Instrukcja wideo - Jak zrobić bombkę ze styropianu?

Samodzielnie wykonane bombki styropianowe to świetna alternatywa dla klasycznych świątecznych ozdób kupowanych w sklepach. Dla osób, które nie mają pomysłu na ich wykonanie, przygotowaliśmy instrukcję wideo, która przeprowadzi przez całą pracę krok po kroku.

choinka-w-pokojuchoinka-w-pokojuchoinka-w-pokojuchoinka-w-pokoju

Bombka ze styropianu – idealna do domu z dziećmi

W domach, w których mieszkają małe dzieci, w grę wchodzą jedynie bezpieczne świąteczne ozdoby, czyli takie, którymi maluch nie może się skaleczyć. To od razu dyskwalifikuje szklane bombki, które mogłyby się stłuc po upadku z choinki i zranić malucha ostrymi skorupami. W tej sytuacji powinniśmy również zrezygnować z drobnych bombek, które mogłyby zostać połknięte przez dziecko.

Bombki ze styropianu są polecane do domów, w których mieszkają maluchy. Akcesoria te są dość miękkie i nie pękają, spadając z choinki – dziecko może się zatem nimi bezpiecznie bawić.

Czy podczas pracy może pomagać nam dziecko?

Własnoręczne tworzenie świątecznych ozdób stanowi świetny sposób na kreatywną zabawę z dzieckiem – w ten sposób nie tylko ciekawie spędzimy czas, lecz również wpłyniemy na rozwój wyobraźni malucha. Bombka ze styropianu to element, który nie jest zbyt trudny do wykonania – dlatego też doskonale poradzi z tym sobie nawet dziecko. Powinniśmy jednak koniecznie nadzorować wykonywanie tej pracy i dbać o bezpieczeństwo malucha, ponieważ czynność ta wymaga korzystania z pistoletu do kleju, który szybko się nagrzewa – nieodpowiednio używany może poparzyć dziecięcą rączkę.

Czym jeszcze możemy przyozdobić styropianową bombkę?

Podczas ozdabiania bombek ze styropianu nie musimy ograniczać się jedynie do sznurka i tasiemki z koralikami. Aby nieco urozmaicić wykonane przez nas świąteczne ozdoby, możemy zastosować także wstążki w najróżniejszych kolorach, guziki, sztuczne kwiaty, a nawet lametę – wszystko zależy od naszej wyobraźni!

dziewczynka-ubierająca-choinkędziewczynka-ubierająca-choinkędziewczynka-ubierająca-choinkędziewczynka-ubierająca-choinkę

Data aktualizacji: 18/03/2024