Strona główna

Strzałka w prawo

Materiały budowlane

Strzałka w prawo

Gipsy i gładzie

Strzałka w prawo

Masy szpachlowe

Strzałka w prawo

Masy szpachlowe

Masy szpachlowe to preparaty, które stosuje się przede wszystkim w budownictwie. Podstawowym składnikiem masy jest gips, który pod wpływem wody staje się plastyczny. Na tym etapie można go rozcierać i wyrównywać jego powierzchnię.

Filtry

Masy szpachlowe

Masy szpachlowe to preparaty, które stosuje się przede wszystkim w budownictwie. Podstawowym składnikiem masy jest gips, który pod wpływem wody staje się plastyczny. Na tym etapie można go rozcierać i wyrównywać jego powierzchnię.

130 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Gipsy i gładzie

Wyświetlanie 24 z 130 produktów

Załaduj więcej

JAK STWORZYĆ GŁADKIE POWIERZCHNIE?

Masy szpachlowe to preparaty, które stosuje się przede wszystkim w budownictwie. Podstawowym składnikiem masy jest gips, który pod wpływem wody staje się plastyczny. Na tym etapie można go rozcierać i wyrównywać jego powierzchnię. Po odparowaniu cieczy tworzy gładką i trwałą powłokę.

W tej kategorii przygotowano preparaty, które sprawdzą się także na innych remontowanych powierzchniach. Każda dostępna masa szpachlowa pochodzi od znanego producenta. Zanim zaczniesz wykańczanie swojego mieszkania, sprawdź naszą ofertę.

WIELOZADANIOWA MASA SZPACHLOWA

Jednym z etapów prac wykończeniowych w budownictwie jest wygładzanie powierzchni. Olbrzymia większość czynności prowadzona będzie w obrębie ścian, sufitów i podłóg. Na pewno zależy Ci na tym, aby ściany w mieszkaniu były gładkie. Wpływa to przede wszystkim na elegancję mieszkania. To właśnie od prawidłowego doboru masy szpachlowej zależy ostateczny wygląd ścian. W zależności od skali działania możesz wybrać odpowiednią masę i wielkość opakowania.

Musisz wiedzieć, że odpowiednie wygładzenie powierzchni będzie miało bezpośredni wpływ nie tylko na jej wygląd. Ma też duże znaczenie podczas malowania ścian lub wykańczania ich okleiną czy tapetą. Na nierównej powierzchni farba może mieć różną grubość. Przez to dochodzi do pęknięć i odpadania fragmentów wyschniętej farby. Także okleina i tapeta mogą słabo przylegać do ściany. Ponadto każda nierówność będzie widoczna także na powierzchni okleiny. Dlatego ważne jest, aby do gładzenia powierzchni wykorzystana była sprawdzona masa szpachlowa. Cena tego typu mieszanek nie jest wysoka, tym bardziej warto postawić na solidnych producentów.

Masy dostępne są w kilku wariantach. Mogą występować w postaci sypkiego spoiwa, które należy rozrobić z wodą. Dostępne są też mieszanki, których możesz używać bez wcześniejszego przygotowania. Gotowe masy szpachlowe posiadają idealne proporcje wody i mieszanki gipsowej. Dzięki temu możesz w najlepszy sposób wykorzystać ich właściwości. Nasza oferta obejmuje opakowania o różnej wadze i wielkości. Na pewno znajdziesz wariant, który najlepiej przyda się do Twoich potrzeb.

Wyjątkowym rodzajem masy jest szpachla naprawcza. Możesz używać jej do reperacji i wygładzania różnych powierzchni. Sprawdzi się przy pękających płytkach ceramicznych czy wykruszonej ścianie. Specjalne mieszanki masy mogą wyrównać także powierzchnie metalowe, co może się przydać nie tylko w budownictwie.

Masa szpachlowa po wyschnięciu tworzy twardą powierzchnię. W większości przypadków możesz poddawać ją obróbce mechanicznej. Dopuszczalne jest szlifowanie powierzchni, a nawet wiercenie w niej otworów. Niektóre z mas szpachlowych pozostają sprężyste i elastyczne, co może znaleźć zastosowanie w wielu dziedzinach.

DOBÓR ODPOWIEDNIEGO WARIANTU SZPACHLI

Zanim zdecydujesz się na zakup preparatu do wygładzania powierzchni, zastanów się dobrze, czego dokładnie Ci potrzeba. Oferta Castoramy w tej kategorii jest bardzo szeroka i znajdziesz tutaj preparaty do różnych zadań i rodzaju powierzchni.

Najczęściej spotykaną i najpowszechniej używaną jest gotowa masa szpachlowa. Idealna konsystencja pozwoli Ci natychmiast zabrać się do pracy. Nadaje się zarówno do pokrywania betonu, jak również tynku na ścianach i sufitach. Za jej pomocą pokryjesz pęknięcia w ścianie oraz uzupełnisz drobne ubytki i zadrapania. Możesz też wygładzać łączenia płyt gipsowych. Gotowe masy na bazie gipsu cechują się szybkim schnięciem. Dzięki temu już po dwóch godzinach będziesz mógł je malować.

Masy szpachlowe w proszku służą przede wszystkim do napraw. Możesz wypełnić nimi ubytki w tynku czy zakleić otwory po wkrętach. Proszek musisz rozmieszać z wodą w odpowiednich proporcjach. Zaletą tego rozwiązania jest to, że przygotujesz tylko tyle mieszanki, ile aktualnie potrzebujesz. Pozostałą część możesz pozostawić w oryginalnym opakowaniu i długo przechowywać w suchym miejscu.

Gładzie szpachlowe nadają się do prac na większych powierzchniach. Są bardzo wydajne, dlatego możesz pokrywać nimi całe połacie ścian. Bez problemu nałożysz je zarówno na nowe powierzchnie, jak i stare tynki. Nie wymagają wcześniejszego stosowania gruntu. W skład tych gładzi wchodzą naturalne żywice, które odpowiadają za odpowiednią elastyczność mieszanki. Gładzie mają konsystencję, która umożliwia natychmiastowe użycie. Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas, który musiałbyś poświęcić na rozrabianie preparatu. Pamiętaj, żeby warstwa gładzi nie była grubsza niż dwa milimetry.

Kit do metalu to masa naprawcza o wyjątkowym przeznaczeniu. Za jej pomocą wygładzisz zadrapania na masce samochodu czy bramie garażowej. Możesz też uzupełniać ubytki w metalowych elementach lub łączyć je. Przed nałożeniem pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu metalu i dokładnym oczyszczeniu go. W przeciwnym razie masa może odpadać. Po wyschnięciu powierzchnia jest gotowa do obróbki i pokrycia warstwą lakieru.

Jeżeli zależy Ci na uszczelnieniu okien czy wypełnieniu pęknięcia w suficie, powstałego od pracujących płyt, możesz zastosować uszczelniacz lateksowy. Po wyschnięciu pozostaje on elastyczny i odporny na wilgoć. Masa jest w kolorze białym, ale możesz ją swobodnie malować.