LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Dekoracja ogrodu

Strzałka w prawo

Dywany zewnętrzne do ogrodu

Strzałka w prawo

Dywany zewnętrzne do ogrodu

Dywany zewnętrzne to idealna dekoracja ogrodu, która dodaje nowoczesności i elegancji w każdym miejscu. Dywany te są wykonane z wytrzymałych materiałów, które są odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

Filtry

Dywany zewnętrzne do ogrodu

Dywany zewnętrzne to idealna dekoracja ogrodu, która dodaje nowoczesności i elegancji w każdym miejscu. Dywany te są wykonane z wytrzymałych materiałów, które są odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

11 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Dekoracja ogrodu

Wyświetlanie 11 z 11 produktów

Dywany zewnętrzne – estetyczne wykończenie balkonu, tarasu i werandy

Aranżacja balkonu, werandy lub tarasu nie zawsze jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę nie tylko estetyczne kwestie. Równie ważne jest, aby wybrane przez Ciebie dekoracje były odporne na trudne warunki panujące na zewnątrz. Słońce czy deszcz mogą negatywnie wpływać na meble i inne dodatki aranżacyjne, dlatego jeśli nie chcesz być zmuszonym do ich regularnej wymiany, postaw na praktyczne i estetyczne dywany zewnętrzne.

Produkty te nie różnią się znacząco od klasycznych dywanów. Ich przeznaczenie jest w gruncie rzeczy takie samo. Izolują podłogę, a przy tym zapewniają estetyczne wykończenie przestrzeni. Różnica polega na materiałach, z których są wykonane dywaniki na zewnątrz. Zawsze musi być to tworzywo odporne na deszcz, które nie będzie wchłaniało wody. Dzięki temu na dywanach nie pojawi się pleśń.

Dostępne w tej kategorii produkty są wykonane z wytrzymałego materiału. Na uwagę zasługuje także ich estetyczny wygląd. Dywany tarasowe znajdziesz w wielu rozmiarach, wzorach, a także w szerokiej ofercie kolorystycznej. Dzięki temu zdołasz dopasować je do każdego stylu aranżacji tarasu lub balkonu. To wyjątkowo praktyczne dekoracje, które są w pełni przystosowane do użytku na zewnątrz budynków.

Dywany zewnętrzne to nie tylko estetyczna dekoracja

Dywany na zewnątrz są wykorzystywane jako bardzo ciekawa ozdoba tarasu, balkonu lub werandy. Jednak warto pamiętać o ich praktycznym zastosowaniu. Przede wszystkim dywany te zapewniają dobrą izolację od ziemi. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dzieci, które lubią się bawić bezpośrednio na podłodze. Dywan zastąpi koc, który byłby trudny do wyczyszczenia. Nie byłby też tak samo skuteczny, jak dywany zewnętrzne.

Nie musisz dysponować dużą powierzchnią na balkonie. Dywan z łatwością dopasujesz nawet do niewielkiej przestrzeni. Równocześnie nie ograniczysz sobie w ten sposób miejsca na postawienie stołu i krzeseł. Jeśli zatem zależy Ci na dekoracji na mały balkon, dywan może stać się doskonałym wyborem.

Produkty te są również łatwe do utrzymania w czystości. Dzięki temu nie wymagają regularnej pielęgnacji czy prania w pralce. Szybko zdołasz przywrócić im pierwotny wygląd. Wyczyszczenie dywanu zewnętrznego nie będzie tym samym dla Ciebie problemem.

Jak wybrać dywan zewnętrzny?

Wybór dywanów zewnętrznych możesz uzależnić od kilku kwestii. Przede wszystkim upewnij się, z jakiego materiału został wykonany. Wprawdzie każdy produkt z tej kategorii jest wytrzymały i trwały, jednak może różnić się już grubością czy wyglądem splotu. W zależności od swoich preferencji szukaj modeli grubszych bądź cieńszych. Te pierwsze będą najlepszym wyborem, jeśli na dywanie mają bawić się dzieci. Warto również skorzystać z nich na podłogach wykończonych zimnymi materiałami, np. płytkami lub gresem czy betonem. Jeśli natomiast chcesz udekorować taras z deski czy z kompozytu, dywan może być cieńszy. Te materiały same w sobie stanowią dobrą warstwę izolacyjną. Nie wymagają tym samym szczególnej ochrony przed chłodem.

Bardzo ważne jest także, aby dywan do użytku na zewnątrz był odporny na promieniowanie UV. Dzięki temu nie straci swojego koloru nawet po dłuższym użytkowaniu. Dotyczy to praktycznie każdego wzoru produktu. Nawet jednobarwne dywany w pastelowych kolorach mogą prezentować się mało estetycznie po długim nasłonecznieniu.

Rozmiar dywanu to kolejny parametr, który powinieneś wziąć pod uwagę. Większe produkty będą odpowiednie na taras lub do altany. Mniejszy dywan natomiast sprawdzi się na balkonie. Nie oznacza to jednak, że produkt ten ma zasłaniać całą podłogę na wykańczanej przestrzeni. Nadal jest tylko dekoracją, czyli dodatkiem do aranżacji.

Dywany ogrodowe są dostępne w wielu kolorach i wzorach. Dzięki temu dopasowanie ich do zaplanowanej aranżacji nie stanowi problemu. Staraj się tym samym, aby wygląd produktu odpowiadał pozostałym elementom używanym na balkonie lub tarasie. Jeśli cała przestrzeń jest wykończona w stonowanych odcieniach, jaskrawy dywan nie będzie dobrym wyborem. W zależności od rozmiaru przestrzeni staraj się też wybierać dywany gładkie lub ze wzorami. Te pierwsze sprawdzą się na mniejszych balkonach. Wzorzyste dywany natomiast będą ciekawym dodatkiem do dużego tarasu lub minimalistycznie urządzonej altany.

Bardzo dobrym wyborem może być również dywan dwustronny. Największą zaletą tego rozwiązania jest możliwość zmiany aranżacji praktycznie bez ponoszenia dodatkowych kosztów. To rozwiązanie docenią szczególnie osoby, które uwielbiają eksperymentować z dekoracjami lub dodatkami. Dwustronny dywan dużo łatwiej dopasujesz do nowych ozdób, które znajdą miejsce na balkonie lub tarasie.

Podczas wyboru tego modelu weź również pod uwagę sposób ich czyszczenia. Jeśli dany produkt możesz wyczyścić z wykorzystaniem myjki ciśnieniowej lub środków chemicznych, będzie to dobry wybór. Czyszczenie dzięki tym urządzeniom nie zajmie Ci wiele czasu. Nie będzie też trudne, a ich wykorzystanie zapewnia idealny wygląd dywanów.