Produkty

7 pomysłów na własnoręcznie zrobione prezenty świąteczne

7 pomysłów na własnoręcznie zrobione prezenty świąteczne

Zakup prezentów świątecznych spędza sen z powiek wielu osobom. Wśród gotowych produktów często nie znajdujemy tego, co spodoba się naszym bliskim. W takiej sytuacji możemy zdecydować się na samodzielne wykonanie podarunków. Oto nasze propozycje.

Przejdź do następnych akapitów:

Uniwersalne pudełeczko lub skrzyneczka

Małe kwadratowe pudełeczko lub większa, prostokątna skrzyneczka to prezent, który z pewnością doceni każda kobieta, choć można przygotować go też z myślą o mężczyźnie. Potrzebujemy jedynie 5 deseczek o określonej długości, które sklejone ze sobą klejem wikolowym złożą się na całą konstrukcję. Taki pojemnik można pomalować farbą, ozdobić metodą decoupage`u lub obwiązać wstążką i zawiesić zawieszkę. Sposób dekoracji zależy od naszych umiejętności, upodobań oraz tego, dla kogo przeznaczony będzie podarek. A sprawdzi się on np. jako pojemnik na akcesoria biurowe lub doniczka.

Tabliczka na zapiski

W roli głównej ponownie zastosujemy drewno, choć można zastąpić je też materiałem pochodnym. Drewnianą deseczkę lub krążek wystarczy pomalować farbą tablicową, by stworzyć oryginalną tablicę do zapisków. Z tylnej strony zamocujmy jeszcze uszka, do których przywiążemy sznurek, by prezent można było powiesić na ścianie. Do paczki dołączmy kredę i zanim go zapakujemy, napiszmy na tablicy nasze życzenia.

Coś dla łasuchów

dekoracje świąteczne

Urokliwym i aromatycznym prezentem świątecznym będą samodzielnie upieczone pierniczki. Same łakocie to jeszcze nie wszystko – zadbajmy też o odpowiednie ich zapakowanie. Może to być słoik, który samodzielnie opiszemy lub metalowe pudełeczko z przywiązaną do niego świąteczną zawieszką. Nie powinno zabraknąć też świątecznej wstążki lub tasiemki, którą przewiążemy nasz podarek.

Lampion dla romantyków

Jeden słoik wystarczy, by stworzyć romantyczny i nastrojowy prezent dla miłośników domowych dekoracji. Ponieważ podarek ma być świąteczny, do ozdobienia słoika wykorzystajmy szyszki, sztuczny śnieg, klej brokatowy lub małe bombki. Możemy przykleić też świąteczne motywy z serwetek, do czego wystarczy nam mały pędzelek i klej wikol. Pamiętajmy również o odpowiednim uchwycie, który pozwoli na powieszenie lampionu.

Świeca, jakiej jeszcze nie było

Oryginalną świecę możemy wykonać samodzielnie, ale równie efektowny prezent otrzymamy, dekorując gotowy produkt. Potrzebujemy tylko jasnej świeczki i serwetki z wzorem, który chcemy przenieść. Wzór wycinamy i odłączamy od niego pozostałe warstwy serwetki. Przykładamy go do świecy i owijamy ją papierem do pieczenia. Następnie suszarką ogrzewamy ozdabiane miejsce aż do momentu, gdy dekoracja wtopi się w świeczkę.

Doniczka dla ogrodnika

Stara doniczka z plastiku lub terakoty może wreszcie na coś się przydać, pod warunkiem, że ładnie ją odnowimy. Jakich sposobów możemy użyć? Malowania, decoupage`u, transferu napisów lub doklejenia niewielkich ozdób. W najprostszej wersji wystarczy dokładnie owinąć pojemnik jutowym lub bawełnianym sznurkiem.

dekoracje swiąteczne

Oryginalna ramka na zdjęcia

Nową ramkę możemy wykonać ze starej, odnawiając ją i przeciągając wzdłuż niej sznurki, na których zamocujemy małe klamerki do podtrzymywania zdjęć. Możemy też zaprojektować własną ramkę od początku do końca i wykonać ją np. ze związanych ze sobą gałązek lub bambusowych tyczek, jakich zwykle używa się w ogrodzie – możemy nadać im wybrany kolor, używając do tego np. farby w sprayu. W górnej części ramki, jak w poprzednim przypadku, przez całą jej szerokość rozciągnijmy sznurek i uzupełnijmy małą klamerką.

Data publikacji: 15.12.2016
Powiązane artykuły

Montaż blachodachówki – jak zamontować blachodachówkę krok po kroku

Montaż blachodachówki – jak zamontować blachodachówkę krok po kroku
Jak powinien prawidłowo wyglądać montaż blachodachówki w arkuszach? W czasie układania połaci, arkusze blachodachówki można bardzo łatwo...
Czytaj więcej

Co to jest średnica DN – czyli jak czytać wymiary rur?

Co to jest średnica DN – czyli jak czytać wymiary rur?
Nie wiesz, jak czytać wymiary rur? System nie jest skomplikowany. Trzeba jednak znać podstawowe zasady. Średnica DN, czyli średnica nominalna, to umow...
Czytaj więcej

Rodzaje blachodachówki – zastosowanie, charakterystyka i cena

Rodzaje blachodachówki – zastosowanie, charakterystyka i cena
Blachodachówka to wytrzymały, estetyczny i lekki rodzaj pokrycia dachowego. To polecany wybór dla osób poszukujących trwałego ora...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

7 pomysłów na własnoręcznie zrobione prezenty świąteczne