Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Rośliny domowe

Strzałka w prawo

Zioła w doniczkach

Strzałka w prawo

Zioła w doniczkach

Dorodne sadzonki ziół to propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie właściwości smakowe i prozdrowotne świeżych listków – zioła w doniczkach dostępne w naszych marketach możesz ustawić zarówno na kuchennym parapecie, jak i przesadzić do większego pojemnika na balkonie.

Filtry

Zioła w doniczkach

Dorodne sadzonki ziół to propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie właściwości smakowe i prozdrowotne świeżych listków – zioła w doniczkach dostępne w naszych marketach możesz ustawić zarówno na kuchennym parapecie, jak i przesadzić do większego pojemnika na balkonie.

30 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Rośliny domowe

Wyświetlanie 24 z 30 produktów

Załaduj więcej

ZIOŁA W DONICZKACH

Nie masz cierpliwości do samodzielnego wysiewania nasion i przygotowywania rozsady? Chcesz szybko cieszyć się smakiem i zapachem świeżych przypraw? Zioła w doniczkach to dla Ciebie idealne rozwiązanie! Wybierz ulubione gatunki z naszej oferty i stwórz w swoim domu lub na balkonie aromatyczny zielnik.

ZIOŁA W DONICZKACH DO DOMU I DO OGRODU

Dorodne sadzonki ziół to propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie właściwości smakowe i prozdrowotne świeżych listków – zioła w doniczkach dostępne w naszych marketach możesz ustawić zarówno na kuchennym parapecie, jak i przesadzić do większego pojemnika na balkonie. Świetnie sprawdzą się także na ogrodowej grządce, stanowiąc nie tylko cenne źródło składników odżywczych, ale także dekorację.

CIEKAWY I PRAKTYCZNY ELEMENT DEKORACYJNY

Zioła doniczkowe to nie tylko wspaniałe, roztaczające przyjemny zapach przyprawy. To także coraz częściej wykorzystywany motyw dekoracyjny. Estetyczna doniczka z ziołami w kuchni stanowi doskonałe jej dopełnienie. A bazylia czy lawenda na kawiarnianym lub restauracyjnym stoliku może z powodzeniem zastąpić kwiaty.

ZIOŁA W DONICZCE, KOSZU, SKRZYNCE, BECZCE

Proponowane przez nas zioła możesz zasadzić w doniczce, skrzynce lub wiadrze. Doskonale prezentują się w drewnianych beczkach. Wszystko zależy od miejsca, w którym będą ustawione oraz od aranżacji pomieszczenia, tarasu czy ogrodu. To rośliny odporne na choroby i szkodniki. Nie są także bardzo wymagające. Dzięki temu nawet początkujący ogrodnik bez trudu poradzi sobie z ich uprawą. Zioła w doniczce to sprawdzony sposób, aby móc korzystać ze świeżych składników potraw przez znaczną część roku.

JAKIE ZIOŁA PROPONUJEMY?

W uprawie doniczkowej sprawdza się bardzo dużo gatunków ziół. Dlatego przygotowaliśmy szeroki wybór sadzonek, spośród których z łatwością wybierzesz najczęściej używane w kuchni rośliny. W Castoramie wybierzesz także dorodny okaz bazylii, oregano, rozmarynu bądź tymianku. Warto wypróbować również stewię, która stanowi zdrową alternatywę dla cukru, melisę o działaniu uspokajającym, poprawiającą trawienie kocankę lub łagodzącą ból gardła szałwię.

WYBIERZ ZIOŁA ODPOWIEDNIE DLA SIEBIE

Wybierając zioła, powinieneś kierować się przede wszystkim swoimi preferencjami. Jeśli wolisz kuchnię śródziemnomorską, wybierz oregano i bazylię, jeśli pociągają Cię orientalne smaki, w Twojej kuchni nie może zabraknąć trawy cytrynowej czy kolendry. Szczypiorek, koper czy pietruszka to klasyczne, lecz nie jedyne dodatki do tradycyjnych polskich posiłków.

ZIOŁA NA WIELE LAT

Jeśli chcesz przygotować zielnik, z którego będzie można korzystać przez wiele sezonów, zasadź w nim zioła wieloletnie, takie jak oregano, tymianek, mięta. Zimą rośliny wieloletnie należy przenieść z balkonu do chłodnego pomieszczenia i z rzadka podlewać. Wiosną, nawet gdy jeszcze zdarzają się przymrozki, możesz z powrotem ulokować je na balkonie. Sadzonki oregano i pozostałych wspomnianych rośliny wieloletnich dostępne są w naszym asortymencie.

ZACZNIJ OD MIĘTY

Wśród Twoich ziół powinna znaleźć się także mięta. Sadzonki tej rośliny charakteryzuje duże tempo wzrostu. Sadząc ją w doniczce, zadbaj, by pojemnik był obszerny, możesz też uprawiać ją w ogrodzie. Mięta to nie tylko wspaniała przyprawa do potraw czy orzeźwiający dodatek do napojów, to także sposób na odświeżenie oddechu oraz lek na niestrawność. Mięta znajduje wiele zastosowań, dlatego nie powinno jej zabraknąć w Twoim zielniku.

LAWENDOWE MOŻLIWOŚCI

Mięta nie jest jedynym z oferowanych przez nas ziół, które można uprawiać zarówno w doniczce, jak i w ogrodzie. Przykładem takiej rośliny, jest też lawenda, którą wyróżniają szczególne walory dekoracyjne – świetnie zaprezentuje się nie tylko na grządce z ziołami, ale i na rabatach kwiatowych, wzdłuż ścieżek czy w eleganckich donicach tarasowych.

ZIOŁA DO DOMU

Zioła w doniczkach trzymane w domu na parapecie będziesz mógł z kolei w dowolnej chwili zastosować jako aromatyczny dodatek czy dekorację do sałatek, kanapek lub deserów. Nie powinno wśród nich zabraknąć rozmarynu czy melisy. Niemal obowiązkowym ziołem jest też bazylia. Sadzonki, które Ci proponujemy, to rozwiązanie pozwalające od ręki cieszyć się smakiem potraw przyprawionych świeżymi ziołami.

SADZONKI - GDY ZALEŻY CI NA CZASIE

Zakup sadzonek jest sprawdzoną metodą, aby szybko cieszyć się smakiem świeżych ziół. W tym przypadku nie trzeba czekać, aż nasiona ziół wykiełkują i się rozwiną. Nie musisz też kłopotać się przygotowaniem rozsady. Kupując sadzonkę, otrzymujesz roślinę, która niemal od razu może posłużyć Ci do przyprawiania dań czy przyrządzania leków.

WYBIERZ SWÓJ ULUBIONY SMAK I ZAPACH

Różne gatunki ziół dostępne w Castoramie zadowolą wszystkich smakiem świeżych, pełnych witamin i składników odżywczych dodatków. Dzięki nim nad Twoim balkonem, tarasem czy w kuchni będzie unosił się przyjemny zapach. W naszym asortymencie znajdziesz także narzędzia, które mogą okazać się nieocenioną pomocą w uprawie ziół. Już teraz wybierz zioła w doniczkach i ciesz się ich aromatem oraz właściwościami!