i skutecznie wyrównać swoje ściany przy użyciu płyt gipsowo-kartonowych, będziesz potrzebował odpowiedniego środka do ich przyklejenia. Sięgnij po specjalny klej do płyt g-k, który dzięki dobrej przyczepności i wytrzymałości zapewnia im stabilność. Wybierz także gips do połączeń płyt g-k, który pozwoli Ci na skuteczne spoinowanie płyt i wyrównanie powierzchni ścian.

W ramach tej kategorii znajdziesz gotowe produkty do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych. Ich najważniejszym wyznacznikiem jest to, że nie wymagają dodatkowego stosowania taśm z włóknem szklanym. Takie gipsy do płyt g-k są odpowiednio elastyczne. Dobrze wypełniają miejsce łączenia płyt. Równocześnie zapewniają trwałość temu połączeniu.

Kleje do płyt g-k natomiast zapewniają trwałe połączenie ich z inną powierzchnią. Dzięki temu umożliwiają szybki montaż i równocześnie pozwalają na stworzenie trwałej konstrukcji. Kleje są przystosowane do użytku wraz z płytkami o różnych rozmiarach. Nadają się także do stosowania wraz z płytami impregnowanymi. Gips budowlany syntetyczny może wchodzić w skład tych klejów.

Tynk gipsowy na miarę potrzeb

Zanim przystąpisz do ostatecznego wykańczania ścian, pokryj je odpowiednim tynkiem gipsowym, który sprawi, że ich powierzchnia stanie się równa i gładka. Tynk jest koniecznym elementem podczas wykańczania ścian nie tyko wtedy, gdy chcesz je później pomalować.

Oferujemy tynk gipsowy ręczny, który nałożysz za pomocą standardowych narzędzi. Jego przygotowanie jest łatwe, a do jego zastosowania nie będziesz potrzebował skomplikowanych w użyciu narzędzi. Możesz także zdecydować się na tynk gipsowy mechaniczny – aplikowany agregatem tynkarskim, co pozwoli Ci skrócić czas remontu. Na tę formę zdecyduj się jednak wtedy, gdy posiadasz lub planujesz zakupić agregat.