LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Brokat i sztuczny śnieg – akcesoria do świątecznych dekoracji

Z myślą o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia zaopatrujemy się w ozdoby, które w tym czasie udekorują nasz dom. Gotowe produkty to niejedyne rozwiązanie – możliwości samodzielnego wykonania okolicznościowych ozdób jest nieskończenie wiele, szczególnie gdy do wyboru mamy mnóstwo akcesoriów pomocnych w ich tworzeniu. W co warto się wyposażyć?

brokatbrokatbrokatbrokat

Ozdoby świąteczne DIY – z czego powstają

Zanim powiemy, jak dodać uroku naszym dekoracjom, zwróćmy uwagę na materiały wykorzystywane do ich przygotowania. Drewno, styropian, gips, bombki, filc, szyszki, gałęzie, szkło i papier to tylko niektóre z nich – wiele sprawdzi się w roli ozdób dopiero po nadaniu im określonego wyglądu. Temu właśnie służą liczne produkty i akcesoria – dzięki nim stworzymy na wybranych przedmiotach ciekawe efekty i nadamy im oryginalny styl.

Sztuczny śnieg to nie wszystko

Zimowe dekoracje często powstają przy użyciu sztucznego śniegu. Dostępny w formie sprayu pozwala na wykonanie wzorów od szablonów (np. na oknach czy lustrach), umożliwia też oszronienie szklanych lampionów, bombek, szyszek czy gałązek świerkowych.

Jeśli jednak oczekujemy innego efektu, możemy skorzystać z brokatu. Tu do wyboru mamy klej brokatowy lub brokat sypki, które dobrze sprawdzą się w różnych sytuacjach. Ozdobimy nimi większość przedmiotów i materiałów, nadając im efektowny połysk. Tradycyjny brokat zastąpimy także pozłotą zawierającą drobinki szlachetnego kruszcu, którą nałożymy za pomocą pędzla, gąbki bądź specjalnego aplikatora – uzyskany efekt będzie nieco inny niż przy zastosowaniu samego brokatu.

szyszka-na-choinceszyszka-na-choinceszyszka-na-choinceszyszka-na-choince

Warto wspomnieć w tym miejscu także o farbach w sprayu, wśród których z łatwością znajdziemy produkty w kolorach idealnie komponujących się z bożonarodzeniową atmosferą.

Do świątecznych dekoracji przydadzą nam się także taśmy i wstążki. Możemy wykorzystać je jedynie jako dodatek, np. do uzupełnienia stroika, przewiązania gałązek świerkowych, zawieszenia bombek czy udekorowania przedmiotu kokardą, ale sprawdzą się też jako materiały nadające ozdobom określony charakter. Wykorzystamy je np. do dekoracji szklanych świeczników i lampionów, przygotowania oryginalnych bombek na bazie styropianu lub stworzenia nietypowej choinki.

W wykonaniu różnorodnych ozdób bożonarodzeniowych pomocne będą także różnorodne dodatki, koraliki, cekiny w różnych kształtach, dzwoneczki, koronki czy wata. Nie możemy zapominać też o przyborach i preparatach, które umożliwią nadanie naszym dziełom odpowiedniego kształtu oraz pozwolą na ich ozdobienie – mowa np. o ostrym nożyku, pędzelku, pęsecie, kleju wikolowym, kleju aplikowanym na gorąco lub szybkoschnącym kleju uniwersalnym.

Data aktualizacji: 18/03/2024