Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Dekoracja ogrodu

Strzałka w prawo

Lampiony i latarnie dekoracyjne

Strzałka w prawo

Lampiony i latarnie dekoracyjne

Lampiony i latarnie to doskonała dekoracja ogrodu, która dodaje uroku oraz wprowadza romantyczny nastrój. Bez względu na to, czy organizujesz letnią imprezę w ogrodzie, czy po prostu chcesz cieszyć się urokliwą atmosferą na tarasie, lampiony i latarnie są idealnym wyborem.

Filtry

Lampiony i latarnie dekoracyjne

Lampiony i latarnie to doskonała dekoracja ogrodu, która dodaje uroku oraz wprowadza romantyczny nastrój. Bez względu na to, czy organizujesz letnią imprezę w ogrodzie, czy po prostu chcesz cieszyć się urokliwą atmosferą na tarasie, lampiony i latarnie są idealnym wyborem.

17 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Dekoracja ogrodu

Wyświetlanie 17 z 17 produktów

LAMPIONY OGRODOWE – FUNKCJONALNA DEKORACJA DO TWOJEGO OGRODU

Lampiony ogrodowe to bardzo praktyczna dekoracja, której nie powinno zabraknąć na żadnej działce. Łączą w sobie niezwykle praktyczną funkcję z ciekawym designem. Przede wszystkim mają za zadanie zwiększać widoczność, abyś mógł korzystać z tarasu, ogrodu oraz balkonu również po zmroku. Przydają się szczególnie w okresie letnim, kiedy chętnie urządzasz przyjęcia na świeżym powietrzu, spotkania z przyjaciółmi przy grillu. Z pewnością docenisz ich obecność także wtedy, gdy lubisz się relaksować i jednocześnie wsłuchiwać w odgłosy natury. Lampiony podwyższają także bezpieczeństwo na Twoim terenie.

Lampiony ogrodowe zwykle oświetlają miejsce dzięki tradycyjnym świeczkom. Dostępne są jednak również lampy naftowe. Większość z nich ma wygodne uchwyty, które pozwolą Ci przestawić już zapalone lampiony w wybrane miejsce. Wykonane są w różnorodnych stylach oraz z nowoczesnych materiałów. Znajdziesz tutaj zarówno lampiony rustykalne, jak i te w bardziej modernistycznej stylistyce. Czekają na Ciebie modele kolorowe oraz te w uniwersalnym białym odcieniu. Wśród nich na pewno uda Ci się znaleźć odpowiedni rodzaj dla siebie. Z ich pomocą stworzysz wyjątkowy klimat w ogrodzie po zmierzchu.

LATARNIE OGRODOWE – SPOSÓB NA WYJĄTKOWY WIECZÓR W OGRODZIE

Jeśli posiadasz ogród lub działkę, na pewno uwielbiasz spędzać tam letnie wieczory. Odpowiednie oświetlenie pozwoli Ci robić to częściej. Latarnie ogrodowe przenośne przydadzą się szczególnie, jeśli nie masz zamontowanego oświetlenia elektrycznego. Latarnia ogrodowa w ręku pomoże Ci bezpiecznie wrócić do domu z dworu. Przeznaczona jest jednak głównie do postawienia w altanie, na patio lub na tarasie. Jej ciepły ogień będzie doskonałą dekoracją stołu ogrodowego. Pomoże zbudować nastrój podczas rodzinnych wydarzeń lub refleksyjnego wieczoru w samotności. Takie lampiony na taras świetnie komponują się z kwiatami, tworząc urokliwe kompozycje dekoracyjne.

Lampiony do ogrodu wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dlatego na pewno pozostaną odporne na działanie czynników atmosferycznych. Nic się nie stanie, jeśli zapomnisz zabezpieczyć je na noc. Nie będziesz musiał za każdym razem znosić ich do domu po wieczornej imprezie. Część z nich może na stałe zdobić Twój balkon lub taras. Lampiony i latarnie dekoracyjne są więc dodatkiem wytrzymałym, ale również bardzo atrakcyjnym wizualnie. Z ich pomocą na pewno zagospodarujesz zewnętrzne części posesji w stylu, który odpowiada Ci najbardziej.

LAMPIONY DEKORACYJNE CZY FUNKCJONALNE – JAK WYBRAĆ NAJLEPSZE?

Oświetlenie ogrodu stanowi ważną część jego dekoracji i ogólnego wyglądu Twojej posesji, stanowiąc również przy okazji funkcjonalny element. Bardzo efektowną ozdobę mogą stanowić lampiony i latarnie, które rozświetlą ciepłym blaskiem Twoją werandę, taras, podjazd czy patio. Tego typu oświetlenie może stanowić zarówno dekorację ogrodu za dnia, jak i po zmroku. Lampiony ogrodowe i latarnie są doskonałym źródłem dodatkowego światła na imprezach okolicznościowych organizowanych przez Ciebie na świeżym powietrzu podczas ciepłych, letnich wieczorów. Możesz również użyć ich jako oświetlenie ganku i okien zimą, co pomoże efektywnie wyróżnić Twoją posesję. Tego typu dekoracje ogrodowe znajdziesz w bogatej ofercie marketów budowlanych Castorama. Oprócz tego znajdziesz w niej też szeroki asortyment wykorzystywany do aranżacji i wyposażenia terenów zielonych. Lampiony i latarnie z naszych półek występują w wielu kolorach, rozmiarach i kształtach, co sprawia, że bez trudu zaopatrzysz się w model, który najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom i jest wykonany w stylu, jaki preferujesz.

Bogaty asortyment powoduje, że wcale nie jest łatwo zdecydować się na konkretne lampiony dekoracyjne. Na szczęście nie musisz wybierać wyłącznie jednego typu. Możesz stworzyć wyjątkowe zestawy lamp, które podkreślą styl Twojego ogrodu czy też balkonu. Jeśli nie masz pomysłu jak go zaaranżować, zastanów się, jak aktualnie wygląda Twój dom lub mieszkanie. Dobrze, jeśli stylistyka zewnętrznych części posesji nawiązuje do tych wewnętrznych. W ten sposób tworzy się harmonijna, spójna przestrzeń, w której chce się spędzać czas. Jeśli więc masz nowoczesny dom postaw raczej na proste lampiony w geometrycznych kształtach, które z łatwością wpiszą się w minimalistyczny styl. Jeśli jednak aranżujesz działkę w stylu rustykalnym, wybierz lampiony z większą ilością detali. W tym stylu świetnie wyglądać będą lampy naftowe.

Zadaj sobie również pytanie, czym ma być zasilana wybrana przez Ciebie latarnia. Lampiony w tej kategorii dzielą się przede wszystkim na takie, do których wstawia się świeczkę oraz te na naftę. Lampy naftowe palą się dłużej niż tradycyjne świeczki, jednak musisz pamiętać o uzupełnianiu paliwa. Świeczki są często znacznie łatwiej dostępne. Możesz ponadto wybierać zapachowe rodzaje, które pozwolą Ci się odprężyć. Popularne jest również wstawianie świeczek, których dym odstrasza komary. Dzięki temu Twój pobyt w ogrodzie nie będzie przerywany irytującym odganianiem latających krwiopijców.