icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Dekoracja ogrodu

Strzałka w prawo

Karmniki dla ptaków i budki lęgowe

Strzałka w prawo

Karmniki dla ptaków i budki lęgowe

Karmniki to nieodłączny element dekoracji ogrodu dla wielu miłośników ptaków. Stanowią one idealne miejsce do dokarmiania ptaków w okresie chłodów, kiedy pożywienie jest trudno dostępne. Ponadto, karmniki pozwalają obserwować z bliska różnorodne gatunki ptaków, co stanowi nie tylko ciekawą formę relaksu, ale również pomaga w poznawaniu świata przyrody.

Filtry

Karmniki dla ptaków i budki lęgowe

Karmniki to nieodłączny element dekoracji ogrodu dla wielu miłośników ptaków. Stanowią one idealne miejsce do dokarmiania ptaków w okresie chłodów, kiedy pożywienie jest trudno dostępne. Ponadto, karmniki pozwalają obserwować z bliska różnorodne gatunki ptaków, co stanowi nie tylko ciekawą formę relaksu, ale również pomaga w poznawaniu świata przyrody.

26 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Dekoracja ogrodu

Wyświetlanie 24 z 26 produktów

Załaduj więcej

Karmniki – najlepszy sposób na dokarmiania ptaków

Karmnik to bezpieczny sposób na dokarmianie ptaków. Wspieranie tych zwierzaków staje się coraz popularniejsze, dlatego być może Ty również zaangażujesz się w tego typu działania szczególnie zimą. Pomogą Ci w tym odpowiednio zbudowane domki, które powstały z myślą o tych latających stworzeniach.

Karmniki dla ptaszków łączą w sobie funkcjonalność z odpowiednio dopracowanym designem. Dzięki temu stają się nie tylko pretekstem do pomagania zwierzętom, ale również dekoracyjnym elementem ogrodu, balkonu czy tarasu.

W naszej ofercie znajdziesz różnorodne modele karmników, wśród których na pewno uda Ci się znaleźć pasujący do Twojego otoczenia. Będzie on też odpowiedni dla poszczególnych gatunków ptaków, które pojawiają się najczęściej w okolicach Twojego domu.

Ptasi karmnik może być wykonany ze zróżnicowanych materiałów. W naszej ofercie znajdziesz zarówno tańsze drewniane modele, jak i bardziej wytrzymałe domki dla ptaków z tworzywa sztucznego. Różnią się między sobą także sposobem montażu. Możesz wybrać karmnik dla ptaków na nodze lub montowany na wysokości: na barierce balkonu, słupie czy na drzewie. Dobierzesz więc odpowiedni karmnik dla ptaków na balkon, taras oraz do ogrodu. Do budki możesz od razu dokupić zestaw karmy dla ptaków. Z takim wyposażeniem będziesz mógł dokarmiać swoich skrzydlatych gości przez całą zimę.

Karmnik dla ptaków – funkcjonalna dekoracja nie tylko na taras

Karmnik to szczególnie dobra propozycja dla miłośników zwierząt. To bezpieczny sposób na wsparcie ptaków w trudnym dla nich okresie zimowym. Ma duży walor edukacyjny. Jeśli masz dzieci, koniecznie zainwestuj w jeden z modeli z tej kategorii. Będziesz od małego uczył ich szacunku do środowiska. Dobrym pomysłem będzie karmnik dla ptaków do samodzielnego montażu. Maluch chętniej zaangażuje się w pomaganie, jeśli będzie mógł pomóc Ci zbudować domek dla ptaków. W czasie skręcania budki możesz opowiedzieć mu co nieco o świecie zwierząt. Przylatujące do karmnika ptaki same w sobie będą atrakcją nawet dla najmłodszych dzieci.

Karmnik to jednak nie tylko element domu z ogrodem, w którym mieszkają dzieci. Ptasie odwiedziny mogą sprawić wiele radości także dorosłym. Dają satysfakcję z pomocy tym stworzeniom. Szczególnie osoby, którym bliskie jest dbanie o środowisko naturalne, na pewno nie pożałują takiego zakupu. Obserwowanie ptaków może być również ciekawym hobby. Mały karmnik stanie się pretekstem do rozwijania zainteresowań ornitologią.

Karmnik dla ptaków ma także wartość estetyczną. Będzie wyjątkową naturalną ozdobą do każdego ogrodu. Prezentuje się bardzo estetycznie. Doskonale też dopełnia ekologiczny charakter terenu zielonego. Jeśli zatem zależy Ci na nienachalnej ozdobie, karmnik będzie z pewnością dobrym wyborem. Karmniki możesz zamocować także na swoim balkonie lub tarasie – będą nie tylko pożyteczne dla ptaków, ale także ozdobią przydomową przestrzeń w duchu rustykalnym.

Karmniki dla wróbli to nie tylko elementy dekoracyjne w ogrodzie, ale także przydatne dla zwierząt domki. Kiedy na dworze robi się mroźno, a naturalne pożywienie pokryte jest warstwą grubego śniegu, ptaki mogą się w nich schronić i posilić dostarczonym przez ludzi pokarmem. W tym dziale produktów Castoramy znajdziesz karmniki dla ptaków wykonane z naturalnych materiałów. Budki lęgowe przeznaczone są dla ptaków w czasie, kiedy wysiadują jaja. Tego typu domki są szczególnie potrzebne do ochrony gatunków zagrożonych. Oferujemy produkty w różnych kształtach i kolorach – zarówno bardzo proste karmniki, jak i eleganckie budki, które staną się ozdobą Twojej posesji. Ptaki przylatujące do Twojego ogrodu umilą Ci czas spędzony na świeżym powietrzu swoim pięknym śpiewem.

W kategorii karmników dostępne są specjalne mieszanki ziaren dla ptaków, które możesz wsypywać do budek w celu zwabienia skrzydlatych przyjaciół. Mieszanki te zapewniają ptakom odpowiednio zbilansowane składniki odżywcze. Ma to szczególnie duże znaczenie w okresie zimy, gdy dostęp do pożywienia jest ograniczony.

Jak wybrać odpowiedni karmnik dla ptaków?

Bogaty asortyment tej kategorii nie ułatwia zadania, jakim jest wybór najlepszego karmnika. Żeby go dokonać, trzeba patrzeć nie tylko na własny gust, ale przede wszystkim na potrzeby ptaków.

Na początku powinieneś zorientować się, jakie gatunki tych zwierząt najczęściej pojawiają się na Twoim terenie. Jeśli są to małe okazy, takie jak na przykład sikorka czy wróbel, wystarczy Ci stosunkowo niewielki karmnik. Jeśli jednak są to kawki, sójki czy jemiołuszki, pomyśl raczej o większym modelu. Jeśli nie jesteś pewien, jakie ptaki będą odwiedzać Twój karmnik, lepiej wybierz większy rozmiar. W dużym karmniku z powodzeniem zmieści się kilka ptaków. Żaden z nich nie będzie miał też problemu ze skorzystaniem z pożywienia.

Bez względu na wielkość ptaków, każdy karmnik musi być zadaszony. W ten sposób pozwala odpowiednio zabezpieczyć ziarno przed zawilgotnieniem. Spleśniałe ziarenka nie tylko nie zachęcą ptaków do odwiedzin, ale, co gorsza, mogą zaszkodzić ich zdrowiu. Dobrym rozwiązaniem będzie na przykład karmnik z podnoszonym daszkiem. Ułatwi Ci nie tylko zamieszczanie w środku pożywienia, ale również czyszczenie domku z resztek oraz ptasich odchodów.

Materiał wykonania to kolejny parametr, który powinieneś wziąć pod uwagę. Klasyczne karmniki drewniane są bardzo naturalne. Prezentują się wyjątkowo estetycznie. Do tego stanowią wyraźną zachętę dla ptaków. Niestety są także bardziej narażone na przemakanie, co może prowadzić do zawilgocenia ziarna. Podobny problem nie zaistnieje w przypadku karmnika z tworzywa sztucznego. Modele te doskonale chronią przed deszczem. W mniejszym jednak stopniu imitują naturalne schronienia ptaków. Co więcej, o ile karmniki dla małych ptaków są często wykonane z tworzywa, o tyle dla większych okazów łatwiej znaleźć karmniki drewniane.

Przed zakupem zastanów się również, gdzie zamierzasz zamocować karmnik. Możesz bowiem dobrać modele stojące na nodze lub montowane do balustrady lub drzewa. Jeśli masz dużo miejsca na tarasie, jak najbardziej możesz zdecydować się na karmnik stojący. Jeśli jednak dysponujesz niewielkim balkonem, lepiej dobierz jeden z mocowanych na balustradzie.