Instrukcja wideo - Jak zrobić dekorację świąteczną z rur PCV?

Nie zawsze mamy możliwość umieszczenia w domu bożonarodzeniowego drzewka. Czym możemy je zastąpić w takiej sytuacji? W tej roli świetnie sprawdzi się np. ozdoba świąteczna z rur PCV przeznaczona do powieszenia na ścianie. Oto nasza instrukcja, która ułatwi jej wykonanie!

pokrojone-rurypokrojone-rurypokrojone-rurypokrojone-rury

Jakimi dekoracjami świątecznymi możemy zastąpić choinkę?

Czasem warunki mieszkaniowe uniemożliwiają nam posiadanie prawdziwej, bożonarodzeniowej choinki – może to być zbyt mały metraż pomieszczenia lub też obecność małych dzieci lub zwierząt, które mogłyby zniszczyć ozdoby świąteczne. W tej sytuacji z pomocą przychodzą nam inne dekoracje, które mogą zastąpić tradycyjne drzewko i zadbać o świąteczną atmosferę w domu.

W tej roli najlepiej sprawdzą się dekoracje świąteczne przeznaczone do zawieszenia na ścianie, które nie tylko nie zajmą zbyt dużo cennego miejsca, lecz również będzie się znajdować poza zasięgiem dzieci i zwierząt. Jeśli zależy nam na zachowaniu tradycji, możemy sięgnąć po wiszące dekoracje świąteczne w kształcie choinki. Możemy też wybierać spośród najróżniejszych materiałów do ich wykonania – np. tektury, drutu lub rur PCV, tak jak w przygotowanym przez nas filmie.

Jaki kształt może przybrać nasza ozdoba z rur PCV?

Jeśli chodzi o kształt dekoracji, możemy popuścić wodze naszej wyobraźni zamiast ograniczać się do tradycyjnej formy choinki. W bożonarodzeniowy klimat idealnie wpiszą się również dekoracje świąteczne uformowane na kształt śnieżynek, gwiazdek, prezentu, a nawet mikołaja czy renifera – wszystko zależy od nas!

dekoracjadekoracjadekoracjadekoracja

O czym pamiętać podczas wykonywania pracy?

Wykonanie dekoracji świątecznej z rur PCV wymaga stosowania dość trudnych w użytkowaniu narzędziwyrzynarki, wiertarko-wkrętarki czy też szlifierki. Dlatego też nie powinniśmy korzystać z pomocy dzieci, ponieważ mogą się one zranić. Maluchy nie powinny też przyglądać się nam podczas pracy – dookoła nas będą się unosić pyłki i opiłki powstałe przy cięciu, jak również szkodliwe opary z farby.

Zanim rozpoczniemy cięcie rur PCV, poprośmy o pomoc któregoś ze starszych domowników. Jeśli przytrzyma on nam rurkę podczas cięcia, nie będzie się ona przesuwać – zyskamy zatem estetyczny efekt, a także zminimalizujemy ryzyko zranienia przy pracy.

Data aktualizacji: 15/03/2024