Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Rośliny domowe

Strzałka w prawo

Kaktusy i sukulenty

Strzałka w prawo

Kaktusy i sukulenty

Na półkach Castoramy znajdziesz różnorodne rośliny. Jedne z nich przeznaczone są do uprawiania w ogrodzie, inne do życia potrzebują cieplejszych warunków. Tak jest w przypadku prezentowanych w tej kategorii kaktusów i sukulentów.

Filtry

Kaktusy i sukulenty

Na półkach Castoramy znajdziesz różnorodne rośliny. Jedne z nich przeznaczone są do uprawiania w ogrodzie, inne do życia potrzebują cieplejszych warunków. Tak jest w przypadku prezentowanych w tej kategorii kaktusów i sukulentów.

25 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Rośliny domowe

Wyświetlanie 24 z 25 produktów

Załaduj więcej

SUKULENTY I KAKTUSY DONICZKOWE

Na półkach Castoramy znajdziesz różnorodne rośliny. Jedne z nich przeznaczone są do uprawiania w ogrodzie, inne do życia potrzebują cieplejszych warunków. Tak jest w przypadku prezentowanych w tej kategorii kaktusów i sukulentów. Przygotowaliśmy dla Ciebie różne rodzaje kaktusów i sukulentów doniczkowych, dzięki czemu możesz wybrać rośliny, które najlepiej pasują do Twoich wnętrz.

ROŚLINY NIE TYLKO DO OGRODU

Nie musisz mieć ogrodu czy działki, żeby móc hodować rośliny – są odmiany, które możesz uprawiać w zaciszu swojego domu. Wprowadzając naturalną zieleń do swojej przestrzeni, urozmaicisz ją, ożywisz i udekorujesz, co pozytywnie wpłynie na jej wygląd i wywrze wpływ na Twoje samopoczucie. Rośliny w Twoim otoczeniu mają pozytywny wpływ na Twój nastrój i potrafią skutecznie przefiltrowywać zanieczyszczone spalinami powietrze – dotlenią również wszelkie pomieszczenia, w których je postawisz.

ELEMENT ARANŻACJI WNĘTRZA

Rośliny są jednym z elementów wystroju wnętrza. Zarówno cięte kwiaty w wazonie, jak i kaktusy i sukulenty doniczkowe stanowią kolejny detal nadający charakter przestrzeniom. Dostępne w tym dziale kaktusy i sukulenty będą doskonale prezentowały się w surowych, industrialnych wnętrzach, świetnie wpasują się w minimalizm nowoczesnych aranżacji oraz doskonale uzupełnią pomieszczenia w stylu skandynawskim. Kaktus to roślina, która w naturalnych warunkach występuje wyłącznie w obu Amerykach, dlatego będzie akuratnym uzupełnieniem dla wnętrz nawiązujących do krajów tych kontynentów.

KAKTUSY DOMOWE NA MIARĘ TWOICH POTRZEB

Rośliny kaktusowate występują w przyrodzie w wielu różnych odmianach, rodzina ta liczy około dwa tysiące gatunków. Różnią się one od siebie kształtami, rozmiarami, kolorami, grubością igieł i tak dalej. W tym dziale zgromadziliśmy dla Ciebie kaktusy domowe o bardzo zróżnicowanym wyglądzie. Proponujemy Ci też zestawy, w których znajdują się różne odmiany tej rośliny. Dzięki temu zyskasz ciekawą i różnorodną kolekcję kaktusów. Możesz ustawić je obok siebie, prezentując tym samym ich odmienność, lub umieścić w różnych pokojach.

W naszej ofercie znalazł się też zestaw kaktusów z gatunku echinokaktus – wszystkie egzemplarze mają ten sam kształt kopuły, różnią się natomiast kolorem igieł. Układając kaktusy obok siebie, stworzysz spójną i ciekawą aranżację.

Innym ciekawym pomysłem na ozdobienie domu będzie zestaw, na który składają się różne sukulenty doniczkowe. Kaktusy należą do rodziny sukulentów, jest ona jednak o wiele szersza. Do tej grupy zalicza się wszystkie rośliny, które posiadają tkankę wodną, gdzie gromadzą zapasy tego życiodajnego płynu. Wybierając zestaw sukulentów, otrzymasz różnorodną kolekcję niezwykle odpornych na suszę roślin.

IDEALNE DLA POCZĄTKUJĄCYCH OGRODNIKÓW ORAZ ZAPOMINALSKICH

Sukulenty do domu to perfekcyjne rozwiązanie, jeśli nie jesteś wprawiony w pielęgnacji roślin. Kaktusy nie należą do wymagających, właśnie dlatego są świetnym pomysłem dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z uprawą roślin doniczkowych. Są też dobrym rozwiązaniem jeśli często zdarza Ci się zapominać o podlewaniu. Jeśli na półce czy parapecie będziesz miał kaktusy, to o ich podlewaniu musisz pamiętać raz w tygodniu, a zimą nawet rzadziej.

IDEALNE WARUNKI DLA KAKTUSÓW

Wszystkie sukulenty to rośliny pustynne, które zaadaptowały się do warunków tam panujących. Dlatego jeśli chcesz, aby Twoje kaktusy doniczkowe prezentowały się okazale, należy stworzyć im odpowiednie środowisko - jak najbardziej zbliżone do naturalnego.

Podłoże dla kaktusów powinno charakteryzować się dużą przepuszczalnością wody – najlepiej sprawdzi się piaszczysta gleba. Umieść doniczki ze swoimi sukulentami w miejscu nasłonecznionym. Jak wiadomo, na pustyni niekiedy przez długi czas nie ma deszczu, dlatego wystarczy, że będziesz podlewać swoje kaktusy raz na tydzień.

Zimą rośliny te przechodzą okres spoczynku, wówczas należy zapewnić im nieco chłodniejsze miejsce i podlewać nie częściej niż raz w miesiącu. Nie musisz też często przesadzać kaktusów – one lubią nieco przyciasne doniczki.

KAKTUSY KWITNĄCE

W zasadzie każdy kaktus zakwita. Choć w zależności od odmiany ich kwiatostany mogą zasadniczo się od siebie różnić. Niektóre kaktusy kwitnące całe pokrywają się drobnymi kwiatami, inne wypuszczają pędy, u szczytu których pojawiają się kwiatostany, jeszcze inne wydają wyłącznie jeden, za to duży kwiat. Kwiaty kaktusów mogą przybierać najróżniejsze kształty oraz kolory. Dzięki temu Twoja kolekcja składająca się z różnych gatunków po ich zakwitnięciu stanie się jeszcze bardziej różnorodna i zajmująca.

NIE TYLKO KAKTUSY

Hipermarkety budowlane Castorama posiadają rozwiniętą ofertę dotyczącą uprawiania ogrodu i roślin, co sprawia, że znajdziesz w niej również kwiaty doniczkowe. Wśród nich napotkasz różnego rodzaju rośliny ozdobne, którymi udekorujesz swoją przestrzeń, takie jak na przykład palmy, orchidee czy paprocie. Dzięki rozbudowanej ofercie w naszych sklepach możesz również nabyć prezentowane w tej kategorii, sukulenty kwitnące, w tym kaktusy, które należą do najmniej wymagających roślin ozdobnych.