LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Materiały budowlane

Strzałka w prawo

Gipsy i gładzie

Strzałka w prawo

Gładzie gipsowe gotowe

Strzałka w prawo

Gładzie gipsowe gotowe

Podczas prac remontowych warto mieć pod ręką produkty, które skracają czas kolejnych etapów. Takie są masy szpachlowe z oferty Castorama. To one umożliwiają wygładzenie powierzchni ściany oraz szybkie uzupełnienie ubytków i pęknięć.

Filtry

Gładzie gipsowe gotowe

Podczas prac remontowych warto mieć pod ręką produkty, które skracają czas kolejnych etapów. Takie są masy szpachlowe z oferty Castorama. To one umożliwiają wygładzenie powierzchni ściany oraz szybkie uzupełnienie ubytków i pęknięć.

33 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Gipsy i gładzie

Wyświetlanie 24 z 33 produktów

Załaduj więcej

Masa szpachlowa gotowa – niezbędna do uzyskania gładkiej ściany

Podczas prac remontowych warto mieć pod ręką produkty, które skracają czas kolejnych etapów. Takie są masy szpachlowe z oferty Castorama. To one umożliwiają wygładzenie powierzchni ściany oraz szybkie uzupełnienie ubytków i pęknięć. Co ważne, są to gotowe produkty, nie trzeba więc tracić czasu na to, aby je połączyć z wodą. Dzięki temu przygotujesz powierzchnię do dalszych prac i co ważne.

Produkty z tej kategorii powstały z połączenia różnych składników. Głównie są to mineralne wypełniacze, które zostały zmieszane z różnego rodzaju spoiwami oraz wodą. Taka mieszanka umożliwia przeprowadzenie prac w dowolnym momencie. Największą zaletą tego typu produktu jest to, że można z niego korzystać w każdej chwili, bez obawy, że masa zastygnie. Produkty z tej kategorii możesz wykorzystać w późniejszym czasie. Wystarczy, że zamkniesz je szczelnie w opakowaniu i wrócisz do nich za kilka godzin lub dni.

Masy z tej kategorii możesz kupić w różnych opakowaniach. W zależności od tego, czy przeprowadzasz gruntowny remont, czy tylko chcesz uzupełnić kilka nierówności, możesz zdecydować się na taką ilość produktu, jaka jest Ci potrzebna. Są one sprzedawane w dużych pojemnikach o wadze 5, 10, 20, a nawet 28 kg. Jednak jeśli nie potrzebujesz takiej ilości masy, to warto skorzystać z produktów w tubkach i saszetkach. Wystarczą one do zaklejenia kilku dziur w ścianie.

Masa szpachlowa gotowa jest łatwa w nakładaniu. Zrobisz to za pomocą pacy lub szpachelki ze stali nierdzewnej. Należy uważać też na czas wiązania masy. Najczęściej jest to około godziny. Tylko wtedy jest możliwe nakładania i modyfikowanie powierzchni. Po tym czasie masa wysycha i utwardza się. Nie będzie możliwości jej zmiany.

Gotowa masa szpachlowa – kiedy ją używać?

Miejsc, w których można wykorzystać produkty z tej kategorii, jest bardzo dużo. Wszystko zależy od tego, co znajduje się w jego składzie. To decyduje o miejscu przeznaczenia. Masy szpachlowe można wykorzystać do wygładzenia ścian i uzupełnienia ubytków w takich miejscach jak salon, sypialnia oraz pokój dziecka. W ofercie Castorama znajdują się również produkty, które bardzo dobrze się sprawdzą w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci, takich jak np. kuchnia i łazienka. Zanim jednak zdecydujesz się na położenie masy w takim miejscu, sprawdź, czy produkt jest do tego przeznaczony.

Produkty z tej kategorii służą do wygładzania ścian. Za ich pomocą stworzysz równą i gładką powierzchnię. Masa szpachlowa gotowa ma przewagę nad tradycyjnymi tynkami przede wszystkim dlatego, że nie jest chropowata. Gładka powłoka nie tylko lepiej wygląda, ale jest też bezpieczniejsza dla osób przebywających w pomieszczeniu. Istnieje dzięki temu mniejsze ryzyko skaleczenia po zderzeniu się ze ścianą.

Gładź szpachlowa służy do uzupełniania ubytków w powierzchni. Dzięki temu można szybko zakryć pęknięcie lub wyszczerbienie w ścianie. Jeśli widzisz, że Twoje ściany nie są idealne, mają dziury lub inne ubytki, to warto kupić gotową masę w tubce, za pomocą której szybko dokonasz naprawy.

Za pomocą gotowych mieszanek możesz też zakryć miejsca łączenia płyt kartonowo-gipsowych. To bardzo dobry sposób na to, żeby powierzchnia zyskała nowy wygląd. Kup opakowanie produktu i spraw, że ściany będą wyjątkowo gładki i równe. Wykorzystanie produktów z tej kategorii to dobry sposób na przygotowanie powierzchni do dalszych prac. Dzięki temu ściana będzie wygładzona i równa, co wpłynie na jej wygląd po nałożeniu farby lub tapety.

Jak wybrać gładź szpachlową?

W ofercie Castorama znajdziesz wiele różnych rodzajów gotowych mas szpachlowych. Wybierając je, sprawdź, do jakiego pomieszczenia jest przeznaczona. Artykuły, które są przeznaczone do łazienek, mają inne właściwości niż pozostałe. Chodzi tutaj o odporność na wilgoć, standardowych produktów nie można stosować w takich miejscach.

Z możliwym miejscem zastosowania wiąże się również skład produktu. Aktualnie wyróżnia się gładzie z dodatkiem wapna, cementu oraz polimerów. Ten pierwszy rodzaj zatrzymuje rozwój grzybów i innych mikroorganizmów. To dobry wybór, jeśli w pomieszczeniu będą przebywać alergicy. Masy z dodatkiem cementu są bardzo trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Mieszanki wzbogacone o polimery są elastyczniejsze od pozostałych. Rekomenduje się stosowanie ich w miejscach, w których będą zakładane kolejne elementy dekoracji, jak np. płytki ceramiczne. Taka mieszanka dobrze poradzi sobie z dodatkowym obciążeniem. Gładzie cementowo-polimerowe to również dobry wybór, jeśli potrzebujesz powierzchni, która będzie odporna na działanie czynników mechanicznych.

Ważnym aspektem jest też wielkość opakowania. Na szczęście w ofercie sklepów Castorama znajdują się różne produkty, zarówno w dużych pojemnikach, jak i małych tubkach. Jeśli przeprowadzasz gruntowny remont, to przyda Ci się duże opakowanie np. 20 albo 28 kg. Gdy masz tylko kilka dziur do zaklejenia, to warto zdecydować się na masę w tubce, którą możesz w każdej chwili wykorzystać.