Strona główna

Strzałka w prawo

Malowanie

Strzałka w prawo

Narzędzia malarskie

Strzałka w prawo

Narzędzia specjalne

Strzałka w prawo

Narzędzia specjalne

Narzędzia specjalne do malowania to grupa produktów, która z pewnością zainteresuje każdego malarza, zarówno zawodowego jak i amatora. Oferta obejmuje szeroki wybór narzędzi, które znacznie ułatwią pracę zarówno podczas malowania ścian, jak i prac artystycznych.

Filtry

Narzędzia specjalne

Narzędzia specjalne do malowania to grupa produktów, która z pewnością zainteresuje każdego malarza, zarówno zawodowego jak i amatora. Oferta obejmuje szeroki wybór narzędzi, które znacznie ułatwią pracę zarówno podczas malowania ścian, jak i prac artystycznych.

43 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia malarskie

Wyświetlanie 24 z 43 produktów

Załaduj więcej

NARZĘDZIA SPECJALNE, CZYLI JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO MALOWANIA

Malowanie ścian i sufitów może wydawać się sporym wyzwaniem. Jeśli jednak się do niego odpowiednio przygotujesz, podołasz mu z zaledwie niewielką pomocą. Wbrew pozorom, nie jest to wcale trudne zadanie, a z użyciem ogólnodostępnych narzędzi specjalistycznych, ta część remontu będzie dla Ciebie przyjemnością.

DODATKOWE AKCESORIA TO NIEZWYKŁE EFEKTY I WYJĄTKOWE UŁATWIENIE

Podstawowym narzędziem do malowania jest oczywiście pędzel lub wałek. Jeśli jednak marzysz o ciekawszych wzorach na swojej ścianie, nasza oferta powinna Cię zadowolić. Narzędzia specjalne obejmują wszystkie te elementy lub akcesoria, dzięki którym praca będzie przebiegała szybciej, a także okaże się dużo prostsza. Z pewnością pomogą Ci w tym stół do tapetowania, pojemnik do gipsu oraz szczotka do tapet. Narzędzia specjalne pomogą Ci zarówno w czasie malowania, jak i tapetowania. Dostępny jest również gotowy zestaw do tapetowania, który zawiera wszystkie niezbędne elementy do przeprowadzenia prac remontowych.

ODPOWIEDNIE NARZĘDZIA TO PODSTAWA

Zapomnij o odkurzaniu starych pędzli i zdecyduj się na skompletowanie własnego zestawu narzędzi dobrej jakości. W przeciwieństwie do często zniszczonych i źle konserwowanych pędzli, nowe i zadbane oszczędzą Twój czas podczas remontu, a korzystając z nich, osiągniesz dużo lepszy efekt.

Pierwsze, o czym powinieneś pomyśleć kompletując narzędzia do malowania, to oczywiście pędzle malarskie. Przydadzą Ci się co najmniej trzy o różnych kształtach i zastosowaniach – do ścian, rogów czy innych trudno dostępnych miejsc. Do większych powierzchni niezastąpiony okaże się wałek, a jeśli zamontujesz do niego kij teleskopowy, w mgnieniu oka pomalujesz cały sufit. Jeśli marzy Ci się chropowata faktura na ścianie, z pewnością zainteresuje Cię możliwość wykorzystania specjalnej rękawicy malarskiej do tworzenia wzorów.

Z pomocą odpowiednio skompletowanego zestawu, malowanie okaże się nie tylko szybkie, ale i przyjemne.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI DO MALOWANIA

Zanim zaczniesz malować ściany czy sufity, musisz je do tego zabiegu odpowiednio przygotować. Dawno nieodświeżane powierzchnie mają tendencję do pękania i kruszenia, co utrudni im przyjmowanie świeżej farby. Są też często mocno zabrudzone, nawet jeśli nie widać tego na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim należy więc taką ścianę czy sufit umyć. Z powodzeniem wykonasz tę czynność za pomocą wody oraz prostego detergentu. Przydatna w tym okaże się także ręczna szczotka do szorowania, skonstruowana w taki sposób, by nie uszkodzić istniejącej już farby.

Jeśli ta jednak odchodzi, przed nałożeniem nowej trzeba starą warstwę zeskrobać. Niezastąpiona do tego celu będzie skrobaczka do farb, którą z łatwością wygładzisz także mniejsze obszary. Jeśli potrzebujesz pozbyć się ze ściany starej tapety, z pomocą przyjdzie Ci zaś rolka do nakłuwania, której użycie zdecydowanie przyspieszy tę często żmudną pracę. Szpachla do tapetowania natomiast pomoże Ci docisnąć tapetę do podłoża. Dzięki niej usuniesz także ewentualne pęcherzyki powietrza pod tapetą. Akcesorium to nada ostatni rys estetyczny.