Strona główna

Strzałka w prawo

Materiały budowlane

Strzałka w prawo

Gipsy i gładzie

Strzałka w prawo

Gładzie gipsowe sypkie

Strzałka w prawo

Gładzie gipsowe sypkie

Idealnie gładkie ściany bez rys i pęknięć to nie kwestia marzeń. Ich uzyskanie nie musi się też wiązać z dużym bałaganem. Wystarczy, że sięgniesz po produkt, który ułatwia pracę, a nie ją utrudnia. Mowa o gładzi bezpyłowej, która jest ulepszoną wersją produktu gipsowego.

Filtry

Gładzie gipsowe sypkie

Idealnie gładkie ściany bez rys i pęknięć to nie kwestia marzeń. Ich uzyskanie nie musi się też wiązać z dużym bałaganem. Wystarczy, że sięgniesz po produkt, który ułatwia pracę, a nie ją utrudnia. Mowa o gładzi bezpyłowej, która jest ulepszoną wersją produktu gipsowego.

8 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Gipsy i gładzie

Wyświetlanie 8 z 8 produktów

Gładź bezpyłowa - czym jest i do czego służy?

Idealnie gładkie ściany bez rys i pęknięć to nie kwestia marzeń. Ich uzyskanie nie musi się też wiązać z dużym bałaganem. Wystarczy, że sięgniesz po produkt, który ułatwia pracę, a nie ją utrudnia. Mowa o gładzi bezpyłowej, która jest ulepszoną wersją produktu gipsowego. Jej największą zaletą jest to, że nie musisz korygować nierówności struktury, co wiąże się z rozpylaniem dużej ilości drobnego pyłu w pomieszczeniu.

Gładź szpachlowa bezpyłowa jest używana podczas etapu wykończeniowego. Nanosi się ją na ściany i sufity, dzięki czemu powierzchnia w łatwy sposób się wyrównuje, a spękania czy rysy zostają wypełnione i zakryte. Gładź bezpyłowa pozwala przygotować ścianę do dalszych prac związanych z wykończeniem wnętrza - łatwiejszego malowania lub tapetowania. Co ważne, wszystko to można zrobić w krótkim czasie. Preparat wykorzystasz także do łączenia płyt w systemie suchej zabudowy. Produkt sprawdzi się również podczas remontu czy drobnych przeróbek i prac naprawczych.

Gładzie bezpyłowe powstają ze sproszkowanego gipsu i sprzedawane są w formie gotowej lub suchej mieszanki. Aby wykorzystać proszek do pracy, musisz wcześniej rozrobić go z wodą. Użyj wyłącznie tyle materiału, ile potrzebujesz w danym momencie. Masa jest łatwa w aplikacji i trwała. Wybierając gładzie bezpyłowe, oszczędzasz sobie nieco pracy - nie musisz szlifować ścian czy sufitów. Pomijasz więc nie tylko żmudny, ale też pylący etap.

Gładkie ściany bez pyłu w mieszkaniu

Gładź szpachlowa bezpyłowa ma tę przewagę nad klasycznym gipsowym produktem, że nie musisz jej szlifować. Pominięcie etapu wygładzania ściany pozwala zaoszczędzić czas na odkurzaniu mieszkania z pyłu. Białe drobinki często są trudne do uchwycenia przez tradycyjne odkurzacze i jeszcze długo pojawiają się wraz z kurzem na meblach czy szafkach. Używanie tego typu gładzi pozwoli Ci również ograniczyć remont wyłącznie do pomieszczeń, w których rzeczywiście jest przeprowadzany - drobny pył nie przeniesie się do innych pokoi i zakamarków mieszkania. Gładź bezpyłowa pozwala także w bezproblemowy sposób przeprowadzić punktowe prace naprawcze na suficie lub ścianie. Brak pyłu przekłada się również na korzyści zdrowotne.

Produkt bezpyłowy pozwoli Ci skrócić czas pracy, a co za tym idzie szybciej skończyć remont. Nie tylko nie musisz szlifować ściany, ale też nie ma konieczności zabezpieczania mebli i pomieszczeń przed pyłem. Prace związane z przymocowaniem folii, chociaż nie są trudne, wbrew pozorom zabierają wiele czasu. Idealnie gładką ścianę czy sufit uzyskasz w jeden dzień. Szybko możesz więc przejść do kolejnego etapu prac wykończeniowych. Wiele preparatów nie wymaga wcześniejszego gruntowania powierzchni. Zalecenia w tym temacie zawarte są na opakowaniu każdej gładzi bezpyłowej.

Który produkt wybrać - do rozrobienia czy gotowy?

Gładź występuje w dwóch formach - sypkiej i gotowej. Którą wybrać? Podczas zakupu weź pod uwagę czas wyznaczony na pracę oraz wymiar powierzchni, którą będziesz pokrywać.
Etap budowy czy wykończenia wiąże się ze stratami w produkcie. Często duża paczka materiału nie jest w całości wykorzystywana, przez co gotowy preparat wysycha lub przeterminowuje się. Jego zaletą jest z kolei gotowość do użytku zaraz po otwarciu opakowania. Dodatkowo nie musisz precyzyjnie przygotowywać i odmierzać proporcji składników. Gotowa gładź szpachlowa bezpyłowa jest wydajna i jeśli kupisz odpowiednio duże opakowanie, nie musisz martwić się, że zabraknie Ci masy do pracy. Gotowe produkty są też łatwiejsze w użyciu.

Już rozrobiony preparat to nie jedyna opcja, którą masz do wyboru. Na rynku dostępne są również produkty w wersji suchej. Taka gładź bezpyłowa wykorzystywana jest niemal w całości. Łatwo możesz wyliczyć, ile produktu potrzebujesz. Dzięki temu, że dostępna jest w formie sypkiej, wykorzystujesz tylko tyle masy, ile rzeczywiście zużyjesz. Nie ponosisz więc dużych strat w materiale.

Rozrobienie gładzi nie jest skomplikowane. Do proszku wystarczy dodać odmierzoną ilość wody i mieszać masę aż do momentu, w którym otrzymasz gładką konsystencję (możesz to zrobić ręcznie lub z użyciem odpowiedniego sprzętu). Rozprowadzając na ścianie gładź, pamiętaj, aby nie była ona narażona na nagłą utratę wilgoci. Worki z pozostałym proszkiem przechowuj w suchym miejscu.

Jak nakładać gładź bezpyłową?

Kluczowym etapem pracy jest nie tyle rozprowadzanie masy, co odpowiednie przygotowanie podłoża. Musi być ono czyste, suche i odtłuszczone. Gładź szpachlowa bezpyłowa przeznaczona jest do nakładania ręcznie lub z wykorzystaniem agregatu. W pierwszym przypadku przyda Ci się specjalna paca i szpachelka.

Często wystarczy naniesienie jednej warstwy gładzi bezpyłowej. Śmiało możesz nałożyć kolejne, jeśli zajdzie taka konieczność. Grubość nakładanej powłoki to zaledwie kilka milimetrów. Parę minut po nałożeniu preparatu, gdy masa przestanie brudzić, wygładź widoczne rysy. Następnie zwilżoną szpachlą wyrównaj całą powierzchnię ściany. Gdy gładź bezpyłowa całkowicie wyschnie, możesz kontynuować prace wykończeniowe.